Leafs hrají v promíchané sestavě proti Ducks

Dnes večer: Toronto (7-5-0) proti Anaheim (6-4-1)
Posledních 10 zápasů: Maple Leafs 5-5-0; Ducks 5-4-1

Toronto Maple Leafs pokračují v sérii zápasů v Kalifornii. Po zápase na ledě San Jose nastoupí dnes večer na ledě Anaheimu Ducks. Ve dvou vzájemných zápasech v loňské sezoně Maple Leafs dvakrát prohráli.

Maple Leafs

Čtyři prohry v posledních pěti zápasech vrátily fanoušky Toronta zpět na zem a plánování oslav je zapomenuto. Maple Leafs se dnes večer pokusí přerušit sérii tří proher a připsat si teprve druhou výhru ze šesti zápasů.

V prvních sedmi zápasech Maple Leafs nastříleli svým soupeřům 34 branek, ale za poslední tři zápasy to bylo pouze sedm gólů.

K více brankám by měla Torontu pomoci zlepšená hra především ve středním pásmu. Podržet kotouč, zavést ho do útočného pásma a tam si vytvořit šance. Právě tohle se týmu v posledních zápasech vůbec nedařilo.

Po posledním nezdaru kouč provedl v sestavě výrazné změny. A hráčem, který by mohl ze změn nejvíce vytěžit je Josh Leivo. Ten odehrál v letošní sezoně pouze jeden zápas s Carolinou, ale byl jedním z nejviditelnějších hráčů Leafs. V loňské sezoně Leivo odehrál 13 zápasů, ve kterých si připsal slušných 10 bodů.

„Je to skvělý pocit. Prostě musím být připravený. Nevím, kdy šance přijde, takže z toho musím vždy vytěžit co nejvíce,“ řekl Leivo po včerejším tréninku.

Do sestavy se vrací také Connor Carrick, kterému uvolní místo Roman Polák.

„Myslíme si, že by měl být Carrick v sestavě pravidelně. Chvilku byl mimo, takže mu dáme šanci naskočit zpět. To nám dá tři slušné páry,“ řekl Babcock.

Carrick, který nastoupí ve dvojici s Jakem Gardinerem neplánuje výrazné změny ve své hře.

„Víte že jsem byl docela spokojený s tím, jak jsem hrál většinu času. Byly tam chyby, které jsem udělal a které vedly k brance, které prostě nemůžete dělat. Jsou určité detaily a jako hráč v pozici, v jaké jsem, musím mít vyřešené,“ řekl Carrick.

Zatím nevíme jestli se dnes večer postaví do branky Frederik Andersen nebo Curtis McElhinney.

Ducks

Anaheim patří k týmům, které zkraje letošní sezony trápí zranění. V sestavě chybí od začátku sezony centr Ryan Kesler, který podstoupil operaci kolene. K němu se přidali postupně útočník Patrick Eaves a obránce Cam Fowler, kteří mají zranění v dolní části těla. Další obránce Kevin Bieksa má zraněnou ruku. Naposledy se zranil kapitán Ryan Getzlaf, kterého trefil v nedělním zápase s Carolinou puk do tváře a bude svému týmu chybět nejméně týden.

Podobně jako San Jose v pondělím zápase se také Anaheim Ducks vrací dnes večer po sérii zápasů na Východním pobřeží. Během čtyř zápasů venku Ducks třikrát vyhráli. Naposledy 4-3 po nájezdech na ledě Caroliny. Jedinou prohru si připsali na ledě Floridy Panthers (3-8).

Do branky by se měla postavil jednička týmu John Gibson, který sice v úterý ukončil trénink kvůli bolesti, ale podle kouče Randyho Carlylea to není nic vážného.

Úvodní vhazování ve 3 hodiny ráno našeho času.

One thought on “Leafs hrají v promíchané sestavě proti Ducks

Napsat komentář