Prohra ve čtvrtém zápase staví Leafs na hranu vyřazení

Toronto Maple Leafs prohráli čtvrtý zápas série s Bostonem 1-3 a za stavu 1-3 na zápasy jsou Leafs krok od vyřazení.

Pro Toronto nezačal druhý domácí zápas dobře a branka soupeře v polovině první minuty znamenala studenou sprchu. Prakticky od začátku zápasu tak Leafs museli dotahovali náskok soupeře a to nebyl zrovna začátek, který by si tým v důležitém zápase plánoval.

Maple Leafs to chvilku trvalo, ale v polovině šesté minuty se dostal Mitch Marner s Patrickem Marleauem do přečíslení dvou na jedno, ale Tukka Rask si se střelou Marleaua poradil.

Maple Leafs se přesto rozehráli a Tomáš Plekanec v osmé minutě srovnal na 1-1. Pro českého útočníka to byla vůbec první branka v dresu Toronta od své výměny z Montrealu před uzávěrkou přestupů. Akci začal už v obranném pásmu možná nejlepší hráč Leafs v celé sérii Mitch Marner. V útočné třetině pak u pravého mantinelu vybojoval puk. Poslal ho na střed hřiště a po jemné teči Patricka Marleaua střílel z prostoru mezi kruhy Tomáš Plekanec, 1-1.

Krátce po polovině první třetiny se Leafs usadili v útočném pásmu a Auston Matthews tečoval Gardinera od modré čáry. Následně Matthews hledal před brankou Hymana, ale puk skončil v rohu kluziště.

Pět minut před koncem první třetiny se Torontu vůbec nevyvedla jediná přesilovka v zápase.

Ve druhé třetině přibývalo šancí Toronta.

Už v první minutě druhé třetiny chyboval za vlastní brankou Tukka Rask, který špatně rozehrál volný kotouč. Ten se dostal k volnému Marleauovi, který se ale nestihl otočit a střelou z otočky trefil pouze nohu padajícího brankáře Bostonu.

Na konci třetí minuty bostonský gólman bez potíží pokryl střelu Romana Poláka. Na konci šesté minuty pak Dominic Moore v přečíslení dvou na jednoho střílel pouze do lapačky Raska.

V polovině první třetiny se dostal do samostatného brejku Mich Marner, ale Rask jeho střelu zápěstím vyrazil lapačkou. Za minutu se puk odrazil od Connora Browna těsně vedle branky.

Po několika šancích Toronta se připomněli také hosté. Nejprve Zdeno Chára zavezl kotouč do útočného pásma a střelou zápěstím poslal kotouč na Andersena, kterého pak potrápil malou sprškou sněhu. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny se Brad Marchand otočkou na kruhu pro vhazování zbavil Morgana Riellyho, ale jeho střela mířila mimo.

Torontu se poté podařilo donutit Boston k zakázanému vhazování. Na buly v útočném pásmu proti unavenému prvnímu útoku Bostonu se postavil Auston Matthews. Jenže Leafs situaci nezvládli. Obránce Jake Gardiner propadl při vyhození hostů z pásma na modré čáře a Pastrňák se dostal s Marchandem do přečíslení dvou na jednoho, které Marchand zakončil do odkryté branky, 1-2.

Maple Leafs tak vstupovali do třetí třetiny s jednobrankovou ztrátou brzy bylo ještě hůř.

Na začátku páté minuty propadl v útočné třetiny Travis Dermott. Do přečíslení dvou na jednoho se dostal tentokrát Krejčí s Jakem DeBruskem, který mířil přesně nad vyrážečku padajícího Andersena, 1-3.

Ve zbytku třetí třetiny už bylo jasné, že Maple Leafs na zvrat v zápase nebudou mít.

Boston odvedl výbornou práci na vlastní modré čáře, kde dokázal zpomalit všechny útoky Maple Leafs a navíc nutil hráče Toronta ke ztrátám kotoučů, které následně dokázal potrestat rychlými brejky.

Pro Toronto tak zbývá jediná možnost a sice vyhrát všechny tři následující zápasy.

„Nemyslím si, že by do toho všichni šli. Oni dali branku z prvního střídání, ale řekl bych, že jsme pak převzali zápas do svých rukou. I když jsme prohrávali 1-2 tak si myslím, že jsme hráli dobře. Jestliže dnes večer nehrál Patrice Bergeron, tak to máte připravení velmi dobře. Měli jsme najít způsob, jak vyhrát. Tohle je naše hala. Měli jsme vyhrát,“ řekl kouč Mike Babcock, který zároveň připomněl ztrátu prvního centra soupeře.

Pátý zápas série se hraje v sobotu na ledě Bostonu Bruins. Zápas začíná v neděli ve dvě hodiny ráno našeho času.