Leafs zakončí dnes večer přípravné zápasy

Toronto Maple Leafs zakončí dnes večer přípravné zápasy odvetou s Detroitem Red Wings. Zápas se hraje opět na ledě Ricoh Colisea a kouč Mike Babcock postaví sestavu spíše z hráčů AHL.

Poslední možnost přesvědčit kouče o svých kvalitách budou mít útočníci Miro Aaltonen nebo Eric Fehr. Vůbec první zápas v přípravě odehraje český obránce Roman Polák.

Kouč Mike Babcock dnes komentoval šance některých hráčů být v základní sestavě pro úvodní zápas.

„Musí vzít někomu místo,“ řekl o šanci Joshe Leiva.

A Miro Aaltonen je podle něj opravdu blízko být hráčem NHL.

Sestava Maple Leafs:
Leivo-Aalton-Kapanen
Greening-Smith-Grundstrom
Johnsson-Fehr-Soshnikov
T.Moore-Mueller-Rychel

Nielsen-Carrick
Dermott-Polák
LoVerde-Liljegren
Valiev-Holl

V brance nastoupí Curtis McElhinney, který bude dvojkou Maple Leafs v základní části. Když se novináři ve čtvrtek tázali kouče Mikea Babcocka na to, jak je McElhinney důležitý jako druhý brankář, tak si kouč Toronta ironicky povzdechl na rozpisem zápasů.

„Dáme mu všechny hrozné zápasy. Všechny zápasy druhý den v řadě. Milujeme takové. V této organizaci jich chceme mít co nejvíce,“ řekl Babcock.

Myslel to samozřejmě ironicky, protože opak je pravdou. Babcock, stejně jako trenéři Leafs předním, se ohradil proti množství zápasů, které Leafs hrají ve dvou po sobě jdoucích dnech.

„Je to všechno o TV nebo něčem takovém. Nevím přesně, co za tím je,“ dodal kouč.

Podobné věci do značné míry opravdu určují velké televizní společnosti. Ironií osudu jsou vlastníky Maple Leafs mediální giganti Bell a Rogers. V letošní sezoně byl ovšem Mike Babcock možná vyslyšen. Maple Leafs hrají v letošní sezoně pouze 13 zápasů ve dvou dnech v řadě, což je méně než obvyklých 17 nebo 18 v letech předešlých.

Úvodní vhazování dnešního zápasu v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

7 thoughts on “Leafs zakončí dnes večer přípravné zápasy

 1. Ahoj všem,

  Martine díky za ten článek k Marinčinovi. Ta statistika je dobrá věc a vůbec nejsem proti tomu, ale je potřeba to vždycky mít tak nějak vyvážený i hlavou. Není to o tom jak u toho hráč vypadá, Chára taky vypadá všelijak a bek je to (nebo byl) vynikající. Marinčin opravdu umí pouze jen to, že díky své hokejce je celkem solidní na nepouštění hráčů do třetiny a třeba oproti Carrickovi bude v tomhle vždycky lepší. Nicméně vážně máme zapotřebí mít beka, který rozehraje 1 puk z 10 (a to ani nepřeháním :D) nebo lépe řešeno nerozehraje?
  V případě, že zabrání nevniknutí do pásma, neznamená to, že máme puk, znamená to, že sice překazil akci, ale possession zustavá u soupeře nebo je o puk souboj ve středu kluziště. Na druhou stranu, když udělá chybu v rozehrávce, stává se z naší výhody rovnou nevýhoda nevýhoda, protože zadarmo odevzdáme puk soupeři v horším případě je z toho rovnou šance jako teď jsem v nějakém přípravném zápase viděl, jak se snažil nakrátko předat puk myslim, že Dermottovi, který neměl šanci s tím něco dělat a byl z toho gól.

 2. Tyhle chyby celkově ve statistice nejsou vidět, ale pak v zápasech jako bylo play off s WSH rzhoduje maličkost, rozhodne jedno blbé vyloučení za vyhozený puk přes plexi (s tím Marinčin taky hodně teda bojuje), jedná špatná rozehrávka, jedno špatné vyhopzení ze třetiny (viz. OT gól Wilsona první zápas), samozřejmě Wilson měl štěstí, je to blbý, ale jemu se to stává furt.
  Moneyball super film, ale to jsou případy, kdy se něco povede (ještě za spolupráce určitého štěstí) něco někomu jednou za X let a kdyby se jim to nepovedlo, tak o tom neni film. Nelze na tom zakládat úspěch každého týmu.
  Když nepočítám jasnou čtyřku Rielly, Gardiner, Hainsey, Zajcev tak u mě nemá šanci Marinčin hrát na úkor Carrick, Rosen, Borgmann. Carrick je hokejově uplně jinde a ještě může růst a švédi jsou mladí, nemuze na úkor jejich růstu hrát Marinčin. Jako 8 bek by se mi líbil Polák, ale tam je to možná ztracené, ale zase si nemyslim, že by měl Polák hrát na úkor tří výše. Naíc on je neřízená střela a s tím jak teď pískají to sekání to bude mít Roman hodně težký.
  Jinak je sestava asi celkem jasná. Leivo furt čeká na šanci, na mě je tak trochu velkej sobec. Dneska v té přípravě hrál jasně jenom na sebe. i když to byl nesmysl a byla třeba přesilovka, tak všechno cpal jenom na bránu, přestože se to dalo rozehrát lépe. Pro čtvrtou lajnu ok.

 3. Kluci já se Martina nezastávám,jen jsem postnul pro zajímavost jiný pohled,mě tam taky od začátku nesedíJá to mám taky tak,že je to hokej a ten se nedá hrát podle statistik i když poslední dobou to vypadá trochu jinak.
  Absolutně by mě třeba nebavilo sledovat zápas z pohledu Corsi stats.
  M.

 4. Pěkný prej „even when he scores it looks like an accident:“ hned jsem si vzpomněl na tu branku v Montrealu 😀

 5. No upřímně já Corsi nesleduju….dám taky spíš na cit a buď se mi hráč líbí a tým s ním na ledě vyhrává (dává branky, nedostává branky) nebo se mi nelíbí

  třeba já hodně kritizuju Gardinera….nelíbí se mi a přijde mi, že nebruslí a nebojuje….ale všichni ho vynášejí do nebe 😀

 6. Nebojuje . ok,tady se asi nelze přít,ale,že nebruslí ? Z mého pohledu tedy minimálně na ůrovni Morgana.
  Poslední rok a půl šel hodně nahoru.
  M.

 7. ale jo i teď v přípravě vypadal bruslařky dobře. To jsem přehnal, jeho bruslení je dobré

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *