Roman Polák podepsal smlouvu s Leafs

Obránce Roman Polák se dohodl s Maple Leafs na roční smlouvě za 1,1 milionů dolarů.

Pro Poláka to je velký návrat po svém zranění z loňského playoff. Po loňské sezoně se stal jednatřicetiletý český obránce nechráněným volným hráčem, ale žádný z klubů NHL o něj v letní přestávce neprojevil zájem. Český obránce se tak objevil v září na přípravném kempu Maple Leafs když se s klubem dohodl na zkušební smlouvě. Během tréninkového kempu Polák poctivě trénoval, ale nastoupil pouze v posledním přípravném zápase. Po přípravném kempu zůstal sice bez smlouvy, ale stále byl s týmem a účastnil se tréninků.

Po osmi zápasech nové sezony si vedení Maple Leafs zřejmě uvědomilo, že Polák by mohl být vítanou posilou do obrany. Obranná hra týmu totiž nefunguje vůbec dobře. Navzdory výborné bilanci 6 výher a dvou porážek mají Maple Leafs 28 inkasovaných branek. A průměr 3,5 inkasované branky na zápas znamená devátou nejhorší obrana v lize.

Zatím nevíme, když přesně se Roman Polák objeví v zápasové sestavě. Je ale pravděpodobné, že by se měl zařadit na své tradiční místo ve třetím páru. Tam odehrál většinu ze svých 186 zápasů v dresu Toronta.

Maple Leafs ještě budou muset uvolnit pro Poláka místo, protože všech 23 míst v sestavě je kompletně obsazených. Kdo českému hráči uvolní místo je celkem snadné tipovat.

V letošní sezoně se ve třetím páru vedle Connora Carricka střídá Andreas Borgman a Calle Rosen. Ve dvou zápasech pak nastoupili švédští spoluhráči společně. Zatímco Borgman odehrál šest zápasů tak Rosen čtyři zápasy. Bude to tedy rozhodně jeden z dvojice švédských beků a já osobně bych volil Rosena. Jeho hra působila hodně nevyrovnaně a je evidentní, že potřebuje získat zkušenosti. Sezona v AHL mu určitě prospěje.

Předností Romana Poláka jsou rozhodně zkušenosti, fyzická hra a vůdčí schopnosti. S Polákem v sestavě patřili Maple Leafs v loňské sezoně k nejlepším týmům v oslabení. Ta ovšem Torontu v letošní sezoně celkem funguje. Úspěšnost v oslabení mají Maple Leafs přes 84%, což znamená sedmé nejlepší oslabení v lize.

Doufejme tedy, že se obranná hra časem vyrovná skvělému útoku a Maple Leafs budou zase o něco silnější.

Napsat komentář