Leafs se vrací na domácí led s jediným cílem. Vyhrát!

Série prvního kola playoff mezi Maple Leafs a Bostonem Bruins se přesouvá po dvou zápasech do Toronta za poněkud jiného rozložení sil, než si fanoušci a hráči Toronta přáli.

Maple Leafs utrpěli v Bostonu dvě tvrdé porážky a nevadí ani tak fakt, že prohrávají 0-2, ale spíše to, jaký předvedli výkon. Respektive jak moc byl dominantní výkon Bostonu.

Hráči Toronta ani v jednom zápase na svého soupeře vůbec nestačili. Bruins je zničili fyzickou hrou, využitými přesilovkami a životním výkonem Davida Pastrňáka. Toronto navíc po prvním zápase ztratilo Nazema Kadriho. Ve druhém zápase nedohrál Leo Komarov a Frederik Andersen po třech inkasovaných brankách střídal. Může to být ještě horší?

Maple Leafs

Celou sezonu Leafs neprohráli ani jeden zápas o čtyři branky. A pak přijde playoff a porážky 1-5 a 3-7. Hráči Toronta tak v sobě musí najít skryté odhodlání k tomu, celou sérii ještě alespoň zdramatizovat.

„Z nějakého důvodu to je sedmizápasová série, takže není důvod se hned na začátku stresovat. To vám jenom ublíží. Takže musíme zůstat pozitivní, vrátit se k tomu, co děláme a zkusit vrátit se do této série,“ řekl včera útočník Tyler Bozak.

Všichni víme, že Leafs mohou být lepší, než ukázali ve dvou zápasech na ledě Bruins. Ale po dvou tvrdých porážkách si musí hráči Toronta vrátit sebevědomí. A k tomu jim může pomoc právě domácí led.

Od 22. ledna Leafs prohráli na domácím ledě pouze dva zápasy a se 13 výhrami v řadě vytvořili nový klubový rekord. Právě z toho by Leafs měli čerpat energii k zastavení současné dominance Bruins.

„Pracujete celou sezonu, abyste si vytvořili takovou sebedůvěru. První dva zápasy se nevydařily tak, jak jsme si plánovali. Chcete přijet k soupeři a vracet se s výhrou. Ale nyní se prostě musíme doma vrátit do práce a vyhrát tyhle dva zápasy,“ povídal Tyler Bozak v neděli reportérům.

„Získáváte sebedůvěru po celý rok, tvrdě pracujete, abyste se dostali do playoff a vyhráváte zápasy, abyste měli dobrou bilanci. Musíte si to zasloužit a musíme se pohnout, abychom to zase našli. Musíme udělat to, co musíme abychom se připravili na zítřek. Musíte jít a začít prvním střídáním a dál na tom stavět,“ říkal obránce Morgan Rielly.

„Tohle je náš první zápas doma před našimi fanoušky. Dnes se povzbudíme a budeme skvělí. V podstatě jsme přivedli hráče k tomu, aby si vyčistili hlavu a připravili se jít si pro výhru. Strávili jsme celý rok přípravou na tuto příležitost a necítíme, že bychom byli tak dobří, jak můžeme být. Tahle část je zklamání. Ale na druhou stranu víme, jak dobří jsme a chceme tak hrát,“ říkal kouč Mike Babcock.

V neděli ovšem tým netrénoval na ledě. Hráči se pouze sešli ke společné přípravě mimo led a k rozhovorům s médii.

Navzdory tomu, že Frederik Andersen nedochytal druhý zápas kouč Mike Babcock potvrdil, že se do branky dnes večer postaví právě on.

„On je naším klukem. Puk končil v naší síti a nedařilo se nám, tak jsme ho odvolali. Ale neodvedli jsme před ním příliš dobrou práci. Musíte dát svému brankáři šanci být dobrý a to my neudělali. Freddie je naše jednička a zítra se tam postaví zpět,“ řekl Babcock.

Zatím není jisté, jak moc vážné zranění utrpěl ve druhém zápase Leo Komarov, který se po jednom ze soubojů těžce stavěl na nohy a zdá se, že si obnovil zranění kolene ze závěru základní části.

Pokud nebude Komarov připravený nastoupit, tak se nabízí varianta s návratem Matta Martina do čtvrtého útoku. A fyzická hra je jednou z věcí, ve kterých se Leafs musí svému soupeři vyrovnat.

Bruins

Celá série je zatím galapředstavením prvního útoku Bostonu. V prvním zápase si jejich první trojka připsala dohromady šest bodů včetně branky a dvou asistencí Pastrňáka. To, co přišlo ale v sobotu čekal málo kdo. Marchand s Bergeronem si každý připsal po čtyřech asistencích a David Pastrňák rozebral Maple Leafs třemi brankami a třemi asistencemi.

Český útočník se tak stal nejmladším hráčem v historii NHL, kterému se povedlo posbírat v jednom zápase playoff šest bodů.

„Má sebedůvěru. Chce být tím hráčem. Chce hrát důležité akce. Když nemáme puk, tak ho loví zpět. To mě na něm ohromuje,“ řekl centr Patrice Bergeron.

Také kouč Bostonu Bruce Cassidy chválí hru svého prvního útoku.

„Skvělé a úžasné.“

Zdá se, jakoby se sebedůvěra Bruins dotýkala nebe.

Navzdory vysoké prohře ale Leafs měli ve druhém zápase více střel na branku než Boston (33-28) a více střel na branku při vyrovnaném počtu hráčů na ledě (26-22). Ve všech situacích měli Leafs střeleckou převahu 63-39 a při vyrovnaném počtu hráčů na ledě 51-30.

Druhý zápas nakonec vynechal útočník Tommy Wingels, kterého v prvním zápase trefil Nazem Kadri. Do třetího zápasu by se už ale mohl vrátit. Připravený už bude také pravděpodobně útočník Riley Nash, který do playoff ještě nezasáhl.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

GO LEAFS GO!

One thought on “Leafs se vrací na domácí led s jediným cílem. Vyhrát!

  1. Skvělý zápas, parádní výkon a zasloužená výhra. Snižujeme a pořád žijeme. Ve čtvrtek to musíme zopakovat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *