Leafs prohráli na ledě motivovaného Vancouveru

Toronto Maple Leafs prohráli poslední ze série tří zápasů proti týmům ze západní Kanady na ledě Vancouveru 1-2. O jedinou branku Toronta se postaral až tři minuty před koncem třetí třetiny James van Riemsdyk. Brankář Frederik Andersen pochytal 24 z 26 střel domácího týmu.

Domácí hráče zjevně povzbudil slavnostní ceremoniál před úvodním vhazováním, během kterého klub ocenil útočníka Daniela Sedina za 1000 bodů v NHL. První třetina byla ze strany Toronta velmi špatně odehraná. Maple Leafs ztráceli souboje o kotouč a Canucks patřila téměř celá první třetina, ve které Vancouver přestřílel Maple Leafs 17-11. Už na konci páté minuty překvapil Andersena střelou z vrcholu kruhu Markus Granlund.

Na konci deváté minuty měl velkou šanci na srovnání Auston Matthews, ale nedokázal nasměrovat skákající puk do úplně odkryté branky. Matthews se dostal v první třetině do tří šancí, ale pokaždé mu k brance krůček chyběl.

Na začátku 12. minuty přidal druhou branku Vancouveru Alexander Edler, který se trefil z podobného místa jako před ním Granlund jenom s tím rozdílem, že na rozdíl od Granlunda mířil Edler na vyrážečku Frederika Andersena.

Od začátku druhé třetiny se hrál úplně jiný zápas. Maple Leafs dovolili Canucks první střelu až na konci 12 minuty a celkem přestříleli Vancouver v posledních 40 minutách 25-9. Ve druhé třetině si Maple Leafs vytvořili opravdu velké množství šancí, ale brankář Vancouveru zůstával nezlomný.

V polovině sedmé minuty druhé třetiny trefil William Nylander v přesilové hře horní tyčku Markstromovy branky.

Také Frederik Andersen ale musel zůstat ve střehu. Minutu a půl před koncem druhé třetiny se na něj řítil Jake Virtanen, který naštěstí neměl pod kontrolou svou hokejku a nemohl tak přesně zakončit. Krátce na to si Andersen poradil se střelou Bo Horvata.

Ve třetí třetiny Maple Leafs pokračovali ve vytváření šancí, ale první branku vstřelili až tři minuty před koncem zápasu. Nejprve se Riellymu nepovedla střela z kruhu na vhazování na úplně odkrytou branku. Za pár vteřin střílel Morgan Rielly znovu. Tentokrát z větší vzdálenosti a jeho střelu tečoval ve vzduchu James van Riemsdyk.

Maple Leafs to zkoušeli ještě hrou bez brankáře, ale snaha vyšla naprázdno.

„Nebyli jsme připraveni a první třetina nás stála zápas. Celý večer jsme strávili dotahováním. Měli jsme hodně příležitostí, ale jejich brankář byl dobrý. My jsme nebyli na začátku připraveni a zápas, ve kterém dotahujete obvykle prohrajete,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.

Toronto nastřílelo před zápasem s Vancouverem nejvíce branek v celé lize (97) ale proti Canucks se prosadili pouze jednou a to bylo málo.

„Naše první třetina byla brutální. Ve druhé a ve třetí jsme se zvedli. Musíme se soustředit na to, abychom začali včas. To jsem dnes večer neudělali. Na to jsme doplatili nezávisle na tom, jak jsme hráli ve druhé a ve třetí třetiny,“ řekl po zápase Auston Matthews.

„Prostě musíme být lepší, lépe se tlačit do branky, vytvářet více zmatků a clonit brankáři, aby neviděl dobře na puk. On je velký brankář a dokáže udělat důležitý zákrok,“ dodal.

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.