Mitch Marner vypadal opět jako Mitch Marner

Byl to jeho nejlepší zápas v letošní sezoně. Mitch Marner si proti Kings připsal dvě asistence a branku, která nakonec neplatila.

Když se v šesté minutě pondělního zápasu s LA rozjel do útočného pásma, tak to možná ještě nevěděl, ale právě v tento okamžik to z něj jakoby spadlo. Jeho zpětná přihrávka doklouzala až k modré čáře, kde se napřáhl Roman Polák. Clonící Matt Martin zakryl brankáři soupeře výhled tak, že puk prošel přes výstroj Jonathana Quicka a zapadl těsně k tyčce.

A Mitch Marner se rozjel za svým spoluhráčem ze čtvrtého útoku a vyskočil mu téměř do náruče.

„Branka otce a syna,“ komentoval poté trefu Matta Martina na sociální síti.

Každý člověk má někoho na koho se může obrátit, když se věci nedaří. Pro Marnera to jsou rodiče u kterých hledá oporu. A když se chce rozesmát, tak si pustí scénky s komikem Sethem McFarlane. Na ten zbytek má Matta Martina.

Po přeřazení do čtvrtého útoku a po čtyřech zápasech bez body to byli právě rodiče a přátelé, kteří Mitch nejvíce podpořili. Od svého spoluhráče a dobrého kamaráda Matta Martina se mu dostalo také velkého povzbuzení.

Výsledkem byl výborný výkon v těžkém zápase. Mitch Marner už zase vypadal, jako hráč ze své nováčkovské sezony. Připravoval šance spoluhráčům, ze kterých mohl těžit nejenom Martin, ale v přesilové hře také například James van Riemsdyk, který byl kousek od vstřelené branky. A už zase se na ledě bavil.

„Je zřejmé, že několik prvních zápasů v letošní sezoně nevyšlo tak, jak jsem chtěl. Ale trenéři, spoluhráči a doma mě prostě podporovali. Mám prostě skvělou podporu. Snažil jsem se bavit se, více kontrolovat puk a víc s ním hrát,“ řekl po pondělním zápase Marner.

Jak moc mu začátek letošní sezony nevyšel dokládá statistika v +/-, kde je na tom ze všech útočníků Toronta nejhůře.

Podle vlastních slov po sobotní prohře v Ottawě s rodiči mluvili o všem možném kromě hokeje.

Po pomalém startu v útoku s Dominicem Moorem, Ericem Fehrem nebo Mattem Martinem se chtěl doma trochu rozveselit. Tak si pustil parodii na Star Trek právě od Setha McFarlanea The Orville.

Před pondělním zápasem Marner povídal Martinovi, že se chystá být na ledě prostě sám sebou a využít Martinovy speciality, kterou je jeho schopnost svým tělem vyvolat zmatek kolem soupeřovy branky. A přesně to se mu také podařilo.

Martin je mimochodem docela přehlíženým faktorem zatím výborného začátku letošní sezony. Během volných dnů často Marnerovi píše textovkou rady.

„Nehrál jsem tak, jak můžu a v pondělí jsem cítil, že mohu využít Martyho taktiky zlobit před brankou soupeře ve svůj prospěch,“ řekl Marner.

„Snažil jsem se stále bruslit a jeho jméno jsem dnes večer říkal velmi často, ale Marty je pro nás, pro mě a pro náš tým prostě skvělý. Je tu mnoho týmů, které proti němu neradi hrají. A mnoho lidí, kteří neznají jeho schopnosti, které každý večer předvádí.“

„On je typem staršího hráče ve čtvrtém útoku, ale také jako váš táta. Od prvního dne mi hodně věří. Když jsem sám v bytě tak on je tím, kdo mi napíše, aby věděl, jak mi je. Stará se…je mi velkou pomocí a když jsem v jeho útoku tak se cítím chráněný. Je hráčem, který je lídr na ledě a také v kabině.

Ve čtvrtém útoku je Marner hráče, který má schopnosti hrát v prvních dvou řadách. Ale jeho současná role není nutně degradací. Kouč Mike Babcock provedl v minulosti podobné kroky s obráncem Morganem Riellym a dalšími tak, aby uvolnil tlak, dokud hráč není připraven zvládnout větší roli.

„Mluvili jsme s ním v pondělí. Nikdo nepotřebuje víc než já, aby byl Mitch hvězdou, ale musíte si zasloužit svou roli. Všichni za něj taháme a on to chce. Je dobré ho vidět radovat se a být uvolněný,“ říkal Mike Babcock.

Zdá se tedy, že si oba hráči společně opravdu rozumí. Také už společně plánovali kostýmy na Halloween než to jejich přítelkyně přerušili.

„Všichni vědí, že máme s Mattem tohle skvělé přátelství. Drží mě v tréninku být pozitivní a s ním na ledě prostě musí být zábava,“ dodal Mitch Marner.

2 thoughts on “Mitch Marner vypadal opět jako Mitch Marner

  1. Mitch hrál vážně dobře, snad mu to vydrží. Jinak The Orville doporučuju. Není to až tak parodie, jak všichni čekali. Překvapivě je to klasický star trek okořeněný humorem. A je to super:)

  2. Taky se mi líbilo jak byl aktivní. Ve čtvrtém útoku ho je možná trochu škoda a když tak zůstane, tak bude trochu zastrčený, ale nebál bych se ho tam nechat třeba do půlky sezony. Jestli se tedy bude dařit Brownovi u Bozaka tak, jak se mu zatím celkem daří. Když by jim to přestalo fungovat, tak bych to zase přeházel.

    A je tu ještě Kasperi. V šesti zápasech AHL tři branky.

Napsat komentář