Kdo se dostane do sestavy a na koho se nedostane?

Maple Leafs zakončili přípravné zápasy bilancí 5-2-1 a kouč Mike Babcock se s GM Lou Lamoriellem v tuto chvíli radí, kdo zůstane v základní sestavě Maple Leafs pro úvodní zápas sezony 2017-18.

„Projdeme si, co se stalo na kempu a uděláme vše, co bude v našich silách abychom se rozhodli a v pondělí to ohlásíme,“ řekl Babcock po posledním přípravném zápase.

Nejpozději v úterý ve 23 hodin našeho času musí Maple Leafs nahlásit vedení soutěže sestavu 23 hráčů. Až do poslední chvíle drželi Maple Leafs na přípravném kempu širokou sestavu 49 hráčů. Někteří hráči, kteří se nevejdou do sestavy Maple Leafs budou muset být zapsáni na listinu volných hráčů (waiver list) aby mohli být posláni do AHL. Tyhle přesuny proběhnou také v pondělí.

„Protože máme víc času, tak si dáme na čas. Krása NHL je v tom, že máte tým v nižší soutěži. Můžete poslat hráče dolů, můžete je zavolat nahoru. Můžete dělat spoustu věcí. Není konec světa, když se nedostanete do sestavy hned první den. A když se tam dostanete hned první den, tak to neznamená, že tam zůstanete po deseti zápasech,“ řekl kouč v sobotu.

Je jasné, že kandidátů na místo v sestavě Maple Leafs je příliš mnoho a volných míst jenom málo. V základní sestavě je nejisté prakticky pouze místo centra čtvrtého útoku a místo šestého beka.

Maple Leafs mají jasně dané tři útoky. Útok Austona Matthewse s křídly Hymanem a Nylanderem. Bozakův útok s Mitchem Marnerem a Jamesem van Riemsdykem a útok Nazema Kadriho s Patrickem Marleauem a Leo Komarovem.

Ve čtvrtém útoku se dá čekat nasazení Matta Martina. Kouč Mike Babcock má jednoduše rád takový typ hráče v sestavě a jeho místo je prakticky jisté. Je tu Connor Brown, který v létě podepsal s Maple Leafs novou smlouvu a pro Toronto je až příliš cenný, než aby ho Leafs nechali sedět na tribuně nebo riskovali jeho ztrátu na waiver listu. Křídla čtvrtého útoku jsou tedy jistá.

Na místo centra se tlačí tři hráči. Dominic Moore, který v létě podepsal s Maple Leafs smlouvu jako volný hráč, Eric Fehr, kterého Maple Leafs získali výměnou z Pittsburghu Penguins za obránce Franka Corrada a také mladý fin Miro Aaltonen, který hrál v loňské sezoně KHL za Vityaz Podolsk a s Maple Leafs podepsal v březnu nováčkovskou smlouvu jako volný hráč.

„V minulém roce byl Aaltonen ofensivním hráčem v KHL a my po něm chceme, aby byl defensivním hráčem. Být dobrý na vhazování, hru v oslabení a podobné věci. Takže to je pro něj velká změna. Musí zrychlit jinak má tendenci vypadat špatně. Ale má schopnosti a odhodlání a vypadá to, že je jednou z možností,“ řekl o Aaltonenovi během kemp kouč.

Podle nás se bude ovšem rozhodovat mezi Fehrem a Moorem. Fehr se trefil v posledním přípravném zápase a byl jediným hráčem Toronta, který se trefil také v samostatných nájezdech. Jeho výkon vyzněl pozitivně. Pro koho se kouč Mike Babcock je těžké říct. Ovšem Aaltonen začne sezonu pravděpodobně v AHL a bude se připravovat na případné zavolání.

Jako další extra hráč v sestavě čekající ovšem na svou šanci na tribuně bude Josh Leivo. Letos to je jeho už třetí kemp Maple Leafs. V loňské sezoně zůstal po kempu v sestavě, ale začátek sezony strávil na tribuně. K prvnímu zápasu nastoupil až 19. prosince. Kromě krátkého období u Marlies strávil celou sezonu u Maple Leafs ale odehrál pouze 13 zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky a připsal si celkem 10 bodů.

Složení útoků:
Zach Hyman – Auston Matthews – William Nylander
Patrick Marleau – Nazem Kadri – Leo Komarov
James van Riemsky – Tyler Bozak – Mitch Marner
Matt Martin – Dominic Moore – Connor Brown
Josh Leivo – Eric Fehr

Místo nezbude na útočníka Kasperiho Kapanena, který bohužel doplatí na to, že nemusí projít waiver listem (narozdíl třeba od Leiva) a proto může být rovnou přeřazený do AHL. Do AHL se podle nás přesune také například Nikita Soshnikov, Ben Smith nebo Carl Grundstrom.

V obraně jsou jasně dané první dva páry ve složení Rielly, Hainsey a Gardiner, Zaitsev. Ve třetím páru je podle nás pravděpodobné složení Connor Carrick a Calle Rosen.

Carrick je vyzkoušený už z loňské sezony a také letošní přípravný kemp mu vyšel. Rosen je jedním z dvojice švédských obránců, kteří s Maple Leafs podepsali smlouvu během léta. Calle se ukazuje o něco lépe než druhý ze švédů Andreas Borgman, který se přesunu zkraje sezony do AHL. Jako sedmý (extra bek na tribuně) bude Martin Marinčin, který má stále důvěru kouče Mikea Babcocka a dá se čekat, že po několika zápasech dostane určitě příležitost.

Složení obrany:
Rielly-Hainsey
Gardiner-Zaitsev
Rosen-Carrick
Marinčin

Nejjasnější situace je v brankovišti Maple Leafs. Role dvojice Andersen, McElhinney je jasně daná a její složení může ovlivnit pouze zranění nebo opravdu špatná forma jednoho z brankářů.

Jak bude opravdu vypadat složení týmu budeme vědět již během dnešního dne. Do nové sezony pak Maple Leafs vstoupí už v noci ze středy na čtvrtek zápasem na ledě Winnipegu Jets.

One thought on “Kdo se dostane do sestavy a na koho se nedostane?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *