Návrat Patricka Marleaua. Leafs hrají v San Jose

Dnes večer: Toronto (7-4-0) proti San Jose (5-5-0)
Posledních 10 zápasů: Maple Leafs 6-4-0; Sharks 5-5-0

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer na ledě San Jose a téma zápasu je jediné: návrat Patricka Marleaua na led, na kterém strávil 19 sezon v NHL.

Dnešní datum měl útočník Maple Leafs a jeho rodina velmi výrazně zakroužkované v kalendáři. Když se jeden z nejzkušenějších aktivních hráčů rozhodl opustit svůj domov na západním pobřeží a přesunout se do Toronta tak to byla nejenom pro něj samotného a jeho rodinu ohromná změna. S takovýmto hráčem se mění celá liga.

Na straně Maple Leafs se to dá srovnal s dlouholetým kapitánem Matsem Sundinem, který se před sezonou 2008-09 rozhodl jako volný hráč podepsat smlouvu s Vancouverem Canucks.

Hráči, kteří se stanou za svou kariéru tváří jednoho klubu nemění své působiště tak často a vždy je to sledováno s ohromným zájmem.

Až dnes večer vkročí Patrick Marleau na led arény Sharks, tak se dá čekat obrovský nával emocí nejen u samotného hráče, ale také u fanoušků San Jose. Vzpomeňte si na své pocity, když jsme viděli Matse Sundina v dresu Canucks na ledě ACC…

Dnes večer to nebude obyčejný návrat. Marleau rovná se San Jose a San Jose rovná se Marleau. Tohle platilo celou kariéru rodáka ze Saskatchewana. Navíc mluvíme o hráči, který odehrál 75% zápasů ještě nedávno nového týmu v NHL. Sharks vstoupili do ligy teprve v sezoně 1991–92 a Patrick Marleau se stal jejich první volbou a celkově druhým hráčem draftu 1997. Jako jednička byl tehdy draftovaný jeho dlouholetý spoluhráč Joe Thornton, který se narozdíl do Marleaua rozhodl před letošní sezonou v San Jose zůstat.

Jenom pět hráčů historie odehrálo víc zápasů za jeden klub než Patrick Marleau v San Jose a jenom jeden z nich (Ray Bourque) se na led svého předchozího týmů vrátil v dresu soupeře.

Útočník dnes už Toronta otevřeně přiznal, že není úplně připravený na návrat tak brzy poté, co udělal tak obtížné rozhodnutí odejít.

Uplynulo pouze 110 dní od doby, kdy se Marleau rozhodl podepsat smlouvu s Maple Leafs. Patrick a jeho rodina se stále zabydlují v Torontu a vše je pro ně stále nové. A nyní přichází moment, kdy může říct konečné sbohem v San Jose. Už na začátku září se Patrick Marleau rozhodl vydat ve dvou denících v San Jose celostránkové poděkování fanouškům a ti nyní budou mít možnost udělat to samé svému idolovi.

Maple Leafs

Toronto přijíždí na západní pobřeží ke třem zápasům s kalifornskými týmy se dvěma prohrami v řadě. Poprvé v sezoně Maple Leafs prohráli dvakrát za sebou a tým není v optimální formě. Kouče Mike Babcocka trápí nasazení hráčů během celého zápasu, velký počet ztracených puků a nedůsledná hra v obraně.

Toronto prohrálo se San Jose 13 z posledních 14 zápas. Poslední výhru ze San Jose vezli Maple Leafs naposledy 11. ledna 2011. Tehdy to bylo jubilejní 600. výhra pro tehdejšího kouče Rona Wilsona. Výhru 4-2 zařídili svými brankami Clarke Macarthur, který se trefil hned dvakrát a Phil Kessel s Carlem Gunarssonem. Od té doby Maple Leafs prohráli s tímto soupeřem devět zápasů v řadě a čtyři zápasy v řadě na jejich ledě.

Do sestavy se dnes večer vrátí útočníci JVR a Matt Martin. Josh Leivo a Kasperi Kapanen tak zůstanou tentokrát pouze na tribuně. Složení obrany zůstane stejné, jako v posledních zápasech a do branky se postaví opět Frederik Andersen.

Pravděpodobná sestava dnes večer:
Hyman – Matthews – Nylander
Marleau – Kadri – Komarov
JvR – Bozak – Marner
Martin – Moore – Brown

Rielly – Hainsey
Gardiner – Zaitsev
Borgman – Polák

Sharks

San Jose se vrací na domácí led po pěti zápasech venku. V posledním zápase Sharks uspěli na ledě Buffala Sabres 3-2. Trip začalo San Jose výhrou 3-0 v New Jersey. Následovala prohra 3-5 na ledě New York Islanders, výhra 4-1 na ledě New York Rangers a prohra 1-2 v Bostonu.

V brance San Jose září Martin Jones, který má v letošní sezoně 100% bilanci 6-0-0, průměr 1,31 inkasované branky na zápas s úspěšností zásahů 95,3%.

Nejproduktivnějším hráčem je s 11 body centr Logan Couture, který je zároveň s osmi brankami nejlepším střelcem týmu.

Úvodní vhazování vzhledem ke změně času ve 3:30 po půlnoci.

3 thoughts on “Návrat Patricka Marleaua. Leafs hrají v San Jose

  1. tak nevím, nevím, zase prohra. Zajímalo by mě, jak hraje Polák. Čtu na něj v kanadských novinách tvrdou kritiku a od doby, co jsme jej podepsali, tak jsme v posledních čtyřech zápasech třikrát prohráli. Nechci to na něj házet, obrana je vizitka celé pětky, ale kluci by měli zase začít pořádně makat.

  2. Dneska opet bida vsichni krome Austonovy petky. Nechapu to ale jsme v poslednich zapasech pomalejsi nez souper. Aspon to kluci odbojovali ale dopredu jsme bezzubi

  3. Místo odpočinku po oholené letěli přes celý kontinent. Ani se nedivím, že tahali nohy. Viděl jsem záznam až dnes, těžko se na to koukalo:/

Napsat komentář