Leafs jsou připraveni na další posílení pro playoff

Uzávěrka přestupů je tady. Každoroční bláznivý den, kdy manažeři dělají možná ta nejvíc bláznivá rozhodnutí. V době platových stropů už je to přece jenom trochu klidnější a každý tým se velmi důkladně rozhoduje o svých dalších krocích. Jaké možnosti mají dnes Maple Leafs.

Maple Leafs mají komfortní pozici v tabulce, díky které nemusí Generální manažer Lou Lamoriello cítit žádný tlak na příchod výrazné posily. Navíc po včerejším příchodu centra Tomáše Plekance Maple Leafs nejenom že vyřešili jednu ze svých slabin, ale Leafs si zároveň zachovali prostor pro další posílení během dnešního dne.

Kouč Mike Babcock má k dispozici poměrně široký seznam centrů, který mu dává dostatek možností. Jenže výborný útok s fantastickým brankářem nyní odkrývá zřetelnou slabinu Leafs. Obrana je stále místem, který musí vedení klubu posílit pokud tým pomýšlí na víc než jednu sérii v playoff.

Maple Leafs stále zůstává prostor zhruba 3,4 milionů dolarů, který mohou využít k příchodu obránce, který by pro rozhodující část letošní sezony rozšířit současnou sestavu a po sezoně zamířil jinam. Jenže Lou Lamoriello se určitě dívá také po možnosti, která by znamenala dlouhodobé vylepšení Maple Leafs na modré čáře.

Maple Leafs už vědí, že mají nadějného Travise Dermotta schopného hrát zápasy v NHL. Jeho působivá hra v době, kdy se léčil Morgan Rielly a Nikita Zaitsev možná trochu snížila možnost výměny, ale na druhou stranu tady je zvyk kouče Mikea Babcocka spoléhat se na zkušené obránce.

Jaké tedy mají Maple Leafs dnes možnosti?

Ryan McDonagh, 1 rok – 4,7M

Reportér deníku New York Post už před časem informoval, že NY Rangers budou před dnešní koncem přestupového období rozpouštět tým a výměny Ricka Nashe, Michaela Grabnera nebo Nicka Holdena to jenom potvrzují. Dalším na řadě by mohl být kapitán Rangers Ryan McDonagh.

Osmadvacetiletý bek má ještě na příští sezonu platnou smlouvu ve výši 4,7 milionů dolarů. To je víc, než mají Maple Leafs v tento moment prostor, ale ve spojení s hráčskou náhradou jako je například James van Riemsdyk, který v letošní sezoně bere 4,25 milionů dolarů by dávala výměna smysl oběma stranám.

Maple Leafs by získali posilu do obrany a Rangers střelcem, kterým snadno nahradí odchod Ricka Nashe nebo Grabnera.

Niklas Hjalmarsson, 1 rok – 4,1M

Zkušený obránce Arizony Coyotes zabírá platový strop týmu částkou 4,1 milionů dolarů. Arizona je dně tabulky Západní konference a je jasné, že GM John Chayka by rád posílil tým po letošním nezdaru. Prostor pro výměnu tu určitě je.

Mike Green, UFA

V obraně Detroitu Red Wings se nabízí několik zkušených obránců s poměrně vysokými smlouvami.

Jedním z nich je Mike Green, dvaatřicetiletý bek, kterému po letošní sezoně končí smlouva na 6 milionů dolarů ročně a je jasné, že Ken Holland se bude muset rozhodnout, jestli na některou z nabídek kývne.

Jack Johnson, UFA

Columbus Blue Jackets jsou na hraně postupu do playoff a Jarmo Kekäläinen má těžké spaní z rozhodování, co s bekem Jackem Johnsonem. Tomu po sezoně končí smlouva s ročním platem 4,3M dolarů a je možné, že ho tým vymění. Uvidíme.

Podaří se Maple Leafs ulovit některou z těchto velkých ryb? Nebo to bude někdo další? To se dozvíme v průběhu příštích šesti a půl hodin.

10 thoughts on “Leafs jsou připraveni na další posílení pro playoff

 1. osobně bych si chtěl nechat JVR i do další sezóny, ale je otázkou, kolik bude chtít. Pokud hraje kompletní sezónu, tak dává kolem 30 gólů za rok.

 2. Dřívější informace byly takové, že je ochotný i slevit ze své ceny za smlouvu u Leafs. Taky bych se ho nerad zbavoval.
  Jeho hra před brankovištěm je fantastická a sedí si s Bozakem….tady je ale druhé ale….co když Bozak odejde? Nebo se posune někam na 3. nebo 4. centra….bude hrát JVR třetí / čtvrtý útok? To těžko.

  Uvidíme co mají Lou a Shanny připraveno

 3. Hm tak nová informace pro mě

  Mike Green má plnou no-trade klauzuli a je ochotný souhlasit s výměnou pouze do dvou klubů – Washingtonu a Tampy Bay.

 4. JVR je opravdu jeden z mála,který před tou bránou stojí pořád,pokud nebude chtít 7 mega,taky bych chtěl aby zůstal.
  Bozak – už nemůže dostat tolik peněz,nehraje oslabení,protože to už neujezdí,bodově taky už slábne,má ale pořád super bully ,ale v jiném týmu by ještě ty dva roky druhého centra odehrál,je otázka jestli ho vedení chce a za kolik.
  Kapanen může nahradit Lea,ale centra místo Bozaka hrát nemůže.
  trochu problém s tou tříletou smlouvou pro Marlea,ale zase nebejt něho a ostatních starších hráčů ,mohli jsme dopadnout Edmonton,když si všichni mladí vyžírali tu krizi někdy okolo listopadu
  M

 5. Co říkáte na cenu za McDonagha? To je docela raketa. Pokud je pravda to, co se tady psalo, že Tampa chtěla jednoho z dvojce Dermott / Liljegren (nebo jak se píše), tak jsem docela rád, že na to nepřistoupili.

 6. Pavle co jsem zahlídl někde na twitteru už před pár dny, tak chtěli Liljegrena a ještě volbu v prvním/druhém kole. Fajn, že se Lou nenechal oškubat.. budou to PO muset naši kluci zvládnout..

 7. Ta cena za McDonagha byla fakt velká a stejně tak třeba Nash nebo Tatar.

  Mě by zajímalo, jestli byl třeba zájem o Bozaka nebo JVR a co za ně týmy nabízely

 8. Přijde mi, že „Lou & Co.“ vsadili mnoho na jednu kartu – na pohár. Lou říká, že důležitá je chemie v týmu a asi i proto nešel Bozak s JVR nebo Komarovem, kteří budou po sezóně UFA a teď za ně mohli něco dostat. Tak uvidíme. Každý rok během Trade deadline je někdo za osla. Mám pocit, že letos to je Boston za Nashe a blíží se tomu Vegas za Tatara.

 9. Já vidím jasného „vítěze “ ve Vegas,to je fakt pálka.

  No a až dá ve finálové sérii Tatar dva vítezné góly,tak se jim tu pak budu omlouvat 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *