Nastal čas na odplatu. Leafs hrají v Montrealu

Dnes večer: Toronto (3-1-0) proti Montreal (1-3-0)
Posledních 10 zápasů: Maple Leafs 3-1-0; Canadiens 1-3-0

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na ledě Montrealu Canadiens a Maple Leafs se budou snažit ukončit nepříjemnou sérii 14 proher s odvěkým rivalem v řadě. Deset zápasů Maple Leafs prohráli v základní hrací době (0-10-4). Poslední výhru ve vzájemném zápase zaznamenali Maple Leafs 18.ledna 2014.

Dnes večer to bude 737. vzájemný zápas mezi těmito dvěma týmy.

Maple Leafs

Zápasy mezi Maple Leafs a Canadiens jsou jako válka dvou světů. Nesmiřitelnost na ledě provází také posměšky mezi fanoušky obou táborů. Pro fanoušky Toronta není současná série proher vůbec příjemná, nicméně pro kouče Mike Babcocka nebo hráče Toronta to nic neznamená.

„Vůbec nic,“ řekl Mike Babcock na přímou otázku v pátek.

„Hrajeme s nimi v sobotu a jsem natěšený z toho, že máme příležitost. Jestli je chceme porazit? Jo. když mi to říkáte, tak se to od nás očekává? Jsme naprosto povinni je porazit. Myslím si, že zítřejší zápas důležitější než cokoliv, co se stalo dříve,“ dodal ale Mike Babcock.

Kouč, který se stal šéfem lavičky Maple Leafs 20. května 2015 má na svém kontě osm z těchto 14 proher ačkoliv v rozhovoru mluvil o deseti prohrách. Pro média je samozřejmě taková série velkým tématem a reportéři se tak na to kouče ptali velmi často.

„Vůbec nevím kolika proher jsem byl součástí. Samozřejmě jsem s Montrealem hrst zápasů prohrál od té doby, co jsem tady. Musím s nimi prohrát osmkrát než mám? Osmkrát v řadě. Ježišmarja. To mě bolí víc, než když řeknete ‚jste 0-8‘,“ řekl Babcock.

Podle útočníka Nazema Kadriho jsou Maple Leafs mnohem lepším týmem a čtrnáctizápasová série není něčím, co by tým znepokojovalo.

„Jsme lepším týmem než jakým jsme kdy byli, takže se toho neobáváme. Víme ale, čeho jsou schopni“ řekl útočník Nazem Nadri.

„Když hrajeme s Montrealem, tak je to vždy velmi dobrý zápas a oba týmy předvádí to nejlepší,“ řekl po pátečním tréninku James van Riemsdyk.

„Je to energie, atmosféra. Hodně tradice za oběma organizacemi,“ řekl Connor Carrick, který se vrátí pravděpodobně do sestavy.

Po třech výhrách v řadě zaznamenalo Toronto ve středu večer první porážku v sezoně. V zápase s New Jersey Devils prohráli Maple Leafs 3-6 po tom, co inkasovali dokonce v přesilové hře 5 na 3.

„Udělali jsme nějaké chyby, ale v sobotu bychom měli být připraveni.Zápas s Devils nám ukázal, že talent ne vždy vynahradí chyby, které děláme. Musíme se naučit lépe bránit,“ řekl brankář Frederik Andersen.

Do sestavy se vrátí pravděpodobně obránce Connor Carrick, který na pátečním tréninku trénoval společně ve dvojici s Andreasem Borgmanem. Vypadá to tedy, že Calle Rosen bude opět na tribuně. Na pátečním tréninku Rosen trénoval s Romanem Polákem.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs:
Hyman-Matthews-Nylander
JvR-Bozak-Marner
Marleau-Kadri-Komarov
Martin-Moore-Brown

Rielly-Hainsey
Gardiner-Zaitsev
Borgman-Carrick

V brance opět Frederik Andersen.

Canadiens

Zatímco Maple Leafs navzdory nepříliš kvalitní obranné hře mohou považovat začátek letošní sezony za podařený, tak o Montrealu se to samé říct nedá. Po výhře v Buffalu 3-2 po nájezdech prohrál Montreal ve Washingtonu a v New Yorku s Rangers a také úvodní zápas na domácím ledě s Chicagem.

Ve třech posledních zápasech vstřelili Canadiens pouze dvě branky a je tak jasné, kde je hlavní problém Montrealu.

„Tři prohry v řadě jsou frustrující, obzvlášť, když se vám nedaří vstřelit branky,“ řekl kapitán Max Pacioretty.

Nyní se musí Montreal připravit na možná nejtěžšího soupeře s jakým zatím v letošní sezoně hrál a kouč Claude Julien ví, že co je hlavní zbraní Maple Leafs.

„Když se na ně podíváte, tak jsou mladí, rychlí, mají hodně energie a když přijdou tak týmy opravdu sráží dolů. Musíme si být jistí, že jsme čerství a připravení na tyto hráče, ale současně pokud plánujete hrát jejich hru, tak vás sežerou za živa, takže budeme muset hrát naši hru. Budeme to muset být my, kdo na ně bude tlačit s naší rychlostí, doufejme, a hrát s trochou více energie,“ řekl Julien.

Je jasné, že Canadiens nebudou hrát dnes večer proti těm samým Maple Leafs, které porazili čtrnáctkrát v řadě.

Vedení klubu se rozhodlo tento týden zařadit obránce Marka Streita, jednoho z nejzkušenějších obránců v týmu na waiver list. Kouč zároveň promíchal sestavu a útočník Alex Galchenyuk se propadl až do čtvrtého útoku, kde nastopí s Torey Mitchellem a s českým útočníkem Alešem Hemským.

V brance očekáváme Careyho Price, který vyhrál posledních 11 zápasů s Maple Leafs.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

6 thoughts on “Nastal čas na odplatu. Leafs hrají v Montrealu

  1. Ešte som nevynechal zápas (napriek škole) a toto by som si nechal ujsť iba ak by som sa práve ženil(to mám samozrejme naplánované na off-season(aj to ešte roky do toho)) 😀

  2. Marián není nic důležitějšího než Leafs 😀 – myšleno samozřejmě v nadsázce, pořád je to jenom hokej 🙂

    Jinak já bohužel určitě několik zápasů za sezonu vynechám, protože těch povinností mám až nad hlavu (několik prací) a čas, který věnuju Leafs a webu je bohužel občas na úkor rodinky 🙁

    Ale dnešní zápas si nenechám ujít 🙂

  3. Nj, když děláte noční, tak jde i derby stranou.. pač platit nájem/hypo je třeba… Jsem si při loterii draftu před rokem a půl říkal, že ok, super. Ale máme tolik talentu, že Automat tam stejně zapadne a až tolik ho nepotřebujeme. Třešnička na dortu. A jak jsem se mýlil, ten kluk ční nad všemi v našem týmu a téměř nad všemi v lize.

  4. Jak to on dělá? 🙂 Paráda, hned je neděle krásnější 🙂
    užijte si babí léto a výhru Maple Leafs v Montrealu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *