Ohromený Tavares po schůzce s Maple Leafs

Útočník John Tavares se tento týden setkává v Kalifornii se zástupci týmů, které si vybral k pohovorům o případném angažmá. Dnes ho čekají poslední dvě jednání s týmy Dallasu Stars a Tampy Bay. Samotný hráč a jeho týmu už také potvrdili, že s dalšími schůzkami už nepočítají. Zdá se tedy, že zájemců o Tavaresovy služby zůstane šest; Leafs, Islanders, Sharks, Bruins, Stars a Lightning.

Obecně se čeká, že Tavares zůstane u NY Islanders. Nicméně podle mě to vůbec není jisté a myslím si, že spíše odejde do jiného týmu, kde bude mít větší šanci na zisk Stanley Cupu. Neexistuje ale způsob, jak získat alespoň nějaké vyjádření o právě probíhajících schůzkách. Komentátor stanice TSN Darren Dreger řekl, že ani Tavares ani jeho agent Pat Brisson nebudou s ohledem na probíhajících jednáních poskytovat žádné komentáře.

Nicméně Darren Dreger má vlastní způsoby, jak získat informace od jiných lidí, než jsou přímé zdroje a z vyjádření těch, které nazval „vedlejšími zdroji“ zaznělo, že Leafs udělali na Tavarese velký dojem. Právě takovou informaci Dreger pronesl během dnešního ranního vysílání TSN.

Podle Dregera měli Leafs určitou výhodu z první schůzky. Tým si podle slov Dregera připravil prvotřídní video prezentaci. Sice není jasné, kdo do ní byl zahrnutý, ale jednalo se o „komponenty na ledě“ které na ní byli zobrazené. Dreger si myslí, že součástí prezentace byl Mitch Marner a je si jistý, že prezentace obsahovala veškeré očekávání, jaké tým má a jaký příslib Maple Leafs mohou nabídnout. Zdroje Dregerovi řekli, že Tavares byl docela slušně Torontem Maple Leafs ohromený.

Podle Darrena Dregera je zřejmé, že jakmile Tavares prošel procesem vyjednávání s Lou Lamoriellem a NY Islanders a rozhodl se otestovat možnosti na trhu, tak se najde něco, čím vás těchto šest, sedm nebo osm týmů uchvátí natolik, že odejdete.

Například Maple Leafs toho mohou opravdu hodně nabídnout, co se týče složení týmu a jeho možností. Naopak NY Islanders nemohou nabídnout vůbec nic v brankovišti, celková kvalita týmu, ve kterém je John Tavares jednoznačně nejlepším hráčem, není nic moc. Z toho důvodů, že Tavares přešel na tuto stranu procesu je velká možnost, že si najde nový tým.

Pokud Tavares opravdu podepíše smlouvu s Maple Leafs, tak to bude velmi vysoká a vysoká smlouva a dají se čekat částky kolem 11 nebo 12 milionů dolarů. Bude se jednat o dlouhodobou, pravděpodobně sedmiletou smlouvu a s ohledem na končící smlouvy Matthewse, Marnera a Nylandera se může Tavares oprávněně ptát, jestli budou Leafs schopni udržet celý tým pohromadě.

K tomu se už vyjádřil před časem také Kyle Dubas, který si je jistý, že Maple Leafs budou schopni otázku peněz bez problémů vyřešit.

„Máme nejlepší lidi na platový strop v celé lize, doufám, takže se pokusíme tohle vyřešit, když se naskytne příležitost. Nyní jsme si s naší situací pod platovým stropem tak sebejistí, že si můžeme v tento moment dělat opravdu co chceme. Nic nás nezastaví a nic nás nedrží zpět,“ řekl Dubas v sobotu.

Podle slov bývalého hráče Maple Leafs Jeffa O’Neilla je zřejmé, že tým bude muset být trpělivý a úspěch nemusí přijít hned. Může také nastat situace, že někdo s vysokou smlouvou do týmu nezapadne a odejde. V této souvislosti Darren Dreger zmínil obránce Jakea Gardinera, kterému bude příští rok končit smlouva a může být například vyměněný před uzávěrkou přestupů.

Fanoušci Maple Leafs by v případě příchodu JT mohli rovnou zapomenout na podpis smlouvy s Leo Komarovem. William Nylander by mohl dostat překlenovací smlouvu na kratší dobu. A co se týče Matthewse a Marnera, tak by nebyl příliš důvod uspěchat jednání o jejich smlouvách, nicméně vedení týmu bude muset myslet dopředu, protože jejich smlouvy vyprší také na konci příští sezony a nedá se čekat, že tito dva hráči kývnou na brigde kontrakty. Opravdový problém by mohl nastat v případě, že by si Mitch Marner řekl například o více než devět milionů dolarů na sezonu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *