Leafs musí vyhrát nebo končí. Čeká nás zápas číslo 5

Toronto Maple Leafs stojí zády ke zdi a už není kam uhnout. Je to buď, anebo. Vyhraješ a hraješ dál nebo prohraješ a jdeš domů. Přesně v takové situaci Maple Leafs stojí a hráči si to dobře uvědomují. Po nevydařeném čtvrtém zápase na domácím ledě čeká Toronto těžká práce, aby si ještě prodloužili svou rekordní sezonu. Ale stále to je možné.

Maple Leafs

Do sestavy Maple Leafs se dnes večer vrátí dnes Nazem Kadri. A bude pořádně nažhavený, aby napravil ztracené předchozí zápasy. Úspěch v dnešním zápase je pro něj jedinou nadějí na další zápasy playoff v letošní sezoně.

„Byl jsem zklamaný, určitě jsem neočekával tři zápasy. V té konkrétní akci jsem cítil, že si soupeř dovolil na Mitche Marnera až moc a já se vždycky postavím za spoluhráče a za sebe. V tomhle se nikdy nezměním. Jestli to stálo za suspendaci? To bych řekl. Ale tři zápasy si myslím, že byly trochu drsné. Teď se dívám dopředu,“ řekl Kadri po pátečním týmovém mítinku.

Také Kadri ví, že se hráči musí soustředit na jediný zápas o naději.

„Musíme věřit. To je nejdůležitější. Musíme věřit jeden druhému. To by mohlo určitě znamenat skvělý příběh,“ řekl.

„Jsme týmem, ve kterém každý věří každému. Dvaadvacet kluků, kteří potřebují zítra výhru,“ dodal Auston Matthews.

„Před zápasem v jejich hale je dobré, že můžeme zapomenout, co se stalo dříve. Je to do-or-die zápas,“ řekl obránce Jake Gardiner.

Kouč Mike Babcock bude po návratu Nazema Kadriho nucen udělat změny v sestavě. Je jasné, že Kadri se postaví zpět mezi Marleaua a Marnera. To znamená, že Tomáš Plekanec se vrátí do čtvrtého útoku.

Dokáže se český útočník hrát na stejné úrovni jako výše v sestavě?

„Ptal jsem se ho na to samé. Řekl jsem ‚Nevím co udělám, ale když udělám tohle? Ty jsi konečně jako hráč Toronta našel svou hru jako, potřebujeme tě, aby jsi byl takhle dobrý.‘ Myslím si, že se cítí dobře,“ řekl Mike Babcock.

Tým se v pátek sešel pouze k mítinku v kabině a netrénoval na ledě. Poté Leafs odletěli do Bostonu.

V dnešním zápase si Leafs mohou vzít inspiraci z týmu Toronta v roce 2013. Tehdy byli Leafs v úplně stejné situaci. Po zápase číslo 4 na domácím ledě Toronto prohrávalo s Bostonem 1-3 na zápasy, ale dvěma výhrami 2-1 v řadě si vybojovali zápas číslo 7 na ledě Bruins.

Mezi hrstkou hráčů z tehdejší sestavy je také Nazem Kadri.

„Cokoliv se může stát. Věříme, že jsme týmem, který je velmi schopný vyhrát několik zápasů v řadě. Musíte si navzájem důvěřovat. To by určitě znamenalo skvělý příběh, takže se pokusíme k němu přiblížit zápas po zápase,“ řekl Kadri.

Bruins

Boston se chystá na pátý zápas série a zatím není jisté, jestli se v něm ukáže také první centr Bruins Patrice Bergeron. Ten na poslední chvíli vypadl ze sestavy před čtvrtým zápasem.

V případě, že Bergeron dnes večer nenastoupí tak Bruins to nemusí vůbec vadit. V letošní sezoně má Boston v zápasech bez Patrice Bergerona bilanci 12-5-2. Přesto Boston v 18 zápasech základní části bez Bergerona v sestavě inkasoval průměrně přes tři branky na zápas.

V pátek tým sice zrušit trénink, ale Patrice Bergeron se na ledě tréninkového centra s několika hráči objevil a zatím o jeho startu v dnešním zápase nebylo rozhodnuto. Kouč Bruce Cassidy navíc řekl, že je jeho trénink na ledě je pozitivní zprávou.

Zápas o naději Maple Leafs začíná ve 2 hodiny po půlnoci našeho času.

6 thoughts on “Leafs musí vyhrát nebo končí. Čeká nás zápas číslo 5

 1. Dnes vyhrajeme. Ještě aspoň jeden zápas, prosím.
  Still BeLeaf! GO LEAFS GO!!

 2. Miso taky verim ze dnes vyhrajem a jestli jo tak vyhrajeme i sesty zapas doma a bude sedmej. Moc bych si to pral a verim ze to mozny je. Musi se ale zlepsit Austonova lajna. Zatim jsou hodne za ocekavanim. Mitch to zatim tahne. Je to borec. Az zesily tak bude nezastavitelnej. GO LEAFS GO

 3. tak za chvíli jdeme na to…trochu nepříjemné statistiky….

  Týmy v NHL mají v situaci 3-1 na zápasy bilanci 268-28 to je 90,%….

  Maple Leafs mají za stavu 1-3 na zápasy bilanci 1-14
  Jedinou vyhranou sérii za tohoto stavu je finále Stanley Cupu z roku 1942 Stanley Cup, ve kterém Leafs prohrávali dokonce už 0-3 na zápasy, ale sérii otočili ve svůj prospěch

  A jak dopadly předchozí série, ve kterých Leafs prohrávali 1-3 na zápasy?

  10x Leafs prohráli zápas číslo 5
  3x Leafs prohráli zápas číslo 6
  1x Leafs prohráli zápas číslo 7 (2013 proti Bostonu Bruins)
  1x Leafs vyhráli zápas číslo 7

  Přepíšeme historii?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *