Maple Leafs obléknou v Zápase dalšího století dresy Arenas

Dnes večer: Carolina (14-11-7) proti Toronto (20-13-1)
Posledních 10 zápasů: Hurricanes 4-3-3; Maple Leafs 5-5-0

Oslavy stoletého výročí založení klubu Toronto Maple Leafs vyvrcholí dnes večer domácím zápasem Maple Leafs proti Carolině Hurricanes.

Sto let klubu Toronta Maple Leafs a sto let NHL. Historie klubu Toronto Maple Leafs a samotné založení klubu je úzce spojené s historií a založením samotné National Hockey League.

Na podzim roku 1917 vyvrcholily problémy mezi majitelem klubu Toronto Blueshirts Eddiem Livingstonem a majiteli dalších čtyř klubů v National Hockey Association (Montrealem Canadiens, Montrealem Wanderers, Ottawou Senators a Quebecem Bulldogs), kteří si založili novou soutěž. National Hockey League.

Jenže Quebecem Bulldogs byli nuceni zastavit svou činnost z důvodu finančních potíží a majitelé nové soutěže cítili, že NHL potřebuje klub ve druhém největším kanadském městě. Prezident NHL Frank Calder tak donutil Livingstonea k prodeji klubu, který převzala společnost Toronto Arena Company provozující halu Arena Gardens (Mutual Street Arena). A tak vznikl nový klub Toronto Arenas (v prvním roce ještě bez jména, prostě Torontos), který doplnil dvojici klubů z Montrealu a původní Ottawu Senators v nové soutěži NHL.

A přesně před 100 lety, 19. prosince 1917 odehrál klub Toronto Arenas vůbec první zápas NHL v historii. Arenas v zápase s Montreal Wanderers sice prohráli 9-10, ale právě tímto dnem začal klub v Torontu psát svou stoletou historii.

Toronto Arenas nepřijali historii předchozího klubu za svou. NHL vznikla proto, aby se předchozí soutěž NHA zbavila majitele klubu Toronto Blueshirts Eddieho Livingstona a původní organizace Toronto Blueshirts zanikla. Historie Blueshirts jako taková proto nemůže být součástí historie Toronta Maple Leafs.

Proto historie Toronta Maple Leafs vychází z organizace hrající sezonu 1917-18. Z Toronto Arenas.

Po sto letech od prvního zápasu NHL v historii otevřou Toronto Maple Leafs novou kapitolu své bohaté historie. V domácím zápase s Carolinou Hurricanes proto Maple Leafs obléknou dresy s logem Arenas na hrudi.

This slideshow requires JavaScript.

Maple Leafs

Bude to výjimečný zápas Maple Leafs dnes večer. Po sto letech udělá slavná organizace další krok do budoucnosti. Mnoho fanoušků a expertů věří, že Maple Leafs jsou na začátku dalšího století s novým týmem na cestě k úspěchu.

Dnes večer se ale budou Maple Leafs snažit na několik posledních dnů zapomenout.

Toronto provází do nového století své historie třízápasová série proher a nízká produktivita. Na přelomu listopadu a prosince vyhrálo Toronto šest z osmi zápasů. Od té doby Maple Leafs třikrát v řadě v zápasech venku prohráli s celkovým skóre 3-9.

Navíc čtyři zápasy v řadě chyběl centr Auston Matthews a je pravděpodobné, že bude chybět také po páté. Po zranění v horní části těla se Matthews sice už vrátil k tréninku na ledě, ale stále ještě trénuje sám bez svých spoluhráčů.

„Daří se mu dobře. Nevím, kdy ho nechají hrát, ale daří se mu dobře,“ řekl kouč Mike Babcock.

Začátek prosince zastihl Maple Leafs ve velmi náročném období šesti zápasů v deseti dnech.

„Čas na to se osvěžit. Fyzicky i duševně. V každém z posledních tří zápasů jsme se snažili, ale nenašli jsme cestu k výhře. Vedli jsme, prohrávali. Prošli jsme všemi scénáři. Musíme najít cestu k bodům,“ dodal Babcock.

Kromě Matthewse se zranil také obránce Nikita Zaitsev, který bude dnes večer chybět kvůli zranění v dolní části těla po tom, co v posledním zápase s Detroitem Red Wings zblokoval jednu ze střel soupeře. Zaitsev bude chybět nejméně dva týdny. Maple Leafs povolali z AHL obránce Martina Marinčina, ale podle slov kouče nastoupí pravděpodobně Connor Carrick.

„Zeptejte se mě, jak mu je, za dva týdny. Od toho odrazíme. Dívám se na to tak, že to otevírá příležitost pro Connora Carricka, který celý rok čeká. Míč je na jeho straně a my ho budeme sledovat,“ řekl Babcock.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs:
Marleau-Nylander-Hyman
Komarov-Kadri-Brown
van Riemsdyk-Bozak-Marner
Martin-Moore-Kapanen

Rielly-Hainsey
Gardiner-Carrick
Borgman-Polak

Do branky se postaví Frederik Andersen.

Hurricanes

Po čtyřech prohrách v řadě vyhrála Carolina tři zápasy v řadě a po výhře v prvním vzájemném zápase v letošní sezoně na ledě Toronta je soupeř Maple Leafs dnes večer rozhodně hrozbou.

„Je úchvatné být toho součástí, sto let NHL. Bude to zábavné odpoledne,“ řekl kouč Caroliny Bill Peters v pondělí.

Dnes večer to bude už třetí vzájemný zápas. Oba týmy vyhráli na ledě soupeře. Carolina uspěla na ledě Toronta 6-3 zatímco Maple Leafs vyhráli v Carolině 5-4.

Kouč Bill Peters řekl, že jeho tým musí hrát proti Torontu s velkou energií. Maple Leafs měli k dispozici tři dny volna.

„Trochu odpočívali a budou kousat,“ řekl Peters.

Carolina si po sobotní výhře 2-1 s Columbusem Blue Jackets připsala první výhru v základní hrací době od 19. listopadu.

Úvodní vhazování ve 20 hodin našeho času.

5 thoughts on “Maple Leafs obléknou v Zápase dalšího století dresy Arenas

  1. Hrajeme ve skvělém čase a za pár minut začátek, jsem hodně zvědavý.

  2. Fantastický začátek. Krása a nádhera. Je toho tolik, že vůbec nevím, jak budu psát článek.

    Mitch, JVR a branka 20 000. paráda. Jsem nadšenej

  3. Bude se ti určitě psát líp, než ty poslední tři. 😉 A ocenil bych i Darlinga, chudák. Měl tam skvělé zákroky a hlavně se nevzdal, i za stavu sedm nula se zatraceně snažil ten osmý gol nedostat. Spoustu jiných brankářů už v takové fázi chytá dost laxně..

  4. No moc nechápu, že ho tam nechali v tom tak vykoupat. Po šestý brance ho měl stáhnout podle mě.

    Z naší strany to byl moc povedený zápas. Výborně to do sebe zapadlo a myslím si, že si to kluci docela užili. Hodně nám to v sezoně pomůže.

    Kdybychom dnes prohráli tak na nás mohla padnout deka. Takhle jsme si zastříleli, užili oslavy a můžeme dál bojovat o playoff

Napsat komentář