Mládí, dobrý hokej, pohoda. Marlies na mě zapůsobili

Maple Leafs byli to hlavní, co mě do Toronta táhlo, ale určitě ne, to jediné. Hodně zvědavý jsem byl i na náš farmářský tým, atmosféru a kvalitu v porovnání s NHL a českou extraligou. Koupil jsem si tak lístky na AHL a zašel na zápas Toronta Marlies.

Vstupenky seženete někdy už od 10 dolarů (cca 175 kč), takže zápasy jsou dostupné opravdu pro všechny vrstvy lidí. Marlies hrají své zápasy v Ricoh Coliseum. Aréna se nenachází přímo v centru města, tak jako ACC, ale musíte jet kousek víc na západ a halu najdete kousek od Ontario Lake. Hned vedle BMO Fiel, stadionu Toronta FC.

Z venku byste asi ani nepoznali, že se jedná o hokejovou arénu, kdybyste kolem neměly poutače na Marlies. Každopádně jsem vystoupil na konečné autobusu a po nějakých 200 metrech byl u vchodu do arény. Cestou kolem bylo za nezakrytým sklem haly vidět, jak se rozcvičují hráči. Jinak ale hala připomínala spíš továrnu, než hokejovou halu.

Hala totiž byla původně stavěna pro Kanadskou národní výstavu a patří do komplexu budov, které měly podobnou funkci. Stojí tu už od roku 1921. Takže historii má skutečnou velikou. Vevnitř to však není žádná rozpadlá stodola. Zázemí, které má, by ji mohl závidět nejeden extraligový klub v Česku a patřila by u nás mezi ty nejlepší arény.

Když vejdete dovnitř, jsou před vámi poklady. Tam jsem si vyzvedl lístek a zamířil o místnost vedle, kde bylo dost živo. Zde Marlies měli připravené nejrůznější atrakce pro ty nejmenší fanoušky. Poté jsem prošel přes kontrolu a byl v útrobách arény. Hned u vchodu byl fan shop Marlies, kde jsem si na památku koupil alespoň puk. Kousek od něj pak vzpomínka na úspěch současných hráčů Leafs, kteří zde hráli.

Dále už to ale bylo samé občerstvení. Překvapila mě ta rozmanitost. Někde jste si mohli koupit mexická jídla, jinde zase americká, někde jenom burgery, jinde zase sladkosti. Každý si přišel na chuť. Ceny samozřejmě vyšší, než v normálním obchodě. Za brankami byla podlaha vydlážděná, na stranách pak byl koberec. Všude na zdech taky televize. Někde promítali přenos z kostky, jinde zase běželo TSN a pak živý přenos finále MSJ Kanada – Švédsko.

Prošel jen si chodby, podíval se, kde co najdu a zamířil na své místo. Času jsem měl dost. Přišel jsem brzy. Seděl jsem v páté řadě za střídačkou hostů, takže jsem byl k hráčům opravdu blízko. Hala z tribuny vypadala daleko lépe než z venku. Pěkná moderní kostka nad ledem, pod střechou místa pro novináře, hosty, či VIP. Do hlediště se vejde kolem osmi tisíc diváků a vyprodáno nebylo.

Vstup na led mají domácí Marlies opravdu zajímavý. Hala nebyla navržena pro hokej, což jde v některých případech poznat. Třeba hráči mají kabinu přes chodbu s občerstvením. Na led tedy vede cesta přes chodbu, kde lidi chodí pro občerstvení, následně projdou přes vchod na tribunu a po schodech si to namíří na střídačku a led.

Něco takového jsem viděl poprvé. Na druhou stranu, pro fanoušky je to skutečně zajímavé. Ochranka před nástupem zatarasí divákům vchod. Ti se tak seskládají kolem a mají od sebe hráče na dotek. Klidně tak můžete jít a prohlédnout si hokejisty z maximální blízkosti, nebo se s nimi rovnou plácnout. Děti to zbožňují.

Právě na dětech Marlies hodně staví. Je to podle mě super marketingový tah, jak si udělat velké zázemí fanoušků pro budoucnost. Lístky jsou dostupné už od 10 dolarů, na Leafs jsou ty nejlevnější cca od 70, pokud hraje méně atraktivní soupeř a sedět budete úplně nahoře v rohu. Na zápase jsem tak viděl plno mladých fanoušků se svými rodiči.

