Leafs otočili zápas číslo 6 a vybojovali rozhodující zápas v Bostonu!

Toronto Maple Leafs otočilo šestý zápas série s Bostonem na domácím ledě a výhrou 3-1 vrací sérii k rozhodující zápasu v Bostonu. To, s čím málokdo už počítal se stalo v pondělí v noci skutečností.

Klíčovým hráčem Toronta byl opět brankář Frederik Andersen, který si tentokrát připsal 32 zásahů a byl opět vyhlášený první hvězdou zápasu.

„Myslím si, že je to stejný tlak, jaký na nás byl v těchto dvou zápasech, kdy jsme čelili vyřazení. Sedmý zápas bude stejný. Je to něco, o čem sníme, že si zahrajeme. Tyhle velké momenty, ve kterých se chcete také předvést,“ řekl po zápase hrdina Toronta.

Nebyl to zrovna povedený zápas Toronta co se týče hry v obraně. Obránci dělali ve svém pásmu chyby, nedařila se rozehrávka a první pětka soupeře si v pásmu Toronta dělala téměř co chtěla. Ale bylo to urvané dojemné vítězství, které Leafs vybojovali pro celé město.

V bezbrankové první třetině Boston přestřílel Toronto navzdory jedné přesilovce Leafs 17-10. Od prvních minut bylo zřejmé, že se Leafs budou muset spolehnout na fantastický výkon svého brankáře. Už ve druhé minutě střílel nebezpečně Rick Nash. V sedmé minutě upadl ve vlastním pásmu při rozehrávce Kasperi Kapanen a střela Brada Marchanda z pravého kruhu prošla Andersenovy mezi betony. Naštěstí brankář Toronta dokázal tečovat puk dostatečně mimo své tři tyčky.

V ojedinělé šanci Toronto čtyři minuty před koncem první třetiny nesedla van Riemsdykovi střela z prostoru mezi kruhy.

V poslední minutě Bruins zatlačili Toronto v obranném pásmu a Frederik Andersen musel svou hokejkou vyrazit puk plachtící vzduchem do sítě podobně jako na konci třetího zápasu.

Hned v první minutě druhé třetiny vyhráli Bruins vhazování v útočném pásmu a Jake DeBrusk poslal kotouč z vrcholu kruhu do sítě, 0-1. Puk prošel Andersenovy nešťastně mezi rukou a tělem.

Vedení Bostonu trvalo ale pouze 35 vteřin. William Nylander rozehrál kotouč zpoza branky na modrou čáru. Brankář Tuukka Rask pouze vyrazil střelu Zaitseva a Nylander mohl snadno dorážet do prázdné branky, 1-1. Pro Nylandera to byla první branka v letošním playoff.

Navzdory herní převaze Bostonu, který měl puk výrazně častěji na svých hokejkách a vytvářel si velké množství šancí byli Leafs ve druhé třetině střelecky aktivnějším týmem.

Za minutu a půl po brance Nylandera zavezl kotouč do útočného pásma Auston Matthews a jeho přihrávku zpoza branky dotlačil Zach Hyman do branky. Bruins se ale rozhodli o kontrolu videa, které odhalilo nedovolené bránění brankáře, při kterém Zach Hyman bohužel opravdu vrazil svou bruslí do Raskovy vyrážečky a rozhodčí branku neuznali.

Osm a půl minuty před koncem druhé třetiny vytvořili Bruins velký závar před brankou Toronta a Jake Gardiner na posledních chvíli srazil nataženou hokejkou střelu Rileyho Nashe nad branku. Za minutu na to střílel nebezpečně Patrice Bergeron, ale ani on neuspěl.

Šest a půl minuty před koncem druhé třetiny se dostali Leafs do vedení. Útok Tomáše Plekance napadal první pětku Bruins v útočném pásmu. Marchand ztratil kotouč uprostřed pásma a Mitch Marner poslal puk rychlou střelou z backhandu do sítě, 1-2.

Hned zkraje třetí třetiny rozhodčí odpustili Bostonu dvouminutový trest za loket Davida Backese proti Frederikovi Andersenovi. Místo toho vyloučili Backese společně s Romanem Polákem na dvě minuty za vzájemnou potyčku. Krátce na to byl vyloučený obránce Bostonu Charlie McAvoy a Maple Leafs hráli 37 vteřin přesilovou hru 4 na 3 při které si Tuukka Rask poradil se střelou Austona Matthewse.

Oba týmy měli ve třetí třetině několik šancí na vstřelení branky. Nejprve v polovině třetí třetiny střílel Sean Kuraly a Andersen vyrazil jeho střelu ramenem. Za minutu dostal přihrávku před brankou Bostonu Nylander, ale Rask jeho střelu také vyrazil.

Necelých šest minut před koncem třetí třetiny byl vyloučený za smolné vyhození kotouče do hlediště Mitch Marner a Bruins měli v kritický okamžik zápasu k dispozici druhou přesilovou hru. Jenže rozehrávku hostů po minutě hry vystihl Connor Brown a společně s Kapanenem vyrazil do přečíslení a Rask opět se štěstím jenom vyrazil pokus Kapanena mimo branku.

V posledních vteřinách přesilové hry střílel David Krejčí, ale Frederik Andersen předvedl pohotový přesun brankovištěm a Krejčího střelu vyrazil svou vyrážečkou aby si následně poradil také se střelou Kruga od modré čáry.

Tři a půl minuty před třetí sirénou vyrazil do rychlého brejku Andreas Johnsson, který přihrávkou v útočné třetině našel Matthewse. Rask se ale natáhl v brankovišti a Matthews neměl prostor pro zakončení.

V poslední minutě a půl se Bruins rozhodli pro hru bez brankáře, ale ztratili kotouč v útočné třetině a Tomáš Plekanec jistil výhru Toronta střelou do prázdné branky.

V ten okamžik vypukla v hale a na Maple Leaf Square čirá radost fanoušků. Vysoko nad ledem mohl Brendan Shanahan zatít pěst a ulevit si pokřikem.

Yeah….Leafs budou hrát zápas číslo sedm.

„Chcete být ve vašem životě v takovýchto momentech. Nepamatujete si všechno ze svého života, ale pamatujete si tyhle momenty. Pamatujete si je a chcete si je vytvářet. Chcete si vytvářet vzpomínky. A my máme příležitost si vytvořit vzpomínky s tímto skvělým týmem kluků, kteří se mají navzájem rádi,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.

Střelec vítězné branky Mitch Marner řekl, že tým nakopla vyrovnávací branka.

„To bylo obrovské. To náš tým a naše fanoušky vrátilo zpět do hry.“

Frederik Andersen byl pak potěšený, jak Leafs zvládli konec zápasu.

„Ve třetí třetině jsme jim toho opravdu příliš nedali a mnohem víc jsme je tlačili. Kontrolovali jsme střední pásmo a oni měli potíže dostat se do útočné třetiny a připravit si šance,“ řekl Frederik Andersen.

Zápas číslo 7 se hraje ve středu na ledě Bostonu Bruins.