Začal tréninkový kemp před novou sezonou. Jaká bude?


Ptáme se na to každý rok. Jaká bude nová sezona? No bude to rozhodně jiná sezóna, než ty předchozí.

Je to už velmi dlouho, kdy Maple Leafs vstupovali do sezony s tak velkými očekáváními jako letos. A jestliže jsem téměř přesně před rokem psal o větších očekáváních než rok před tím, tak v letošní sezoně půjde především o to, napravit zklamání z dalšího vyřazení v zápase číslo 7 prvního kola s Bostonem Bruins a proniknout hlouběji do playoff.

Téměř každý fanoušek Maple Leafs prakticky počítá s jistým postupem do playoff. Po mnoha letech nás k mnohem větší sebedůvěře opravňuje výborná práce vedení klubu a obrovské množství talentovaných hráčů v sestavě. Tohle je sestava, která je podle bookmakerů v Las Vegas předurčena k zisku Stanley Cupu.

Může za to rychlý průběh přestavby v posledních dvou sezonách a také příchod Johna Tavarese. S ním mají Leafs možná nejsilnější sestavu za posledních 13 let. A budoucnost je více než slibná.

„Jsme tady dobře připraveni na 5-7 let,“ řekl kouč Mike Babcock na setkání s médii v Mastercard Centre u příležitosti zahájení tréninkového kempu před novou sezonou.

Samozřejmě nic nepůjde snadno. Je tu dalších 30 týmů a každý z nich se bude chtít proti nabité sestavě Toronta ukázat. Maple Leafs jsou na samém začátku trnité cesty, která vede k vrcholu a bez tvrdé práce v trénincích a v zápasech to rozhodně nepůjde. Není dobré podceňovat i ty nejslabší soupeře v lize. NHL je nejlepší soutěží na světě s těmi nejlepšími hráči a každý tým může porazit kohokoliv.

Začátkem všeho je právě tréninkový kemp. Ten začal ve čtvrtek zdravotní prohlídkou, focením a natáčením propagačních materiálů a následným setkáním hráčů, kouče a Generálního manažera s médii.

„To, co uděláme je, že začneme dnes a tady s pohovory s hráči a pak se pokusíme obnovit naši pracovní morálku a naši strukturu v tréninkovém kempu,“ řekl Mike Babcock ve čtvrtek.

Na letošním tréninkovém kempu bude velmi tvrdý boj jenom o několik málo volných míst v sestavě. Složení tří útoků a dvou obranných párů je prakticky dané. Určitý otazník visí možná také nad postem druhého brankáře.

„Myslím, že budeme mít opravdovou bitvu o místa v naší obraně. Bude to Ozhiganov? Bude to Holl? Bude to Rosen? Bude to Borgman? Bude to Carrick? Bude to Dermott? Je tam skutečně několik příležitostí,“ řekl Babock.

„Lindholm a Goat (přezdívka Frederika Gauthiera) a tihle kluci…Lindholm vypadal opravdu dobře. Goat je tady už dlouho. Tam bude také bitva.“

Kouč Mike Babcock také ve čtvrtek řekl, že velmi přemýšlel nad tím, kde bude hrát John Tavares a nad složením přesilových formací a formací na oslabení.

„Hodně jsem na to myslel. Budeme na naší přesilovce pracovat na kempu. Na kempu neuvidíte tyhle hráče společně, protože budou ve třech různých skupinách. Ale až budeme připraveni, pravděpodobně v pátém přípravném zápase tak tyhle formace budou hrát společně.“

„Existují určití hráči, o kterých víme, že jsou v týmu. Ale kde budou hrát a s kým budou hrát? To se rozhodne až časem,“ dodal kouč.

Velkým tématem je samozřejmě absence útočníka Williama Nylander. Ten stále vyjednává o nové smlouvě a na tréninkovém kempu zatím chybí.

Zajímavým způsobem to připomněl Mike Babcock, který dostal otázku, co si myslí o tom, že Auston Matthews chce mít v příští sezoně více asistencí než branek.

„Víte co? Pak se musí Willy ukázat a střílet puky pod břevno. Co vy na to?“ řekl kouč.

„Kyle a jeho zástupci na tom budou pracovat. Je to součástí naší práce. Když jste hráčem a nejste tady v tento den, tak je to pro vás těžké. Chcete tady být. Spoluhráči by vás tady rádi měli a já bych vás tady rád měl. Ale je to součást procesu, kterým oni právě teď procházejí. Do té doby musíme najít jiného hráče… a ostatní dostanou pořádnou příležitost,“ dodal Babcock.

K situaci se vyjádřil také GM Kyle Dubas.

„Žádné novinky. Pokračujeme v dialogu. Až budeme mít novinku, tak ji dostanete a od toho se to bude dál vyvíjet,“ řekl.

GM Maple Leafs pak dodal, že zpočátku tréninkového kempu dostane vedle Austona Matthewse příležitost se ukázat Tyler Ennis.

Už dříve bylo potvrzeno, že ani Auston Matthews ani nově příchozí John Tavares ani žádný jiný hráč Maple Leafs zkraje letošní sezony nedostane na dres kapitánské céčko. Kouč Mike Babcock ale ve čtvrtek řekl, kteří hráči budou nosit áčko. Jedním z nich bude právě John Tavares společně s Patrickem Marleauem a Morganem Riellym.

Do ostrého startu sezony 2018-19 nám zbývají necelé tři týdny, které už po víkendu vyplní přípravné zápasy. K úvodnímu zápasu v nové sezoně se Maple Leafs postaví 3. října na domácím ledě proti Montrealu Canadiens. Pro Maple Leafs to bude 16. úvodní zápas na domácím ledě v nové sezoně s Montreal Canadiens v historii.

V sezoně 2018-19 čeká Toronto celkem dvakrát série čtyř zápasů v řadě na domácím ledě. Během února se Leafs vypraví na nejdelší, celkem šestizápasovou sérii na ledě soupeřů. Celkem 13 krát budou Leafs hrát ve dvou dnech v řadě. V únoru čeká Toronto také největší porce 15 zápasů (7 doma, 8 venku). Nejvíce zápasů na domácím ledě Maple Leafs odehrají v říjnu, listopadu, lednu a únoru (7). Nejvíce zápasů venku čeká na Toronto v prosinci, v únoru a v březnu (8). A s 24 zápasy zůstane nejčastějším hracím dnem tradičně sobota.

Taková bude základní část sezony 2018-19.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *