Tréninkový kemp před novou sezonou začíná

Obvyklou zdravotní prohlídkou začne dnes tréninkový kemp Maple Leafs před novou sezonou. Hráči se sejdou v 15 hodin našeho času (9 hodin ráno torontského času) ke zdravotní prohlídce v Mastercard Centre. O hodinu později by měl být kouč Mike Babcock a GM Kyle Dubas k dispozici médiím.

Už včera klub oznámil jména hráčů, kteří se kempu zúčastní. Pozvánku dostalo celkem 73 hráčů z toho je 40 útočníků, 25 obránců a osm brankářů. Nechybět budou také dva Češi, útočník Roman Půček a obránce Filip Král. Ten je ovšem po operaci ramene zapsaný mezi zraněnými hráči.

Chybět bude naopak útočník William Nylander, který stále vyjednává o své smlouvě. Dokud se jeho situace nevyjasní tak švédský útočník bude na kempu podle všeho chybět. Podle spekulací, které se včera objevili William Nylander žádá plat více než 8 milionů dolarů ročně a zdá se tedy, že jednání budou ještě hodně náročná. A nepůjde jenom o hodnotu smlouvy, ale také o její délku. Zatímco Nylander zcela určitě požaduje dlouhodobou smlouvu, tak Leafs se budou snažit ji co nejvíce zřejmě zkrátit.

Už minulý týden GM Kyle Dubas potvrdil, že na začátku letošní sezony nebudou mít Maple Leafs svého kapitána. Situace by se ovšem mohla během sezony změnit. Kapitán Torontu chybí už od února 2016, kdy Leafs vyměnili Diona Phaneufa do Ottawy.

Samotný tréninkový kemp bude probíhat od pátku do neděle stejně jako minulý rok v Niagara Falls, kam se celý tým přesune ihned po skončení dnešního programu. Na programu budou tradičně tréninková cvičení s kouči a modelové zápasy mezi jednotlivými skupinami hráčů. Tréninkové jednotky by měly probíhat každý den zhruba od půl desáté dopoledne do dvou hodin odpoledne místního času.

Od úterý 18. září čeká Toronto osm přípravných zápasů se čtyřmi týmy. Nejprve dvojzápas s Ottawou, poté s Buffalem, pak s Montrealem a nakonec s Detroitem Red Wings. První přípravný zápas odehrají Maple Leafs s Ottawou Senators v rámci akce Kraft Hockeyville 2018 ve městě Lucan v Ontariu. Prvním přípravným zápasem na ledě Scotiabank Areny bude zápas s Buffalem Sabres v pátek 21. září.

Do nové sezony Maple Leafs vstoupí ve středu 3. října zápasem s Montrealem Canadiens.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *