Zklamání ve druhém zápase

Jestliže se Torontu první zápas v sérii s Bostonem nevydařil, tak druhý zápas byla naprostá katastrofa.

Po čtyřech inkasovaných brankách během deseti minut první třetiny Leafs prohrávali po první části 0-4 a totálně rozložený tým měl po zápase. Zkraje druhé třetiny sice Mitch Marner rychle snížil, ale další rychlá branka Bruins jakékoliv představy Maple Leafs o zdramatizování zápasy odfoukla pryč.

V polovině zápasu ještě snížil na 2-5 Tyler Bozak, ale Bruins drželi zápas pevně ve svých rukou a spolehlivě kontrolovali hru.

Sedm a půl minuty před koncem třetí třetiny přidal druhou branku v zápase David Pastrňák, který ještě do konce třetí třetiny stihl zkompletovat hattrrick.

Mezitím James van Riemsdyk brankou v přesilové hře pouze snížil na 3-6.

Bruins si nakonec ze druhého zápasu odnesli výhru 7-3 a vedení v sérii 2-0.

Už v první třetině po třech inkasovaných brankách z pěti střel odpustil branku Toronta Frederik Andersen, kterého nahradil Curtis McElhinney, ale ani tomu se příliš nevedlo a připsal si 19 zásahů z 23 střel.

Boston využil opět dvě ze čtyř přesilových her zatímco Maple Leafs využili jednu ze čtyř.

Třetí zápas se hraje v noci z pondělí na úterý na ledě Toronta.

4 thoughts on “Zklamání ve druhém zápase

1. Ahoj všem,

Zatím hodně dobrá série co?:))) Teď trochu vážněji:/

Zatím co všichni hrají play off, tak mi jsme výkonem někde v 5 zápase základní části. Z fyzického hlediska na to nejsme připraveni vůbec, ale jako vůůůůbec. Boston nás tam háže po mantinelech jak se mu chce. Ve chvíli kdy je zápas v 10 minutě 3 nebo 4 nula, tak tam proste musíme jezdit a každého koho můžeme tam rozvěsit po mantinelu, vyvolávat bitky a dát signál do dalších zápasů. I za cenu, že nedáme žádný gól, takhle jsem dali sice 3, ale ta mentální výhoda je totálně na stranu Bostonu, nic jsme jim neudělali, ještě nám nabili hubu. My si tam necháme prostě namlátit. Přesně máme dělat to co udělal Schaffer (možná Kuraly teď nevím), dojede Marnera, sestřelí ho, ještě je na něj faul za vyvolání bitky a dostaneme gól v oslabení a je hotovo. My vést 3:0 tak tam nikdo nikoho takhle v životě nedohraje.Talent tam je, ale chybí tam tvrdost a bojovnost. Chybí někdo jako Backes, není moc vidět, ale je cítit, zajede do brankáře, chytí někoho za ksicht, a pak ještě dá gól jako v prvním zápase. prostě PO hokej. Samozřejmě další Marchand, Kuraly, Krug je taky taková malá krysa, Chára.

U nás je jedinej Komarov, ale to mi přijde, že od téhle sezóny je už spíš takovej vlčák co nekouše. Sem tam někoho strčí, ale nic velkýho natož nějaké nakopnutí týmu v tom není. Kadri je out, to je škoda. Zbytek je celkem o ničem. Zajcev vůbec neví, měl hodně zranění tenhle rok, není v tom, Carrick musí do hry.

Podle mě nás dohání to, že od té doby co je tu Matthews, tak šlo všechno až moc dobře. Minulý rok jsme proklouzli do PO jen tak tak, ale nikdo nic nečekal. V sérii s WSH jsem zahráli nad očekávání dobře a vlastně vše bylo lepší než se předpokládalo a hráči byli hrdinové. Základní část tenhle rok totálně bezproblémová, dlouho už bylo jasné, že budeme třetí v divizi a hráči byli na kopci. Pak přišel Boston, jako ok, asi nejtěžší možný soupeř, hraje hodně fyzicky, má Cháru. To nám fakt nesedí, ale způsob jakým zatím prohráváme, nenasvědčuje tomu, že by byl mezi týmy takový rozdíl a my jsem si zatím sedli na prdel a nejsme schopni se zvednout. Neumíme na to reagovat, protože šlo teď 2 roky všechno relativně v pohodě. Musíme to dneska zmáčknout, zadřít, věřim tomu, doma nám to jde a před lety jsme taky byli s Bostonem dole.

GO LEAFS GO

2. Ahoj Sváťo s tím vším se dá souhlasit.

Bostonu se vůbec v ničem nevyrovnáme.

Ale čím to je? Tím, že šlo dva roky vše celkem hladce? To si nemyslím…ten mladý tým musel sakra bojovat aby se loni dostal do playoff a letos od začátku sezony odváděl výkony na vysoké úrovni. Jinak bychom nebyli třetí v divizi a neměli 105 bodů.

Tým hrál dva roky v základní části velmi dobře a loni to potvrdili v playoff jako outsider proti favoritovi.

Letos už jsme ale takovým outsiderem nebyli a ten tlak od fanoušků a médií v Kanadě musel být zase velmi cítit. I tak si ale nemyslím, že by jsme hráli špatně kvůli tlaku fanoušků a médií.

Boston na nás prostě ve dvou zápasech vlítnul a hráči na to nebyli jednoduše připraveni. Semlelo je to v obou zápasech a je z toho stav 0-2.

Jestli nebudeme připraveni hrát playoff hokej i dnes tak zase prohrajeme talent netalent.

Prostě jakmile hráči v playoff nepřepnou na další rychlost, tak nemáš v playoff šanci a soupeř tě přejede ať máš tým, jaký chceš

Je to vidět u Was, který nedokáže v playoff nic moc uhrát. Je to vidět u Pens, kteří mají tak zkušený tým, že si v playoff dělají skoro co chtějí a je to vidět i třeba v sérii Winnipegu s Minnesotou….Winnipeg doma bezkonkurenční, ale Minny doma začali hrát a najednou z toho byl opačný výsledek než ve Winnipegu.

My musíme udělat to samé, co Minnesota.

Doufám, že to dnes zvládneme, protože jestli ne tak budu fakt hodně zklamaný.

3. Nemyslím jako, že to šlo dva roky hladce, ale vždycky jsme byli o krok napřed než se čekalo a tak nějak jsme neprošli žádnou velkou krizí. Minulý rok se play off ještě úplně na 100% nečekalo a my ho udělali. Od serie s WSH se nic nečekalo, prostě jen potrápit favorita a nakonec z toho byla skvělá série, kdy každý zápas rozhodoval jeden gol. Tuhle sezonu se čekalo play off, ale takhle suverenní byl zase tak trochu nadplán. V tomhle smyslu to šlo tak nějak hladce, protože ten talent je u nás obrovský a na základní část to bohatě stačí…Ale na PO je potřeba přepnout uplně jinam.

Podle má máme příliš stejných hráčů a nemáme právě ty typy jako Backes, Dustin Brown apod. Ten Boston je až moc jistý, Marchand si může dělat co chce, může klidně zbourat Freddieho, protože cití, že je v klidu. Vůbec jsme nevyslali žádný signál, že je u nás bude čekat peklo. Dohráli jsme ten druhý zápas, jak nějaký obyčejný zápas základní části. Marchand, Backes, dělají si co chtěji…kdo jim co udělá, Zajcev? Od Riellyho a Gardinera nemůžeme čekat hru do těla, Hainsey to hraje na zkušenosti, Polák to smrdí průserem a není to vysloveně provokatér. Spíš čeká jestli se něco semele a pak tam vlítne. Obrana je slaboučká ve hře do těla a v útoku máme strašně podobní typy. Nylander, Marner, Brown, Kapanen to je skoro jak přes kopírák. Brown je fajn, ale tady mi přijde navíc, místo něj by to chtělo právě bourače co umí i hrát, přesně někdo jako Backes. Martin by byl dneska fajn, ale ten to zase neuhraje hokejově, kdyby dostal nějaký velký icetime. Prostě chybí důraz. Doufám, že to dneska nakopneme.. Zatim to je odevzdaný. Můžeme prohrát a ok, ale přece néééé takhle :/// po takové mizérii odevzdané :///

Myslím si, že nás zatim Boston přehrává i takticky, hrají celý rok to stejný. Jeden hráč jde od brány úplně pryč, hodně nahoru mezi kruhy a nebo k mantinelu a tam to dostává. Buď pálí a nebo posílá na teč. Viz. Pastrnak odstoupení a posílá na teč pro Krejčího a nebo v prvním zápase Pasta odstoupení vysoko na kruhy a střílí si kam chce. Tam to bylo dokonce nedostoupený 2x za sebou Hrajou to furt dokola celou sezonu. Bergeron z toho dává každý druhý gol. Nechápu, že to v PO nemáme takticky pokryté.

4. S těmi typy máš pravdu…sice si nemyslím, že Marner, Nylander a Brown jsou stejní typově, ale ano jsou to techničtí útočníci co tvoří a ne hráči typu Marchanda nebo Backese…tohle nám chybí. To je pravda.

A místo toho Mike vymyslí, že k postaví Plekance vedle Marleaua a Marnera a Martina nechá na tribuně 🙁

To se mi snad zdá ty vole. Jako tohle když jsem teď uviděl, tak nevím, jestli Mike vidí v čem máme problém…..to jsem na to dnes teda hodně zvědavý.