Maple Leafs se chystají na Flyers

Dnes večer: Philadelphia (5-5-0) proti Toronto (7-3-0)
Posledních 10 zápasů: Flyers 5-5-0; Maple Leafs 7-3-0

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer poprvé v letošní sezoně proti Philadelphii Flyers. Ve třech vzájemných zápasech Maple Leafs dvakrát vyhráli a pokaždé to bylo na domácím ledě.

Maple Leafs

Torontu se nevydařil poslední zápas ve čtvrtek na domácím ledě s Carolinou Hurricanes a po hrubých chybách v obraně prohráli Leafs 3-6. Pro Toronto to byla třetí prohra v letošní sezoně a všechny zápasy Maple Leafs prohráli stejným skóre 3-6.

Jenže navzdory špatnému výkonu a prohře měl páteční trénink na ledě MasterCard Centre trochu neobvyklý průběh. Kouč Mike Babcock se totiž rozhodl nenechat hráče na ledě příliš dlouho a trénink výrazně zkrátil. Místo obvyklých 45 minut trval tentokrát pouze zhruba 20 minut a poté byl náhle ukončený. Navíc většinou hráči zůstanou na ledě o něco déle a cvičí si některé technické záležitost a baví se společně se spoluhráči. Tentokrát trenéři posbírali všechny puky a nařídili týmu odchod z ledu.

„Upřímně nemám tušení. Myslím si, že jsme skončili a oni nás dnes možná nechtěli nechat dělat nic navíc, protože trénink byl velmi náročný a zítra máme zápas,“ povídal Tyler Bozak na otázku, proč hráči museli skončit tak brzy.

„Jo nebudu o tom příliš mluvit. Nechám vás spekulovat, myslím si, že se prostě chceme připravit na zítřek,“ řekl zase brankář Frederik Andersen.

Zatímco hráčům kouč neposkytl žádné vysvětlení, tak byl ale šťastný, že to mohl osvětlit médiím.

„Nechtěl jsem, aby někdo zbytečně plýtval energií na tréninku. Chci ji mít v čas zápasu,“ řekl kouč.

Trénink byl sice krátký, ale obsahoval několik cvičení soubojů a kouč opravdu tlačil na tempo.

„Nastavil jsem to na 30 minut, ale podařilo se nám udělat to, co jsem chtěl za 24 minut,“ řekl.

Dnešním zápasem Maple Leafs ukončí třízápasovou sérii na domácím ledě a čekají je čtyři zápasy venku v řadě a celkem devět zápasů v následujících 15 dnech takže držet hráče v dlouho na ledě opravdu nedává velký smysl.

„Tohle jsme dostali z našeho týmu sportovních poradců. Řeknou mi, co mám dovoleno dělat a jak daleko máme dovoleno jít. Takže zítra bychom měli být tak čerství, jak to jen jde,“ dodal kouč v pátek.

Podle zpráv se hráči v kabině bavili o nevýrazném výkonu v posledním zápase. Bilance 7-3 sice vypadá dobře, ale standart pro tenhle tým byl nastavený výš.

„Mistrovský tým musí dělat věci správně každý den. Musíte to dělat na tréninku, musíte to dělat, když se necítíte dobře a musíte to dělat, když cestujete a musíte to dělat, když jste unavení. Prostě každý den až se to stane normou a očekáváním a to je to, co tu musíme nastavit.“

Babcock rychle upozornil, že se tak stalo již podruhé v letošní sezoně, že Leafs takto prohráli. Po výhře 4-3 v prodloužení 9. října nad Chicagem prohráli Maple Leafs o dva dny později s New Jersey po nevýrazném výkonu 3-6.

„Jestli chcete být opravdu dobrý tým, tak nemůžete dovolit, aby se takovéto věci stávali. Takže je na nás se rozhodnout a nepřijmout to, být pouze průměrní.“

Kouč si je jistý, že si tým vzal ponaučení k srdci a výkon z minulého zápasu nebude opakovat.

„Včera hráli zápas a viděli ty lidi, kteří byli na zápase a kteří viděli, jak hráči hráli. Myslím si, že to ponaučení je jasné. Seděli na té střídačce a čas neutíkal. Prostě se nehýbal, stál a držel je tam. Myslím, že je to dostatečné trápení, abyste pochopili, že nehrajete tak, jak byste měli.“

Páteční trénink vynechal opět James van Riemsdyk a kouč dnes potvrdil, že JVR a také Matt Martin nebudou dnes večer hrát. Oba by ale měli být připraveni nastoupit v pondělí večer na led San Jose.

K Maple Leafs byl tak povolaný útočník Kasperi Kapanen, naopak do AHL byl přeřazený Eric Fehr přesně tak, jak jsme psali v našem článku. Poprvé v letošní sezoně nastoupí také pravděpodobně Josh Leivo.

Kromě včerejšího tréninku kouč Mike Babcock nařídil dnes ráno také dobrovolné rozbruslení na kterém se objevili pouze hráči, kteří dnes večer nenastoupí s Frederikem Andersenem, který ovšem hrát bude.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs:
Hyman – Matthews – Nylander
Marleau – Bozak – Marner
Komarov – Kadri – Brown
Leivo – Moore – Kapanen

Rielly – Hainsey
Gardiner – Zaitsev
Borgman – Polák

Do branky se postaví Frederik Andersen.

Svůj 100. zápas v NHL odehraje dnes večer Connor Brown.

„Být hráčem Toronta Maple Leafs a mít tady 100 zápasů to je splněný sen,“ řekl mladý útočník, kterého Toronto draftovalo v šestém kole draftu 2012.

Flyers

Philadelphie zatím v letošní sezoně střídá povedené zápasy s těmi méně povedenými. Vyrovnaná bilance 5-5 stačí zatím na osmé místo v Konferenci.

Ve čtvrtek Flyers prohráli 4-5 na ledě Ottawy Senators. Výsledek ovšem ovlivnila neuznaná branka Flyers v poslední minutě zápasu. Zdálo se, že Sean Couturier dostal puk po objetí branky za brankovou čáru, ale rozhodčí Steve Kozari nemohl branku uznat, protože podle vlastních slov ztratil puk, který se byl pod bruslí bankáře Craiga Andersona, z dohledu a chystal se písknout na píšťalku. Výsledek byl ten, že NHL nemohla nechat akci zkontrolovat na videu, jak je běžné.

Flyers samozřejmě nejsou s vysvětlením, za kterým si NHL v pátek stále, vůbec spokojeni.

„Vyrovnali jsme. Díval jsem se na to na našem videu v šatně trenéru a bylo to jasné. Viděl jsem puk přejít brankovou čáru. Byl to stoprocentně gol. Nevím, jak to nemohli postřehnout. Trápí mě to, protože hráči bojovali aby se vrátili do zápasu a vyrovnali,“ řekl kouč Flyers Dave Hakstol.

Flyers prohrávali v polovině třetí třetiny 2-5, ale dvěma brankami zápas ještě zdramatizovali. Za stavu 2-4 ale nebyla Philadelphii uznána ještě jedna branka kvůli nedovolenému bránění brankáři ve hře. Pár vteřin na to se radovali hráči Ottawy z páté vstřelené branky.

V úterý Philadelphia prohrála 2-6 na domácím ledě s Anaheimem Ducks.

GM Flyers Ron Hextall dnes potvrdil, že dvojka letošního draftu, útočník Nolan Patrick dnes večer nebude hrát. Nolan chyběl už v zápase s Ottawou. Nedohrál totiž zápas s Anaheimem kvůli zranění v horní části těla.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Napsat komentář