Leafs chtějí zahnat duchy z roku 2013

Mitch Marner zrovna oslavil své 16. narozeniny, když se Maple Leafs zapletli s Bostonem v prvním kole playoff 2013. A stejně jako Mitch Marner byl také Connor Brown od narození fanouškem Maple Leafs. V té době devatenáctiletý Brown byl s rodinou na dovolené, když Leafs dvěma brankami zkraje třetí třetiny zvýšili své vedení na 4-1 a a zdálo se, že drží zápas pevně ve svých rukou.

„Byli jsme v Dublinu. Byly 4 hodiny ráno a my se dívali na televizi,“ řekl současný útočník Maple Leafs.

Brown tak mohl vidět, jak Boston třemi brankami v posledních 11 minutách zápasu srovnal a poté Patrice Bergeron brankou v prodloužení poslal hosty v šokující nevíře domů.

„Pro mě, jako pro fanouška Leafs, to bylo těžké,“ vypráví Marner.

Složení obou týmu se sice výrazně na obou stranách změnilo, ale před prvním zápasem letošní série mezi Leafs a Bruins duchové tohoto epického kolapsu tady stále jsou.

Nazem Kadri, jeden z pěti hráčů ze sestavy z roku 2013, si stále vybavuje, jak si myslel, že jeho branka na 4-1 v šesté minutě třetí třetiny bude Leafs stačit k postupu.

„Myslím si, že hodně lidí si myslelo to samé,“ řekl Kadri.

Místo toho se ale následující hodina proměnila v nejtěžší okamžik jeho kariéry.

„Bylo těžké se s tím vyrovnat,“ přiznal útočník, který v letošní sezoně nastřílel podruhé v řadě 32 branek.

Současný veterán řekl, že je možné se poučit z katastrofy, kdy se Toronto stalo prvním týmem v historii NHL, který ve třetí třetině zápasu číslo 7 ztratil tříbrankové vedení.

„Nic se nezměnilo na faktu, že Boston má velmi odolný tým. Má tam pár zkušených hráčů, kteří mají opravdu velké zkušenosti. Budeme tomu muset dát všechno, co máme, ale my jsme na tu výzvu připraveni,“ řekl Kadri.

Toronto nyní vedou mladí hráči jako Auston Matthews, Mitch Marner a William Nylander, kteří si už v loňské sezoně vyzkoušeli, co obnáší hokej na této úrovni v playoff, když Leafs bojovali s velkým favoritem z Washingtonu v šestizápasové sérii.

„Je to o tom se zakousnout do každého momentu, není tam moc prostoru. Prostě musíte zůstat v klidu,“ řekl Marner, se 69 body nejproduktivnější hráč Leafs v letošní sezoně.

Vedení týmu se ale rozhodlo, že Leafs potřebují více posílit a proto přes léto přivedlo dvojici veteránů, útočníka Patricka Marleaua a obránce Roba Hainseyho. Před uzávěrkou přestupů Leafs získali další zkušenosti v podobě Tomáše Plekance.

Leafs mají v sestavě další dva hráče, kteří vedli tým v playoff 2013, centra Tylera Bozaka a Jamese van Riemsdyka zatímco další člen jejich útoku, Connor Brown, patří mezi hráče druhého sledu, který dokáže podpořit lídry. A obranu týmu vedou další dva pamětníci z roku 2013, Morgan Rielly a Jake Gardiner, na kterých stojí rozehrávka z vlastního pásma.

Rány z roku 2013 jsou sice hluboké, ale jsou zkušenostmi, které Maple Leafs pomohou se posunout dál.

Toronto vyhrálo tři ze čtyř vzájemných zápasů v letošní sezoně včetně jednoho prodloužení. Od památné série v roce 2013 spolu oba týmy hráli 21 vzájemných zápasů, ve kterých mají Maple Leafs bilanci 12-7-2 a vyhráli čtyři ze šesti zápasů, které se museli rozhodovat v nastaveném čase.

Současná sestava vedení Matthewsem a spol. vyhrála od začátku sezony 2016-17 sedm z osmi vzájemných zápasů.

„Už se těšíme až to začne. Prostě se musíme připravit co nejlépe dokážeme,“ dodal Kadri.

4 thoughts on “Leafs chtějí zahnat duchy z roku 2013

1. Díky za článek.
    Já jsem ale rád, že to tenkrát dopadlo, tak, jak to dopadlo. A proč? To byla totiž asi poslední kapka, která vedla ke změně směru v řízení TML. Pokud bychom tenkrát vyhráli a postoupili dál, tak se asi takové změny neudály a kdo ví, kde by Shanahan, Marner nebo Mathews byl dneska. My bychom se ale plácali dál v tom bahně.

2. Ahoj Pavle, to vyřazení samotné ke změnám moc nevedlo. To až zpackaná další sezona měla za následek všechny ty změny.

Kdybychom vyhráli a postoupili, tak mohlo být všechno jiné.

A to vyřazení bylo pro mě opravdu těžké skousnout. Pamatuju si na porážky v playoff s Carolinou, Philou a žádná z nich asi nebolela tak jako tahle s Bostonem.

3. Ten den jsem mel v praci nocni a v monterkach jsem utekl do datartu koupit prenosnou televizku abych mohl koukat. Pul haly se sebehlo u me masiny a po zapase to telka malem neprezila. Nezapomenu. Lupul tam mel tutovku v prodlouzeni. Meli kluci smulu ale jak se rika vsechno zly je k necemu dobry. Taky si myslim ze kdyby jsme to tenkrat dali tak dnes nejsme tam kde jsme. Nejvetsi zlom nastal u Shanyho a Mika. Bez nich i s timhle kadrem by jsme nebyli na tom tak dobre. Divejte na Buffalo. Hraci vyborni a nic. Go Leafs Go

4. Hezká vzpomínka Honzo. Já byl doma po zápase jsem jenom seděl na gauči a skoro brečel.