Další prohra v nastavení. Leafs ztratili zápas s Flyers

Maple Leafs prohráli ve čtvrtek na ledě Philadelphie Flyers 2-3 a zaznamenali tak čtvrtou prohru v řadě. Dva zápasy v řadě a třikrát v posledních čtyřech zápasech Leafs prohráli v nastavení.

Pro Toronto to byl další ztracený zápas. Polovinu zápasu se hrálo nejprve bez branek. Sedm minut před koncem druhé třetiny otevřel skóre Connor Brown, který se dostal do rychlého brejku. Pro Browna to byla branka ve druhém zápase v řadě. Půl minuty po něm dorazil odražený kotouč Frederik Gauthier a Maple Leafs vedli 2-0. Pro Gauthiera to byla první branka v kariéře.

Jenže Flyers zkraje třetí třetiny dvěma rychlými brankami včetně trefy Wayne Simmondse v oslabení vyrovnali. Při první brance domácích pak Nolan Patrick obral za brankou Frederika Andersena o puk Mitche Marnera a rychlou střelou překvapil brankáře Leafs.

Tři minuty před koncem třetí třetiny se dostali Leafs do přečíslení dvou na jednoho, ale Michal Neuvirth v brance Flyers perfektním zákrokem zastavil střelu Patricka Marleaua.

V prodloužení neuspěl před brankovištěm Philadelphie Auston Matthews a z následného brejku Sean Couturier ukončil zápas střelou za záda Andersena.

Ztracené zápasy se stávají v poslední době opět určitým špatným návykem Maple Leafs a brankář Frederik Andersen už nevydržel pouze mlčky přihlížet.

„Musíme si ujasnit, kdo chce být odhodlaný hrát za tým. Musíme přijít s jiným přístupem. Dvě třetiny jsme hráli dobře a musíme najít způsob, jak tlačit celý zápas,“ řekl Andersen po zápase.

Podle něj je čas na to, podívat se do zrcadla a začít řešit problémy.

„Musíme se podívat sobě do očí a říct si, kam se chceme posunout. Nemyslím si, že jsme unavení. Myslím, že v určitých chvílích nám chybí snaha a to je něco, co se nesmí stávat. Musíme si to vyřešit, pokud chceme později hrát smysluplné zápasy,“ dodal Andersen.