Zápas číslo dvě je tady. Leafs musí zastavit první trojku Bruins

Druhý zápas prvního kola playoff s Bostonem Bruins se hraje dnes večer a Maple Leafs chystají rošádu v sestavě.

Centr Nazem Kadri byl potrestaný za zákrok na Tommyho Wingelse zákazem startu ve třech zápasech a to znamená, že se Leafs rozpadne nejenom klíčový útok pro bránění soupeře v domácích zápasech, ale také přesilovková formace a jeden ze tří produktivních útoků, na které se kouč může spolehnout.

Boston byl v prvním zápase dominantní ve hře v pásmu Toronta a po zásluze si připsal první výhru v sérii.

Maple Leafs

Tým zůstal samozřejmě po prvním zápase v Bostonu a včera trénoval na ledě TD Garden ačkoliv trénink byl velice krátký a trval jenom 22 minut. Kouč chtěl své hráče hlavně seznámit s novým složením útoků. Do prvního útoku se přesunul Leo Komarov. Patrick Marleua se postaví místo Kadriho na centra a jeho místo zaujme Zach Hyman, který se v prvním zápase postaral o jedinou branku Toronta. Ve čtvrtém útoku dostane příležitost Andreas Johnsson, kterému uvolnilo prostor na křídle přesunutí Marleaua na centra.

Nazem Kadri se na poledním tréninku vůbec neukázal ačkoliv o jeho trestu bylo jasno až večer kanadského času. Bylo zřejmé, že s ním kouč Mike Babcock pro druhý zápas příliš nepočítá.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs:
Komarov – Matthews – Nylander
Hyman – Marleau – Marner
JvR – Bozak – Brown
Johnsson – Plekanec – Brown

Rielly – Hainsey
Gardiner – Zaitsev
Dermott – Polák

V brance čekáme samozřejmě Frederika Andersena.

Maple Leafs musí být připraveni na stejný nástup Bruins jako v prvním zápase. To se Torontu ve čtvrtek vůbec nepodařilo a Boston toho využil k rychlé přesilovce a první brance zápasu.

Jestliže před začátek playoff byla brána tato série jako vyrovnaná, tak ztráta Kadriho celé rozložení sil v sérii mění. Leafs se nyní musí semknout a podat týmový výkon na hranici možností. Svou hru musí zlepšit všichni hráči včetně Frederika Andersena.

Ten sice pochytal v prvním zápase 35 ze 40 střel, ale při druhé brance nemusel být tak rychle na ledě. Pak by na střelu Backese mnohem lépe dosáhl. Se třetí a čtvrtou brankou toho asi moc udělat nemohl a pátá branka při které si srazil sám puk do branky už toho moc neřešila.

„Víme, čeho jsme schopni a nyní se musíme všichni zlepšit,“ řekl po dnešním tréninku Mitch Marner.

Bruins

Nejnovější zprávy z Bostonu hovoří o tom, že Wingels by měl být připravený v dnešním zápase nastoupit. Hráč sice vynechal páteční trénink ale jeho stav je v pořádku. Chybět bude stále ještě útočník Riley Nash.

Na ofenzívě Bruins to ale nebude příliš znát. O střílení branek se stará především útok Patrice Bergerona. U všech pěti branek v prvním zápase byla navíc česká dvojice Pastrňák, Krejčí.

Bruins se daří především hra v početních výhodách. V prvním zápasech využil Boston tři ze šesti přesilovek. To navíc nebyl výjimečný jev, protože od 1. března Bruins využili 36% svých přesilových her (27 ze 75). Je tedy zřejmé, že Maple Leafs potřebují udržet svou disciplínu na nejvyšší možné úrovni a nedat Bostonu příležitost využít jejich největší zbraně.

Nastavte si budíky. Úvodní vhazování druhého zápasu je na programu ve 2 hodiny ráno našeho času.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *