Matthews jedná o nové smlouvě a těší se z příchodu Tavarese

Reportér stanice Sportsnet Luke Fox přišel ve čtvrtek s informací, že útočník Auston Matthews jedná s Maple Leafs o nové smlouvě. Mladé hvězdě Maple Leafs zbývá stále ještě jeden rok ze tříleté nováčkovské smlouvy, která ukrajuje z platového stropu klubu 925 tisíc dolarů. Svou další smlouvou si ovšem Auston Matthews finančně výrazně polepší.

V prvních dvou sezonách své kariéry se Matthews stal jedním z klíčových hráčů Toronta. Ve 144 zápasech posbíral 132 bodů za 74 branek a 58 asistencí. A všeobecně se tak čeká, že jeho příští smlouva bude mít hodnotu více než 10 milionů dolarů ročně.

Je zřejmé, že být součástí týmu v Torontu slibuje nyní velkou budoucnost a prodloužení smlouvy s Matthewsem by neměl být pro klub výrazný problém. Také samotný hráč to v pátek potvrdil svou odpovědí během rozhovoru na radiové stanici TSN.

„Jo, samozřejmě. Miluji tady hrát. Město. Fanoušci. Je to samozřejmě obrovská čest hrát v Mecce hokeje takže za sebe určitě se tady vidím na dlouho.“

Nebyla to ale pouze otázka nové smlouvy, ke které se Matthews na charitativní akci svého spoluhráče Mitche Marnera vyjádřil.

Dalším tématem byl příchod Johna Tavarese, který podle Matthewse posune tým na další úroveň.

„Získat takového hráče je pro nás jako pro hráče a pro jeho spoluhráče samozřejmě velmi vzrušující. Určitě nás to posune na další úroveň,“ řekl Matthews na recepci u příležitosti charitativní akce Marner’s charity All-Star Invitational.

V loňské sezoně Maple Leafs vytvořili se 49 výhrami v základní části nový rekord klubu, ale druhý rok v řadě vypadli už v prvním kole playoff. S další hvězdou, která bude zářit na centru v útoku tak Maple Leafs doufají, že se zbaví titulu nadaného týmu a stanou se jedním z legitimních uchazečů o Stanley Cup.

Podle Matthewse získali Maple Leafs jednoho z předních hráčů v NHL a to by mělo tým pořádně nakopnout. Nejlepší nováček sezony 2016-17 také řekl, že se spojil s Tavaresem ještě před tím, než se bývalý kapitán NY Islanders rozhodl podepsat novou smlouvu právě s Torontem.

„Jo zavolal jsem mu. Jeden den jsem s ním mluvil po telefonu. Prostě jsem s ním chtěl krátce mluvit po telefonu a samozřejmě mu dát vědět, že bychom ho rádi měli v našem týmu a že by skvěle do našeho týmu zapadl. To byl hlavní důvod konverzace a samozřejmě jsme nesmírně šťastní, že se rozhodl podepsat v Torontu,“ řekl Matthews.

S Matthewsem a Tavaresem v sestavě tak mají Leafs dva centry, kteří měli v loňské sezoně průměr více než 1 bodu na zápas. A když k tomu připočteme Nazema Kadriho jako bránícího centra, který druhou sezonu v řadě posbíral více než 50 bodů tak se mohou chlubit jednou z nejlepších sestav centrů v NHL.

„Dává nám to hodně šířky. Samozřejmě když máte tři hráče s takovým talentem a takovými dovednostmi tak si myslím, že to způsobuje spoustu problémů s nasazováním útoků ostatních týmů,“ řekl Matthews.

Podobná síla na centru byla klíčová také u vítězů Stanley Cupu v minulých letech. Například Washington se mohl opřít o Kuznetsova a Backstroma a dvojice Crosby, Malkin zase dovedla ke dvě pohárům tým Pittsburghu.

Stejný názor má také Mitch Marner, který by měl být v Tavaresově útoku křídlem.

„Je to impozantní. Naše sestava centrů je neuvěřitelná. Budeme velmi těžkým týmem k poražení na vhazování a to je samozřejmě vzrušující,“ řekl jednadvacetiletý Marner, který v loňské sezoně posbíral 69 bodů.

„V NHL je velmi důležité držení kotouče a vyhrané vhazování je toho důležitou součástí,“ dodal Marner.

Marner jako tvůrce hry řekl, že by měl být vedle Tavarese připravený ke střelbě. Nevěří sice, že bude muset změnit svou hru, ale bude muset být pravděpodobně připravený ke střelbě na přání.

„On dokáže přihrát i střílet, takže si myslím, že to bude fungovat pro nás oba, ale myslím si, že z mého pohledu musím být prostě připravený více střílet. Vím, že dokáže předvést také velmi dobrou akci a uvolnit hráče kolem sebe. Myslím si, že si sedneme a jsem z toho nadšený,“ řekl Marner.

Podle svých slov Marner a vůbec celý tým stále cítí bolest z jarního sedmizápasového vyřazení v prvním kole Bostonem Bruins. Věří ale, že klub je připravený stát se hrozbou pro příští playoff.

„Myslím si, že máme co dokázat. Minulou sezonu jsme byli samozřejmě šťastní z postupu do playoff, ale vypadnout dvakrát v prvním kole není samozřejmě něco, v čem bychom chtěli pokračovat.“

„Myslím si, že tohle je rok, kdy musíme pokročit na další úroveň a jeden druhého povzbudit. Jak jsem říkal, těšíme se až začneme a vrátíme se zpět do práce,“ dodal Marner.

4 thoughts on “Matthews jedná o nové smlouvě a těší se z příchodu Tavarese

 1. Na netu psali, že vyjednává i agent Marnera o nové smlouvě, takže vyjednává zřejmě celá trojka. Venku je sice skoro 35 stupnů, ale v Torontu je aktuálně asi ještě větší horko.

 2. Horko tam asi bude protože moc zpráv o vyjednávání ani spekulace o výši smlouvy Nylandera nikde nejsou

 3. Jám si myslím,že je opravdu chtějí podepsat všechny najdenou a počítají s určitým ústupkem jako u Tavarese.Ten ale není samozřejmostí a jednání budou dost tvrdá.
  Pokud by si jeden vyjednal nějakou raketu,na ostatní dva (+třeba Gardienra) už nemusí zbýt místo.
  Jestli je naše nové vedení tvrdé ve vyjednávání tak stačí jeden z agentů podobného ražení hráčů,aby se to celé zabrzdilo.
  Nylander má trochu smůlu,že nemůže před arbitáž,takže pokud se nedohodne,tak nemá kde hrát.
  M.

 4. Což by mohla být pro nás ve vyjednávání výhoda Martine. Bude to vytvářet tlak na Willyho aby se dohodl a tím jak se krátí čas bude ten tlak vyšší a vyšší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *