Leafs hrají zápas číslo čtyři

Změny v sestavě a výhoda domácího ledu pomohly Maple Leafs v pondělí k první výhře v sérii. Leafs konečně prolomili obranou hru Bostonu a dokázali využít šance, které si tým připravil.

Dvěma góly prokázal své zkušenosti Patrick Marleau, který se zároveň v nově složeném útoku s Tomášem Plekancem a Mitchem Marnerem postaral o bránění prvního útoku Bostonu. Leafs se zároveň dokázali proti prvnímu útoku Bostonu prosadit v ofenzívě.

Nenáviděný Brad Marchand byl na ledě u všech branek Toronta. Při druhé a třetí brance Leafs to byla dokonce kompletní Bergeronova řada. To je pro Maple Leafs velmi dobré zjištění. Zároveň se proti prvnímu útoku Bostonu prosadili tři různé útoky Toronta.

Jenže nyní je tohle všechno zapomenuto.

Je tu nový den a nový zápas. Nic z pondělí neplatí a Maple Leafs musí odvést ještě lepší výkon, aby dokázali srovnat stav série na 2-2.

Maple Leafs

Hráči Toronta musí očekávat, že se po minulém zápase bude chtít Boston zlepšit stejně tak, jako se chtěli zlepšit Maple Leafs po prvních dvou zápasech v Bostonu.

„Věděli jsme, že musíme být lepší tým než jsme byli v prvních dvou zápasech. Do třetího zápasu jsme šli s větší motivací a s větší bojovností. To je to, co jsme cítili, že musíme jako týmu udělat a myslím si, že se nám to povedlo,“ říkal ve středu obránce Morgan Rielly.

Také kouč Mike Babcock očekává od Bostonu zlepšený výkon.

„Myslím si, že tohle bude nejvíce bojovný zápas, jaký jsme zatím v sérii viděli. Samozřejmě budou připraveni hrát. Kdykoliv prohrajete, tak v příštím zápase bojujete o to více. Určitě od nich očekáváme jejich nejlepší zápas,“ řekl.

Den po třetím zápase dostali hráči volno a netrénovali na ledě. Ve středu se už ale tým sešel na ledě. Chyběl ovšem Leo Komarov, který má potíže v dolní části těla (nejspíše koleno). Kouč Mike Babcock už včera potvrdil, že Leo bude dnes večer určitě chybět.

Na ledě už trénoval také Nazem Kadri, který si ovšem dnes bude muset odpykat poslední zápas svého trestu. K dispozici bude až v pátém zápase na ledě Bruins. Trénoval také útočník Andreas Johnsson, který utrpěl ve třetím zápase ošklivé podražení Bradem Marchandem.

Dnes ráno měli Leafs dobrovolný trénink, na kterém bruslil už také Leo Komarov. Stále ovšem platí, že dnes nenastoupí.

Sestava v dnešním zápase zůstane pravděpodobně stejná jako v zápase číslo tři:

Hyman – Matthews – Nylander
Marleau – Plekanec – Marner
JvR – Bozak – Brown
Johnsson – Moore – Kapanen

Rielly – Hainsey
Gardiner – Zaitsev
Dermott – Polák

V brance samozřejmě Frederik Andersen.

Bruins

Boston výrazně vyhrál první dva zápasy na domácím ledě. První útok si připsal 20 bodů, ale ve třetím zápase v Torontu se ani jedna z největších hvězd Bruins neprosadila.

„Věděli jsme, že budou lepší a oni byli. Lítali po ledě, předváděli dobré akce a zatlačili nás,“ řekl po třetím zápase obránce Torey Krug.

Do sestavy Bruins se vrátí pravděpodobně obránce Matt Grzelcyk, který nastoupí místo Nicka Holdena.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

GO LEAFS GO!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *