Leafs trénovali před posledními přípravnými zápasy

Toronto Maple mají za sebou čtvrteční trénink, po kterém se už výrazně rýsuje základní sestava. Oficiálně klub sice neprovedl zúžení sestavy, ale rozdělení zbývajících 49 hráčů do dvou skupin jistě naznačuje, že se Leafs blíží základní sestavě.

Jako první dnes trénovala skupina, která se skládala z pěti útoků, čtyř dvojic obránců a obou brankářů Maple Leafs. To je dohromady 25 hráčů – dva nad limit pro základní sestavu.

Složení útoků první skupiny:
Zach Hyman – Auston Matthews – William Nylander
Patrick Marleau – Nazem Kadri – Leo Komarov
James van Riemsdyk – Tyler Bozak – Mitch Marner
Matt Martin – Miro Aaltonen – Connor Brown
Dominic Moore – Eric Fehr – Josh Leivo

Složení obranných dvojic:
Ron Hainsey – Morgan Rielly
Nikita Zaitsev – Jake Gardiner
Martin Marincin – Connor Carrick
Calle Rosen – Andreas Borgman

Brankáři:
Frederik Andersen
Curtis McElhinney

Dresy této skupiny už neobsahovaly jméno a číslo hráče tak, jak tomu bylo během kempu. To je jednoznačně znamení blížící se sezony.

Ve skupině, která trénovala později byli hráči jako Ben Smith, Kasperi Kapanen, Nikita Soshnikov, Frederik Gauthier nebo Travis Dermott. U nich stále visí otazník, jestli se dokážou probojovat do základní sestavy nebo ne.

Maple Leafs čekají před novou sezonou poslední dva přípravné zápasy s Detroitem Red Wings. V pátek v Detroitu a v sobotu v Torontu. A kouč Mike Babcock už potvrdil, že v pátečním zápase v Detroitu nastoupí první skupina hráčů základní sestavy. V sobotním zápase v Torontu pak druhá skupina hráčů z AHL.

Ve druhé skupině dnes trénoval také obránce Roman Polák, který je na kempu na zkušební kontrakt a neodehrál ještě ani jedno přípravné utkání. Kouč už ale potvrdil, že Polák nastoupí v sobotním zápase.

„Snažíme se to udělat soutěživé co nejvíc můžeme. Snažili jsme se jim dát vědět předem, jak na tom jsou. Snažili jsme se je nasadit do všech možných situací a budeme v tom pokračovat…obzvlášť v obraně. Snaží se víc, než jsem očekával, hráči jsou lepší, než jsem očekával,“ řekl Babcock.

Stále ještě není jisté složení třetí obranné dvojice. Je tu Connor Carrick, Martin Marinčin, Calle Rosen, Travis Dermott, Andreas Borgman a také Roman Polák. Dermott s Polákem trénovali ve druhé skupině a jejich šance jsou výrazně menší než šance ostatních.

Na ranním tréninku spolu trénovali Martin Marinčin a Connor Carrick. Marinčin odehrál v loňské sezoně pouze 25 zápasů a téměř celou druhou polovinu základní části strávil na tribuně. Během přípravného kempu u něj byl vidět herní výpadek ale v posledním přípravném zápase s Montrealem si připsal šťastnou branku. Ovšem výborný kemp má za sebou zatím Calle Rosen a slušně se ukazuje také Borgman.

Také složení čtvrtého útoku není ještě zcela jisté ačkoliv to zatím vypadá, že se na centra mezi Matta Martina a Connora Browna postaví finský mladík Miro Aaltonen. Zkušený Dominic Moore zatím trénuje společně s Joshem Leivem a Ericem Fehrem.

Podle kouče je potřeba se při utváření sestavy dívat také to, který hráč musí být zapsaný na waiver list před tím, než může být poslaný do AHL a který hráč může být přeřazený rovnou bez waiver listu.

„Jedna věc je to, jak liga funguje. Někteří kluci nepotřebují waiver list. Další ano. A někdy to jednoduše usnadňuje rozhodnutí a zjistíte, co skutečně musíte dělat,“ řekl Babcock.

To pocítí především Kasperi Kapanen, který v kempu dokazuje, že už je hráčem pro NHL. Je lepším než někteří z hráčů v první skupině, ale k jeho smůle nepotřebuje waiver list před tím, než půjde do AHL. Maple Leafs tak neriskují, že si ho z waiver listu stáhne jiný tým NHL.

Jediným hráčem z druhé skupiny, který musí před tím než bude přeřazený do AHL projít waiver listem je Ben Smith. Ostatní mohou jít přímo z NHL do AHL.

Po tréninku mluvil kouč Mike Babcock také o útoku Nazema Kadriho, který hraje Ood začátku kempu s Patrickem Marleauem a Leo Komarovem.

„Zpočátku jsem si myslel, že mu to půjde velmi dobře, ale ten útok musí být lepší. Řekl jsem jim to dnes. Oni musí být lepší. Ta skupina může být mnohem lepší, rychlejší, mnohem pečlivější takže se musí vylepšit. Potřebujeme, aby byl Naz skutečně dobrý, aby to bylo účinné, takže ta skupina musí najít společnou řeč a začít fungovat,“ řekl Babcock.

Na konci tréninku Maple Leafs trénovali samostatné nájezdy. A velkou pohodu ukázal Auston Matthews. Po úspěšném nájezdu předvedl dokonce salutování ve stylu Jaromíra Jágra.

3 thoughts on “Leafs trénovali před posledními přípravnými zápasy

  1. Akonáhle som si všimol, že sa v článku nachádza zostava tak som nasmeroval svoju pozornosť na 3. obranu vľavo. Nasledovali nadávky…

  2. myslím, že místo Marincina by tam mohl být např. Polák 🙂

  3. já si myslím, že toho Marinčin moc neodehraje. Rosen hraje fakt dobře, podle mě bude hrát on.

    Uvidíme co Roman, ale to zranění mu asi hodně zkomplikovalo situaci

Napsat komentář