Nevydařený první zápas série s Bruins

Toronto Maple Leafs nestačili na svého soupeře v prvním kole playoff a prohráli první zápas 1-5. Nebyl to za žádných okolností podaření zápas Maple Leafs. Utkání rozhodla hra speciálních formací a také disciplína. Zatímco domácí tým vstřelil tři branky v přesilovce tak Leafs se ani jednou ze tří přesilovek neprosadili.

Toronto nezachytilo začátek zápasu a brzy inkasovalo branku v oslabení po vyloučení Jamese van Riemsdyka. Bruins byli rychlejší, fyzičtější a Leafs vůbec nestačili.

Krátce po inkasované brance hráli také Leafs přesilovou hru, ale JVR byl při dorážce velmi těsně hlídaný.

V polovině první třetiny Bruins přece jenom zvolnili a Leafs se dostali více do hry. Výsledkem byla tyčka po střele Jakea Gardinera a také krásná branka Zacha Hymana tři minuty před koncem první třetiny po samostatném úniku, při kterém se Hyman protlačil přes dva hráče soupeře a backhandem poslal kotouč za záda Tukky Raska.

Do poloviny druhé třetiny hráli Leafs s Bostonem vyrovnaný hokej. Pomohly tomu dvě přesilové hry Toronta v řadě, při kterých si Leafs vypracovali několik velmi dobrých pozic ke vstřelení branky.

Zlom v zápase nastal ke konci druhé třetiny.

Necelých sedm minut před druhou přestávkou se dostal do obrovské šance Mitch Marner ale jeho střela z ostrého úhlu prošla za zády Raska napříč brankovištěm a jenom těsně neskončila v síti.

Druhou branku Leafs nepřidali a místo toho dali Bostonu šest minut před druhou přestávkou další přesilovou hru za faul Patricka Marleaua. A Bruins druhou přesilovku v zápase využili brankou Davida Backese, kterého na brankovišti neuhlídal Ron Hainsey.

V poslední minutě druhé třetiny potrestal první útok Bruins špatné bránění útoku Tomáše Plekance. Ten ponechal mezi kruhy volného Davida Pastrňáka a ten poslal puk přesně do růžku Andersenovy branky, 1-3.

Nepovedená druhá třetina se bohužel výrazně podepsala na hře Maple Leafs v poslední části. Hned ve druhé minutě Leafs špatně střídali a Bruins hráli další přesilovku, kterou ještě Toronto ubránilo.

V páté minutě byl poprvé v zápase vyloučený Nazem Kadri, který narazil soupeře za brankou na hrazení. Bojovný útočník Maple Leafs se snažil hrát proti svým soupeřům fyzický hokej a vyrovnat tak fyzickou hru Bruins. Ve třetí třetině se na něm ale pravděpodobně podepsala frustrace z nepříznivého vývoje a v deváté minutě přišel jeho další faul po tom, co Chára s Tommy Wingelsem narazili u mantinelu Mitche Marnera. Kadri se rozjel a proti klečícímu Wingelsovi dokončil svůj hit tak nešťastně, že to útočník Boston odnesl pravděpodobně otřesem mozku. Kadri dostal samozřejmě pětiminutový trest a trest do konce zápasu.

Za svůj hit bude navíc čelit disciplinárnímu slyšení a není vůbec jisté, že se objeví ve druhém zápase v sérii.

Vyloučení Kadriho do konce zápasu potrestal brankou v přesilové hře David Krejčí, který tak osm a půl minuty před koncem zápasu uzavřel skóre na konečných 5-1. Ještě před tím vstřelil Boston svou čtvrtou branku v zápase zásluhou Seana Kuralyho.

Potvrdili se očekávání o fyzické hře Bruins a výborné produktivitě jejich prvního útoku. U všech branek Boston stála česká dvojice Pastrňák, Krejčí na které si Leafs budou muset dát v dalších zápasech velký pozor. Vždy, když by na ledě útok Patrice Bergerona tak to znamenalo velké nebezpečí pro obranu Toronta.

„Přehráli nás 3-0 v přesilových hrách. To se už se největší pravděpodobností nikdy nestane,“ řekl obránce Ron Hainsey. „Neměli jsme skoro žádný čas v jejich obranném pásmu. Bylo to, jako bychom strávili většinu zápasu na své půlce. Nebyli jsme schopni je déle tlačit v jejich pásmu,“ hodnotil zápas Hainsey.

Zápas číslo dvě se hraje v sobotu opět na ledě Bostonu.