Jednička Maple Leafs je ve formě

Kouč Mike Babcock mohl být velmi potěšený, když brankář Frederik Andersen dorazil na tréninkový kemp Toronta a prohlásil, že jednička týmu je v nejlepší formě ve svém životě.

Je to výsledek Andersenovy tvrdé práce letos v létě a toho, jak brankář přehodnotil svou stravu a přijal nový přístup díky kterému cítí, že je štíhlejší. Před svou druhou sezonou v Torontu dostal Andersen několik lekcí o výživě a naučil se, jak zvládat svou váhu.

V první sezoně Frederika Andersena v dresu Maple Leafs byli momenty, kdy si všiml nevysvětlitelného přírůstku na váze. A brankář Toronta nemohl přijít na to, proč zrovna v tu danou chvíli. Teprve poté, co se dánský brankář v letní přestávce setkal s trenérem Scotem Prohaskou zjistili skutečnou příčinu. Nedostatek povědomí o výživě.

A nyní se díky jemné změně v tréninku a závazku analyzovat svou stravu objevil na tréninkovém kempu štíhlejší Andersen.

„Cítím se lépe a mám pocit, že mám lepší postavu,“ řekl Andersen minulý víkend na tréninkovém kempu v Niagara Falls.

Během své kariéry Andersen vyzkoušel několik diet a tréninkových návyků a obával se, že příznaky vyšší váhy povedou k tomu, že Leafs budou věřit, že se tyto návyky znovu objevily.

„Zeptal jsem se ho: ‚Kolik kalorií vyžaduje vaše tělo, aby zůstalo štíhlé, zdravé, mělo energii na tréninky a regeneraci a zároveň udržovalo zdravý metabolismus?,“ řekl Prohaska v pondělí z svého podniku v Newport Beach.

Jenže brankář Toronta neznal odpověď.

„Tentokrát to nebyly špatné návyky, byl to jen nedostatek znalostí,“ dodal Prohaska.

Po 26 stránkové analýze krevní činnosti dokázal Andersen zjistit, co mu v jeho systému chybí. Přišel také na to, kolik přesně potřebuje jeho tělo kalorií a bílkovin.

„Rozdělíte je v různých procentech ve svém jídelníčku a jenom svůj jídelníček trochu více sledujete,“ řekl Andersen. „Jíst více proteinů, abych získal požadované výsledky je to, co jsem chtěl a co jsem musel udělat, abych viděl změnu, kterou jsem před touto sezonou chtěl.“

Když se Andersen objevil minulý týden na tréninku tak výsledky jeho fyzických testů kouče Mika Babcocka ohromily.

„To, co Freddy se svou fitness úrovní dokázal se nedá s loňským rokem srovnat. Když máte po práci v letní sezoně ze sebe lepší pocit, tak jsou tyhle věci mnohem lehčí. To je pro něj dobré,“ dodal kouč.

Minulá sezona byla v Andersenově kariéře v NHL nejnáročnější. Po výměně z Anaheimu Ducks za dvě volby v draftu podepsal pětiletou smlouvu na 25 milionů dolarů. V základní části nastoupil v 66 zápasech a zaznamenal bilanci 33-16-14 s úspěšností zásahů 91,8% a čtyři čistá konta. Ale nic nešlo snadno.

V zápase olympijské kvalifikacě 2. září 2016 utrpěl poranění ramene a čtyři týdny nemohl na brusle. Musel odvolat svou nominaci na Světový pohár a vynechal většinu tréninkového kempu.

Před začátkem základní části se sice uzdravil, ale v říjnu se mu příliš nedařilo. V prvních sedmi zápasech inkasoval 26 branek a zaznamenal úspěšnosti pouze 87,6%.

Když se Andersen dostavil minulý pátek na letošní kemp, tak to byl úplně jiný příběh. Pryč jsou obavy z příchodu do nového týmu. Není tady žádné zranění nebo rozptylující turnaj.

„Všechny tyhle věci jsou něco, o které jsem se nemusel letos v létě starat a to bylo opravdu pěkné. Mohl jsem se soustředit na to, abych se dostal do formy, ve které jsem chtěl být,“ řekl Andersen.

V této sezoně se očekává, že se Andersen postaví do branky nejméně v 68 zápasech pokud se neobjeví žádné zranění. Maple Leafs počítají, že jeho náhradník Curtis McElhinney, který v létě prodloužil s Torontem smlouvu o dva roky nastoupí ve 14 zápasech, které Toronto hraje dva dny po sobě.

Po sezoně 2016-17, která byla lepší než se očekávalo se v Toronto samozřejmě zvýšila očekávání a Andersen se musí připravit na všechny možnosti.

„Trochu jsem zhubl a všechno v mé hře z toho vychází. Jste rychlejší. Jste předurčeni k tomu, být lepší a průvodním jevem toho je, že se můžete cítit jako byste byli déle v nejlepší formě,“ dodal brankář na kterého spoléhá celé Toronto.

One thought on “Jednička Maple Leafs je ve formě

  1. Curtisovi bych přál i jiný zápas než jen ten druhý v pořadí. Ty druhé nám loni vůbec nešly, tak snad se to letos změní. I ty nájezdy.

Napsat komentář