Bude Matthews ještě lepší?

Své 20. narozeniny oslavil teprve nedávno, ale už za pár dní povede Maple Leafs ve své druhé sezoně v NHL. Otázka zní: bude letos Auston Matthews stejně dobrý jako v loňské sezoně?

Kouč Mike Babcock věří, že bude dokonce mnohem lepší.

Držitel Calderovy trofeje pro nejlepšího nováčka nastřílel v loňské sezoně 40 branek a zaznamenal celkem 69 bodů. A už během tréninkového kempu Matthews dokazuje, že je schopen se ve svém druhé roce zlepšit. Hned v prvním přípravném zápase se připomněl krásnou brankou proti Craigu Andersonovi a v zápase s Montrealem nastřílel dokonce hattrick a zaznamenal celkem čtyři body.

„Jenom ve zkratce, jeho bruslení, jeho hra ve středním pásmu je lepší než byla v loňském roce. Je prostě lepším hráčem. Mladší hráči dozrávají rychleji. Jakmile začnou hrát v této lize a porozumí této lize tak se rychleji zlepšují,“ řekl kouč tento týden v úterý.

Také jeho spoluhráči věří v mladou hvězdu.

„Je hladový“ a „neustále se snaží být lepší,“ byly jen některé odpovědi ostatních hráčů na otázku, jak dobrý bude Matthews v této sezóně.

Samotný hráč souhlasí s tím, že se snaží stále se zlepšovat.

„Myslím si, že mají pravdu. Všichni se o to snaží. Všichni chceme udělat od minulé sezony krok dopředu,“ řekl Matthews a dodal:

„Nechci se ve své kariéře nikdy uspokojit.“

V letošní sezoně bude Matthews pod obrovským tlakem a jako jeden z nejlepších hráčů v záři reflektorů celé NHL. Bude jedním z hráčů, kteří mohou soupeřit se Sidney Crosbym nebo Connorem McDavidem o nejproduktivnějšího hráče soutěže.

Útočník Buffala Sabres Jack Eichel minulý týden řekl, že Matthews nepodléhá tlaku z humbuku kolem své postavy a z očekávání, která na něj jsou kladena. Místo toho se o sebe stará se záměrem a se sebedůvěrou stát se v NHL superstar.

„Takový jsem prostě vždycky byl,“ řekl Matthews o Eichelových poznámkách.

„Nikdo mi nikdy nedal nic zadarmo. Všechno jsem si odpracoval. Chci být nejlepším hráčem, jakým dokážu být, v ofensivě i defensivě a jako spoluhráč mít dobrou pracovní morálku a bavit se,“ řekl dále Matthews.

Nejproduktivnějšího hráče Maple Leafs v loňské sezoně zařadila tento týden stanice TSN v žebříčku 50 nejlepších hráčů na 10. místo.

„Neviděl jsem ten seznam a abych k vám byl upřímný, tak je těžké se řadit takto vysoko po jednom roce,“ řekl Matthews skromně.

„Zároveň je to čest být ve stejné kategorii a být v tomto seznamu,“ dodal.

Pokud jde o příští sezonu tak Matthews připouští, že má své vlastní cíl, ale nechce je prozrazovat.

„Myslím si, že všichni v tomto týmu jsme na stejné lodi a každý chce dosáhnout stejných cílů,“ dodal.

Jeho dominantní loňská sezona svádí každého k tomu, srovnávat Matthewse se všemi velkými hráči. Ale mezi všemi je jeden, jehož hodnocení Matthewse má trochu větší váhu než ostatních.

„Hrál jsem se Sidneym a hrál jsem s Oviem. A Matthews je hned vedle nich. Způsob, jakým dokáže kontrolovat hru…už si myslíte, že je v koncích, ale on pokaždé najde cestu,“ řekl ve čtvrtek deníku Torontu Sun útočník Eric Fehr.

Fehr má spoustu zkušeností se sledováním předních ofensivních hráčů jako je Crosby a Ovechkin a toho, jak pracují. S Ovechkinem strávil téměř desetiletí ve Washingtonu a následně v roce 2016 získal Stanley Cup po boku Crosbyho.

Nyní se Fehr snaží probojovat se do sestavy Maple Leafs a může být při tom svědkem toho, jak stoupá jedna z příštích superstar.

„Myslí několik kroků dopředu. Vypadá to, že není rychlý, ale najednou soupeři vyfoukne. Jeho kontrola puku je šílená. Je na jiné úrovni, to je jasné,“ řekl Fehr.

Průlomová sezona Maple Leafs a zvlášť Matthewse přitahuje samozřejmě pozornost celé NHL. Na Torontu je dokázat, že to nebyla náhoda.

Napsat komentář