Dokonce i DJ byl snad 13letý klučina. Další mlaďochy jsem mohl sledovat na ledě. Hned jsem poznal, kdo je zde největší oblíbenec. Asi to není ani těžké uhodnout. Je to Kasperi Kapanen. Ten má jednoznačně největší ohlas. Pak je taky velmi oblíbený bitkař Rich Clune. Hokejové nadání nemá zrovna velké, ale právě pro jeho tvrdou hru a občasné bitky, ho fanoušci mají rádi.

Vedle mě seděl starší pán. Dal se semnou do řeči. Říkal, že má moc rád Kapanena, že podle něj patří do NHL. Taky říkal, že si myslí, že pokud ho Leafs co nejdřív nepostaví do NHL, tak ho vymění za obránce, kterého Toronto potřebuje víc, než útočníky.

Atmosféra zápasu nebyla ani zdaleka taková, jako na NHL. Fanoušci ani moc neskandovali. Většinou jen tleskali. Během utkání zase stadion hecovali lidi, co do hlediště rozhazovali trička těm, co nejvíce fandili. O atmosféru se staral i maskot týmu – pes Duke. Roztleskával tribuny, zdravil fanoušky a fotil se s nimi.

Marlies ten den hráli s Lehigh Valley Phantoms, což je farma Flyers. Utkání to bylo zajímavé. Marlies vyhráli 3:2 po nájezdech, takže jsem měl představení se vším všudy. Co se týče úrovně hry, tak byla velmi dobrá. Samozřejmě, za NHL pokulhávala, ale jinak se hrálo rychle, tvrdě, hráči makali a rozhodně to byl lepší hokej, než na velkém kluzišti v české extralize.

S hráčů se mi nejvíc líbil Kapanen, ten hraje v Marlies klíčovou roli. Sledoval jsem i hodně Martina Marinčina. Byl to jeho první zápas, po odeslání zpět na farmu. Hrál špatně. Lidi občas kroutili hlavou a ani oni z něj nadšení nebyli. Na jeho obranu, svou roli hrála i nesehranost, ale spíše se mi potvrdilo, že tento slovenský bek v Torontu budoucnost nemá.

Líbil se mi Chris Mueller, pro mě jinak neznámý hráč. Vidět byl i Dmytro Timašov, či obránce Andrew Nielsen. Skvěle zachytal Garret Sparks a po zápase byl zaslouženě vyhlášen hvězdou utkání.

Organizace Marlies a celá návštěva zápasu na mě zapůsobila velmi přátelsky a vřele. Na konci utkání jsme při odchodu ještě dostali zadarmo tyčinku Snickers a kupón na 1+1 pizzu zdarma do nedalekého občerstvení.

Kdybych to měl srovnat, tak Marlies jsou taková rodinná místní firma, kde se všichni znají a snaží se vybudovat si co nejlepší reklamu a dobže zapůsobit, na každého, kdo přijde. Zato Maple Leafs jsou luxusní celosvětová značka, která vám nabídne to nejlepší a maximálně profesionální servis, za tomu úměrnou cenu. Každé je něčím pěkné a má to svoje.

Pokud pojede do Toronta na Maple Leafs, nezapomeňte ani Marlies. Rozhodně vás to nezklame a budete mít co porovnávat. Já jsem si tuto návštěvu moc užil.

Napsat komentářjarda155

před 4 roky

Super.
Letos hrajou oproti loňskému útlumu zase dobře.
Tam nahoře na tribuně jsou skyboxy ?
Vím,že z jednoho zápasu těžko posuzovat,ale máme tam obránce připraveného pro Leafs?
Díky.
M.

Misha

před 4 roky

Ahoj Jardo,
ano, nahoře jsou skyboxy a místa pro média, či zástupce klubů, pokud jsem dobře viděl.
No, těžko posuzovat… Řekl bych ale spíš, že pro příští sezonu ještě ne, teda pokud nepočítáme Dermotta. Ten se začíná prosazovat už letos a já bych mu pro příští rok věřil na trvalý pobyt v základu. Liljegren ještě bude asi potřebovat čas, hlavně směrem dozadu se musí zlepšit, v ofenzívě je výborný. A u Nielsena těžko říct, ale spíš si myslím, že bude na farmě.

© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.