Soshnikov byl povolán k Leafs a Matthews trénoval se spoluhráči

Toronto Maple Leafs ve středu povolali útočníka Nikitu Soshnikova do NHL. Klub tak předešel jeho odchodu zpět do KHL. Ruský hráč měl totiž ve své smlouvě klauzuli, která mu dovolovala odchod do KHL v případě, že jej Maple Leafs do 14. listopadu nepovolají do NHL.

Do AHL byl naopak přeřazený útočník Frederik Gauthier, který byl k Maple Leafs povolaný minulé úterý, ale zápasy sledoval pouze z tribuny.

Nikita Soshnikov odehrál v letošní sezoně 14 zápasů v dresu Toronta Marlies a s 12 body za pět branek a sedm asistencí je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

Čtyřiadvacetiletý hráč podepsal s Maple Leafs smlouvu v roce 2014 jako volný hráč. V sezoně 2015-16, která byla jeho první v zámoří strávil většinu času v AHL. V loňské sezoně už ale nastoupil k 56 zápasům v dresu Maple Leafs v NHL, ve kterých vstřelil pět branek a zaznamenal celkem 9 bodů. Po letošní sezoně se Soshnikov stane chráněným volným hráčem.

Hráčům agent Dan Milstein na radiové stanici Sportsnet 590 The Fan řekl, že podobná klauzule není neobvyklá.

„Je běžné, že evropští hráči mají ve svých smlouvách dodatek o návratu do Evropy,“ řekl Milstein.

Zástupce Soshnikova také dodal, že má s Generálním manažerem Maple Leafs Lou Lamoriellem velmi dobré vztahy a že nikdy nepochyboval o tom, že Leafs Soshnikova povolají do NHL ačkoliv jej tým o tom předtím neupozornil.

„Věřím, že Nikita získal právo být v NHL, že je hráčem pro NHL. Podívejte se na jeho statistiky. Zatím má skvělou sezonu v AHL. Věřím, že si zasloužil být povolaný nahoru a být součástí Toronta Maple Leafs,“ dodal hráčům zástupce.

Matthews se připojil ke spoluhráčům

Po dvou samostatných trénincích bez spoluhráčů se centr Auston Matthews v dnešním tréninku připojil ke zbytku týmu a trénoval se svými křídly Zachem Hymanem a Willym Nylanderem.

Lídr Maple Leafs se vrátil po svém zranění na led už v pondělí a v úterý, ale vždy to bylo mimo trénink hlavní skupiny.

Dnešní trénink se spoluhráči tak může značit Matthewsův návrat do sestavy v zítřejším zápase Maple Leafs na domácím ledě s New Jersey Devils.

V pondělí kouč Mike Babcock řekl, že plán pro dvacetiletého útočníka je středeční trénink se spoluhráči a jeho návrat do sestavy ve čtvrtečním zápase. Po dnešním tréninku řekl, že ještě musí mluvit s týmovými lékaři než rozhodne o tom, jestli proti Devils nastoupí.

Matthews po tréninku řekl, že neví, jestli zítra nastoupí, ale podle svých slov se cítí lépe.

„Je to skvělý pocit být zpátky na ledě. Byl to docela nudný týden, když nemůžete bruslit a díváte se pouze zvenčí ale dělal jsem vše, co jsem mohl, abych se udržel ve formě. Cvičil jsem a rehabilitoval… podle pravidel, které mi lékařský tým dal,“ řekl Matthews.

„Když se plně nevyléčíte a pak si to znovu natáhnete tak jste na začátku. Byli jsme velice opatrní. Den za dnem jsem se cítil lépe a to je všechno o co můžete žádat,“ dodal.

Kouč Mike Babcock věří, že se Matthews po zranění vrátí brzy do formy.

„Je v pořádku, ale nebyl jako vždy. Prostě jeho síla, výbušnost a kondice. Každý ví, že když v hokeji dostanete příliš mnoho dní volna tak chvíli trvá než se vrátíte zpět. Ale on je dobrý hráč a je odhodlaný takže si nemyslím, že tady budou nějaké problémy.“

S návratem Matthewse se kouč Mike Babcock vrátil k obvyklému složení útoku. Dnešní trénink tak probíhal v tomto složení:

Hyman-Matthews-Nylander
Marleau-Kadri-Komarov
van Riemsdyk-Bozak-Marner
Martin-Moore-Brown

Rielly-Hainsey
Gardiner-Zaitsev
Borgman-Carrick

Jako extra hráči na ledě byli Leivo, Soshnikov a Roman Polák.

Asi nejméně nadšeným hráčem nyní je Connor Brown, který dostane zase o něco méně prostoru navzdory své skvělé hře a slušné produktivitě. Kouč Mike Babcock ale řekl, že Brown vzal posun v sestavě dobře.

„Řekl jsem mu dnes ‚Viděl jsi sestavu?‘ A on řekl ‚Jo‘. Já jsem řekl ‚Budeš zase naštvaný‘ a on se jenom prostě smál,“ řekl Babcock a dodal: „On ví, že už tam dlouho nebude.“

Napsat komentář