Leafs hrají první ze dvou přípravných zápasů s Montrealem

Příprava Maple Leafs před novou sezonou vstupuje do své druhé poloviny a některé hráče čekají důležité chvíle v souboji o poslední volná místa v sestavě. Už dnes večer čeká Toronto první ze dvou zápasů s Montreal Canadiens. Generálku na úvodní zápas v nové sezoně pak zajistí víkendový dvojzápas s Detroitem Red Wings.

Sestava Maple Leafs nabízí stále ještě několik otazníků. Nejméně jedno volné místo zůstává v obraně a kandidátů na jedno až dvě místa je hned několik. Velmi dobře se ukazuje dvojice švédských beků Calle Rosen a Andreas Borgman. Své k tomu chce říct určitě také Travis Dermott. Trochu do pozadí se dostal Martin Marinčin, kterému dosavadní přípravné zápasy nevycházejí zatím podle představ. Slovenský bek může těžit ze své obliby u kouče Mikea Babcocka, který na něm oceňuje práci v oslabení. Bude mu to při jeho hrubkách stačit?

Zdá se, že složení prvního obranného páru Rielly, Hainsey nic neohrozí. Ve druhém se dá čekat spojení Gardinera se Zaitsevem, kteří spolu nastoupili v zápase na ledě Buffala Sabres.

Ve třetím obranném páru se nabízí Connor Carrick, který s Rosenem tvořili společně jeden obranný pár v posledním přípravném zápase a kouč označil jejich hru jako „opravdu solidní“.

Calle Rosen má odehráno o jednu sezonu ve švédské soutěži více než Borgman a jeho uhlazenější hra mu dává před svým švédským kamarádem trochu východu. Po většinu kempu je právě on společně s Carrickem pasovaný do třetí obrany.

„NHL je to, na co se zaměřuji. Je na každém hráči ukázat Babcockovi, že chcete hrát a že to je to, kvůli čemu tady každý den jsem. Chci více puk, víc bruslit a být více zapojený ve hře. Budu hrát kdekoliv mě kouč postaví,“ řekl Rosen.

Hra Andrease Borgmana je ovšem více fyzická. Ukázal to také v prvním zápase s Buffalem, kdy předvedl krásný bodyček u hrazení. A na užším zámořském kluzišti se zdá, že by mohl tuto svou hru velmi dobře využít.

Právě Dermott s Borgmanem spolu nastoupili v pátečním zápase s Buffalem po kterém Dermott poznamenal, jak snadno se se Švédem hraje díky jeho fyzické hře ale také díky jeho hře s pukem.

„Borgman je fyzický hráč. Je větší než většina z našich kluků vzadu. Je opravdu vyhýbavý. Musíme mu nyní pomoci s pochopením toho, jak hrajeme a trochu s tím, jak používat svou hokejku. Dělá hodně dobrých věcí, které můžeme snadno učit. Nemůžeme ale naučit vážit 107 kilogramů a být silný jako vůl,“ řekl Mike Babcock.

„Snažím se hrát tvrdě a fér. Nechci se být vylučovaný. Každý den se učíte něco nového. To funguje celkem dobře. Je to tu trochu rychlejší než jsem čekal, ale myslím si, že to zvládám velmi dobře,“ řekl Borgman v pátek.

V dnešním zápase s Montrealem postaví Maple Leafs velmi silnou sestavu, která se především v útoku blíží sestavě pro úvodní zápas v nové sezoně. Už po sobotním zápase s Buffalem kouč Toronta naznačil, že brzy uvidíme tréninky a rozbruslení v sestavě už velmi blízké NHL. Podle dnešní sestavy se může zdát, že Calle Rosen je už velmi blízko NHL.

A překvapením přípravného kempu může finský centr Miro Aaltonen, který by mohl vystrčit ze sestavy předpokládaného centra čtvrtého útoku Dominica Moora, který s Maple Leafs podepsal smlouvu v létě jako volný hráč.

Na ranním rozbruslení se objevil také český obránce Roman Polák, ale do zápasu pravděpodobně opět nezasáhne.

V brance odchytá pravděpodobně celý zápas Frederik Andersen.

Sestava Maple Leafs:
Hyman-Matthews-Nylander
Marleau-Kadri-Komarov
JvR-Bozak-Marner
Martin-Aaltonen-Brown
Clune, Lindberg

Rielly-Hainsey
Gardiner-Zaitsev
Rosen-Carrick
Paliotta-Polak

Andersen
Kaskisuo

Úvodní vhazování opět v 1:30 po půlnoci našeho času.

2 thoughts on “Leafs hrají první ze dvou přípravných zápasů s Montrealem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *