Auston Matthews stále mimo hru

Každého fanouška Maple Leafs nyní asi zajímá, jak je na tom Auston Matthews. Centra Toronta vynechal ve středu večer svůj vůbec první zápas NHL v kariéře kvůli zranění v horní části těla. A kouč Mike Babcock před zápasem s Minnesotou řekl, že by měl chybět několik dní (day-to-day).

Žádné bližší informace o povaze zranění nejsou známy.

Když týmy v NHL popisují zranění hráče jako day-to-day, tak hráč bývá mimo hru obvykle kolem týdne. To by v případě Maple Leafs znamenalo, že Matthews kromě zápasu s Minnesotou vynechá také víkendový dvojzápas s Bostonem. Záležet bude samozřejmě na tom, jaké jeho zranění je a jak rychle se mu povede se vyléčit.

Auston Matthews měl už před prvním domácím zápasem s Vegas Golden Knights po sérii čtyř zápasů venku velmi krátký ranní trénink a o jeho startu se rozhodlo až těsně před utkáním. S jednou gólovou přihrávkou Matthews pondělní zápase nakonec odehrál a na ledě strávil 21:11.

Ve středu už ale vůbec netrénoval a stejné to bylo také na čtvrtečním tréninku. Takže zlepšuje se jeho stav?

„No jasně, určitě. Ale nebudu podávat informace o jeho stavu každý den. To, co udělám je, že vám řeknu, že bude chybět několik dní. A pak až ho uvidíme bruslit na ledě tak budeme vědět, že je o den blíže návratu,“ odpověděl na stejnou otázku kouč Mike Babcock.

Po pátečním zápase s Bruins domácím ledě a sobotním zápase na ledě Bostonu budou mít Maple Leafs čtyři dny volna a další zápas hrají až ve čtvrtek na domácím ledě s New Jersey Devils. Pokud Matthews oba zápasy vynechá a vrátí se v zápase s Devils, tak by to znamenalo pro lídra Maple Leafs 10 dní volna. Ale Babcock trval na tom, že rozpis zápasů není v tomto případě určující.

„Říkám že až bude připravený, tak bude připravený. Ten kluk chce hrát hokej. Takže to není vážné, ale je to něco, co musíme vyřešit,“ řekl kouč.

Konečné rozhodnutí je samozřejmě na týmových lékařích týmu. To bylo vidět také v nedávném zápase s Philadelphií Flyers, ve kterém musel odpočívat James van Riemsdyk a Matt Martin kvůli drobným zraněním i když oba hráči cítili, že by mohli hrát. V případě Austona Matthewse to je podobné.

„Moc se s vámi o tom nebaví. Obvykle vám řeknou, že nehraješ a ty se snažíš něco říct, ale to nezmění jejich názor a tak to prostě přejdeš. Stejné to bylo před posledním zápasem Austona. Je zklamaný, chce hrát. My chceme vždy hrát. Je to pro nás složitá věc akceptovat to,“ řekl útočník Matt Martin.

Zastoupení sportovních poradců zkrátka změnilo způsob, jakým týmy v NHL pohlíží na zranění a jejich prevenci. Kouč Mike Babcock, který vyrostl v Saskatoonu na to má ovšem svůj názor.

„Řidič autobusu byl zvyklý brousit brusle a vy jste se nechtěli zranit na ledě, protože jste se báli. On byl také lékařem,“ řekl kouč.

„To bylo perfektní. Nikdo nebyl zraněný. Nikdo nebyl na stole. Vždycky štípnu naše kluky, je tu sportovní věda a existuje věda Saskatchewanu a já má rád občas vědu Saskatchewanu,“ dodal Babcock.

Kromě Matthewse vynechali čtvrteční trénink také brankář Frederik Andersen a obránce Jake Gardiner. Podle Babcocka měli oba hráči den klidu.

Frederik Andersen si poranil ve středečním zápase své rameno po tom, co do něj narazil obránce Connor Carrick, který kolem něho projížděl. Jednička Toronta ale zápas dochytala a nakonec se Andersen prohlásil v pořádku.

„Necítil jsem se příliš dobře hned po tom a měl jsem trochu štěstí, že jsem si to víc nenatáhl. Byl to děsivý moment, ale díky bohu se branka trochu pohnula,“ řekl Andersen novinářům po zápase s Minnesotou.

3 thoughts on “Auston Matthews stále mimo hru

 1. rozumíte tomu někdo? …

  „Řidič autobusu byl zvyklý brousit brusle a vy jste se nechtěli zranit na ledě, protože jste se báli. On byl také lékařem,“ řekl kouč.

  „To bylo perfektní. Nikdo nebyl zraněný. Nikdo nebyl na stole. Vždycky štípnu naše kluky, je tu sportovní věda a existuje věda Saskatchewanu a já má rád občas vědu Saskatchewanu,“ dodal Babcock.

  … občas by bylo dobré tu „češtinu“ z google translatoru aspoň malinko poštelovat 😀

 2. To Andersonovo zranění vypadá fakt hnusně.. to se až divím, že z toho není něco víc. Ten rozpis zápasů vyloženě vybízí k tomu, nechat Austona odpočívat a neriskovat, že se to zhorší. Na druhou stranu, je to dvojzápas s divizním rivalem..

 3. MS ….nepřekládám přes translator. To opravdu nemusím. Moje angličtinu je někde na B2 a to mi celkem stačí…problém jsou jejich přirovnání….člověk musí hodně dumat nad tím, co chtěl hráč, kouč říct.

  Tady ale kouč mluvil přes o tom, co jsem psal:

  http://www.tsn.ca/matthews-misses-practice-but-making-progress-1.911171

  a chtěl tím říct, že za jeho let, když hrál hokej v mládí dělal řidič autobusu kustada a brousil brusle. Dělal také lékaře, ale protože to byl řidič autobusu, tak se každej bál se zranit aby ho nemusel léčit řidič autobusu. To že nikdo nebyl na stole, znamená, že si nikdo nemusel lehnout, aby ho lékař zkontroloval.

  Jediná věc s čím jsem měl potíž byla věta: „I always bug our guys.“

  A „Sports Science“ je metoda, kterou nyní používají Leafs a „Saskatchewan science“ je přesně to, o čem mluvil Mike a chtěl tím říct, že se mu víc líbí to, jak to fungovalo dřív.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *