Příprava pokračuje odvetou s Montrealem

Příprava na novou sezonu pokračuje dnes večer odvetou s Montrealem Canadiens. Zápas se ovšem nehraje v Montrealu ale v Quebec City v hale Videotron Centre.

Po pondělním zápase v Torontu kouč Mike Babcock pozmění sestavu. Už včera potvrdil, že ani dnes nenastoupí český obránce Roman Polák, který tak stále čeká na svůj první přípravný zápas. Určitě ale nastoupí Dominic Moore a Eric Fehr, tedy hráči, kteří se snaží protlačit se do čtvrtého útoku.

Do branky se postaví Curtis McElhinney. Náhradníka mu bude dělat Garret Sparks.

Sestava Maple Leafs:

Leivo-Aaltonen-Brown
Rychel-Moore-Kapanen
Greening-Smith-Grundstrom
Johnsson-Fehr-Soshnikov

Borgman-Carrick
Rosen-Dermott
Marincin-Holl

McElhinney
Sparks

Jak je vidět tak v dnešním zápase nastoupí většina hráčů, kteří nemají jisté místo v základní sestavě a rádi by se do ní protlačili. A dnešní zápas je jednou z posledních možností, jak na sebe upozornit. Po dnešním zápase bude Maple Leafs zbývat pouze dvojzápas s Detroitem a pak už následuje ostrý start do sezony.

Leafs ovšem mají stále co vylepšovat. Kouč Mike Babcock nebyl přes vysokou výhru s výkonem v minulém zápase úplně spokojený. Je jasné, že chce u hráčů zastavit jakýkoli pocit uspokojení navzdory všem pozitivním signálům.

„Řekl jsem hráčům, že tím jak roste jejich zásoba talentu tak musí růst také jejich pracovní morálka…a jejich příprava také musí růst jestli chtějí mít úspěch. Myslet si, že můžou předvést na ledě pouze dovednosti, to nemůžou. Nejprve musí odvést práci,“ řekl Babcock.

Maple Leafs vyhráli tři přípravné zápasy v řadě a mohlo by se zdát, že základní sestava pro úvodní zápas je daná. Ale kouč rychle poukázal na to, že boj o několik míst ještě zdaleka není u konce. Po několika otázkách na Miro Aaltonena, který by mohl být velmi blízko místu centra ve čtvrtm útoku kouč poznamenal, že Moore a Fehr ještě dostanou šanci v přípravných zápasech a mohou k tomu ještě něco říct.

Šanci budou mít už dnes večer. Úvodní vhazování už v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *