Plánují Islanders pomstu Leafs?

Toronto Maple Leafs s Generálním manažerem Kylem Dubasem uspěli v souboji s NY Islanders o služby centra Johna Tavarese a nový GM Islanders Lou Lamoriello si to možná nenechá líbit.

Insider Elliotte Friedman ze Sportsnetu přinesl informaci, že Islanders budou chtít přeplatit Williama Nylandera a přilákat ho do svého týmu.

Nylanderovi skončila po sezoně 2017-18 smlouva, je chráněným volným hráčem a Toronto mu musí nabídnout nový kontrakt. S ohledem na budoucnost, ale nemůže hráče přeplácet. To Isles ví a chtějí dát Nylanderovi víc, než Leafs. S ohledem na podpis Tavarese možná i víc, než by si zasloužil, jen aby se Leafs pomstili za „krádež“ kapitána.

Pokud by se tak skutečně stalo a Nylander chtěl odejít, museli by Islanders jako kompenzaci poslat do Toronta vlastní draftové výběry s ohledem na peníze, které by švédský útočník dostal.

Je tu ale problém.

Islanders nemají k dispozici vše, co by bylo potřeba. Kompenzační tabulky za „přebrání“ chráněného volného hráče jsou pevně dány. Vše se odvíjí od platu hráče:

Smlouva na průměrných $0 – $1,339,575 ročně – bez kompenzace
$1,339,576 – $2,029,659 – 3. kolo draftu
$2,029,660 – $4,059,322 – 2. kolo draftu
$4,059,323 – $6,088,980 – 1 a 3. kolo draftu
$6,088,981 – $8,118,641 – 1. 2. a 3. kolo draftu
$8,118,642 – $10,148,302 – 2x 1. kolo a 2. a 3. kolo draftu
$10,148,303 + – 4x 1. kolo draftu

Islanders však nyní mohou Torontu nabídnout jen kompenzaci za nejnižší a nejvyšší možnou nabídku. Na zbytek nemají k dispozici draftové výběry. Proto tato spekulace nevypadá úplně reálně a pokud si Leafs s podpisem Nylandera pospíší, nemají Ostrované naději na získaní draftů zpět a „krádež“ Nylandera. Leda že by mu nabídky přes 10 miliónů, což by bylo šílenství, kterého si je zkušený GM Lou Lamoriello dobře vědom.

Naprosto stejnou situaci prožil tehdejší GM Anaheimu Brian Burke, který v roce 2008 přišel o útočníka Dustina Pennera, kterého jako chráněného volného hráče přeplatil GM Edmontonu Oilers Kevin Lowe. Brian Burke se rozhodl nabídku Oilers nedorovnat a Anaheim tak dostal od Edmontonu kompenzaci v podobě volby v prvním, druhém a třetím kole draftu.

Pak je tu i otázka, zda by Nylander do New Yorku vůbec chtěl. Kromě peněz mu Islanders nemají oproti Leafs co nabídnout. A jak jsme v případě Tavarese viděli, peníze u všech hráčů nehrají hlavní roli a často jsou ochotni ze svých požadavků i slevit.

Zatímco v Torontu může Nylander myslet na Stanley Cup. U Islanders to v současné chvíli vypadá spíš na bitvu o 1. výběr draftu.

Je ale jasné, že zápasy proti sobě budou pro obě strany o hodně více vyhecovanou záležitostí, než tomu bylo doposud. První duel spolu sehrajeme 29. prosince v Torontu a na ledě Islanders se představíme 28. února a poté 1. dubna.

16 thoughts on “Plánují Islanders pomstu Leafs?

 1. Trošku to info poupravím, jestli neva. Penner byl křídlo, ne obránce. A to sice vzešlo od Friedmana, který se málokdy plete, ale bylo to trošku jinak. Jeden nejmenovaný GM mu řekl „Vsadím svůj dům na to, že Ises dají offer sheet na některého z RFA Leafs“ Takže se dost spekuluje, který GM příjde o barák. =) A ty kompenzace jsou tak drsné, že offer sheet úplně vymizely. Ale ta pomsta by byla dokonalá ne tím, že příjdeme o Nylandera, ale že nám zavaří s platovým stropem. Co tohle: Kdyby Lou nabídl Nylanderovi sedmiletou smlouvu na 10M ročně a Nylander by to nevzal. Jestli to chápu dobře, Leafs by museli podle pravidel smlouvu dorovnat a Isles by nemuseli dávat žádnou kompenzaci, jelikož hráč by zůstal u nás. Ale brutálně přeplacený. A to by byla pomsta jako sfiňa.. Doufejme, že Lou je na to moc velký profesionál.

 2. Angi díky za upřesnění. Od toho je diskuze 🙂

  Pennera jsem upravil.

  Tu citaci jsem taky zahlédl…

  A co situace kdy Lou nabídne vysokou částku, kterou Leafs nedorovnají a hráč odmítl do NYI jít a stejně podepsal u nás?

 3. Angi, podle mě takto ty offer sheets nefungují. Nejdřív by teda musel získat ty své vlastní picky, co jsou u oilers a wings, zpět a pak by třeba mohli něco nabídnout Willymu. Dle mě je to spíš takto: Kdyby mu dali 10M a on odmítl, tak to neznamená, že my mu musíme dát přes 10M. Nebo, myslím si to. Podle mě je to tak, že by mu nabídli 10M, Willy řekl ano a pak bychom museli dát my víc, nebo vzít picky. Pokud řekne ne, tak s námi může podepsat za kolik chce. Nezní to tak víc logicky?

 4. Souhlas s Mishou. Hledal jsem a nikde jsem nenašel možnost, že by konkurenční nabídku RFA musel podepsat a odejít, i kdyby nechtěl hráč a ani původní tým.

 5. Ano je to tak,hráč musí souhlasit a“ jakoby podepsat,“ jinak se nic nic neděje
  .A proč by Nylander kývl ? Je pravda,že by byl hvězdou týmu a na dlouho ,ale byl by tam sám a proti tomu stojí hra v nadějném týmu a s Austonem v jedné lajně.
  Tohle prostě nedává žádný smysl.
  A kdyby náhodou šel Nylander po penězích ,tak dubas přivede Panarina 🙂

 6. Mate nejspis pravdu…a ted si prectete Bozakuv clanek v Torontskych novinach (je toho plny twitter) a zkuste nepustit slzu..

 7. V NHL máme Frederik Andersen a Curtis McElhinney. V AHL máme Garret Sparks, Calvin Pickard, Kasimir Kaskisuo a nově Eamon McAdam. Trochu moc, ne? Nebyl jsem překvapen, když Martin odešel do Isles (je to škoda, ale za dalšího golmana? Když se podívám na to, jaké draftové volby má nyní Isles, tak se ani nedivím, že jsme k tomu nic dalšího nedostali, ale aspoň jsme zvětšili cap space. I po JT je 16 mega plus 5 mega za Hortona.

  Plán na léto bych viděl následovně: 1) podepsat Nylandera (za málo), 2) sehnat beka, 3) podepsat rovnou i Marnera a asi i AM (za málo). Pokud bude totiž Marner hrát s JT, tak letos bude mít rozhodně více než 22 gólů a 69 bodů.

 8. Pavle, souhlas, my ho asi vzali proto, protože ho můžeme posílat na farmu a nemusí jít přes listinu volných hráčů, kde si ho může někdo volně vzít. Navíc má poslední rok smlouvy a za rok až mu skončí, je osvobozen od arbitráže, takže se s námi ani případně nemůže dohadovat u soudu o smlouvě.

  Nevím to jistě, ale je možné, že Sparks, či Pickard by museli v případě povolání do NHL jít zpět na farmu přes waivers a tam by nám je mohl někdo vzít. To u tohoto brankáře nehrozí, takže kdyby měl třeba Fredie rýmu, nastoupil Curtis a zahřívat střídačku by mohl tento brankář.

 9. Ano je jedinný kdo nepůjde přes waiver,ale ,že by ho nechali dělat dvojku u Leafs i v případě drobného ztanění Pohádkáře,tomu nevěřím.K tomu tam máme Pickarda,když už těch golmanů musíme mít tolik(což jsem nechápal už před přichodem tohohle „Evy“,natož teď).Prostě Pickarda obětují a buď nebude potom hrát vůbec,nebo to risknou přes waiver
  .
  Jinak Pavlův plán na léto je ideální 🙂

  A ještě si dovolím poznámku k rozložení útoků,které se různě objevily,Marleau vidím pořád vedle Kadriho a doufám,že velký prostor,třeba i u Tavarese s Marnerem,dostane Brown.
  M.

 10. No musím se přiznat…při čtení Tylerovi rozlučky jsem to nevydržel a rozbulel se 🙂

 11. Ano RFA nejdriv musi souhlasit se smlouvou a pak se tedy teprve jedná o oficiální offer sheet. Pokud to nepřijme tak nic. Vubec bych se offer sheetu na Nylandera ze strany Isles nebál a to z následujících důvodů.

  Hodně jsem se tímhle zabýval když Burke přetáhl k nám Kessela, kde to maximálně smrdělo offer sheetem (kompenzace měla být 1.,2. a 3.kolo) a nakonec z toho Burke udělal klasickou výměnu za práva a místo 2.kola přidal navíc kolo první. Bylo to tedy 2x 1. kolo a 3. kolo. Burke to poději vysvětloval a říkal, že mezi GM platí takové nepsané pravidlo o tom, že všichni moc dobře vědí, že každý z nich má dříve nebo později (nebo furt :D) problémy s podepsáním RFA, a tak se toto snaží co nejvíce respektovat a ten offer sheet používat co nejméně, ideálně vůbec. V případě, že už se tak stane a někdo do toho fakt rejpne, tak musí GM co to udělá počítat s tím, že se mohou nabourat vztahy nejen s GM RFA hráče, ale i na něj může padnout špatné světlo pro ostatní z ligy. A proto tehdy Burke nechtěl dávat offer sheet, ale domluvil se s GM Bostonu jinak.

  Dále pokud už se někdo rozhodně do offer sheetu jít, tak se jít většinou cestou nejmenšího zla, a tak to většinou podá na hráče z totálně opačného týmu na mapě, v konferenci, prostě ideálně co nejméně společného viz. Philadelphie offer sheet na Webera z Nashvillu v té době. Navíc Haxtall je trochu jiný blázen! Burke, Lou a spol, jsou starý páky, respektují hru a nějaké zákonitosti. Nedovedu si představit, že rovnej chlap s vojenským režimem by po X letech u nás jako první udělal to, že by podal na našeho hráče offer sheet.

  Pokud přistoupim na tu hru, že by opravdu Isles chtěli dát na Nylandera offer sheet. Tak cokoliv nad 10M je nesmysl, Nylander je super, asi bude i hvězda, ale 4x 1. kolo, jeste navic, kdyz tady hrozí to, že můžou být klidně v TOP 10, protože Islanders budou hrat nejpíše tu spodní polovinu, tak to by byl úlet a já bych asi ani v tomto případě nechtěl abychom to dorovnávali, i když Nylandera miluju. Za druhé k tomuto, Tavares má za sebou 600 zapasu v NHL a dostal 7×11. Nemuzete jako tym takovouto ztratu zaplácnout podobným kontraktem na hráče, který odehrál teprve dve slusné sezony, je spís zralej na nejaký bridge kontrakt a jeste u toho ztratit 4 první kola. To by vás fanoušci sežrali zaživa.

  Ted trochu zaspekuluju a nevim jestli to tak opravdu je, muzete me opravit, ale podle me offer sheet nemá v pravidlech delku kontaktu. Takze jedinou reálnou sanci co já vidím a jak by nás mohli dostat pod tlak, tak je že by zkusili podat na Nylandera offer sheet na 2-3 roky řekněme za 9,5 mega. Po této smlouvě by jim Nylander zůstal stále jako RFA a pokud by se z nej stala superstar, tak mu nasolí na 7 let a pokud ne, tak se s ním mohou bavit znovu a novém kontraktu. Nás to zároveň hodí pod tlak, protože víme, že pro přístí rok si Nylandera dovolit mužeme, ale pak by na další dvě sezóny byla ta zátěž 9,5M vysoká. Nicméne ta konpenzace by byla stále vysoká, navíc ty picky ani Isles nemají, takže to je nepravděpodobně a nabídnout mu nad 10M a ztratit 4x 1. kolo je nesmysl.

 12. Díky za vysvětlené. Ona to asi byla bouře ve sklenici vody, ale vyloženě se to jako téma nabízelo. I když jsem pochopitelně už četl i to, že ten offer sheet bude až příští rok na Marnera, nebo Matthewse. Jenže to je ještě větší blbost, protože je (doufám) podepíšem co nejdříve. A taky za rok případné nějaké vášně opadnou ( u fanoušků třeba ne, ale u Loua jo) plus se Dubas a Lamoriello dohodli na výměně Martina, takže tam žádné velké vášně podle mého nebudou.
  Btw, to byl ještě Holmgren ve Phile s tím offer sheetem na Webera, ne?

 13. Ono hlavně to,že neudrželi Tavarese nepadá na hlavu LL,protože to měli řešit loni,když hráče můžou podepisovat rok do předu.
  A LL u nich bude mít podobnou práci jako u nás,během 2 let vyčistit soupisku a připravit na nový začátek,pak to předá synovi a .. ne do důchodu on nepůjde asi nikdy,půjde zachraňovat zase nějaký jiný tým. 🙂
  M.

 14. Angi: jj to jsem se asi seknul a byl tam asi jeste Holmgren. Nicméně ten se s tím taky moc nepáral a je to přesně ten GM od kterého se dá něco jako offer sheet čekat. Vždycky to rozvíří nějakou nevraživost mezi GMs.

  Dobrej clanek: 5 nejbláznivějších offer sheetu 😀
  https://thehockeynews.com/news/article/the-five-craziest-free-agent-offer-sheets-in-nhl-history

  První místo:
  Offer sheet od St. Louis na Scotta Stevense, který hrál za Washington. St. Louis offer sheet 5,1M na 4 roky (1,4M podpisový bonus). což nemohl Washington dorovnat a dostali kompenzaci 5x 1.kolo :))))

  O rok později chtělo St. Louis podat offer sheet na dalšího hráče a to na Brendana Shanahana z New Jersey. Offer sheet 3 roky na 3M, ale zjistili, že nemají picky na kompenzaci. Asi to tehdy nemělo nějak pevná pravidla a tak St. Louis nabídlo BrindAmoura, CuJoa a 2 volby v draftu. S tím Jersey nesouhlasilo, protože chtěli jako kompenzaci Scotta Stevense. Obě nabídky šly před nezávislého soudce, který rozhodl, že jako kompenzace bude Stevens. Shanahan odehrál v St.Louis 4 roky a Stevens v Jersey 13 let včetně 3 zisků SC.

  Hodně zajímavá historie kolem Scotta Stevense, dneska ho každý bere jako jasnou součást Devils, ale to jak se tam dostal je hodně zajímavý.

 15. zajímavé info. Pro mě znamenalo Devils = Scott a nikdy jinak. Mimochodem, ta jeho tvrdá hra mi dneska chybí. On, Pronger, Lindros a možná Kasparaitis. Dneska by si ale kvůli disciplinárce zřejmě moc nezahráli.
  Mimochodem dle dřívějšího rozhovoru s Dubasem není letním úkolem sehnat beka, protože všem (i těm u Marlies) věří a věří, že mohou jít nahoru. Pokud by bylo třeba, tak by to asi řešil nějakou podzimní výměnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *