Druhý den tréninkového kempu 2018

This slideshow requires JavaScript.

V sobotu pokračovali Maple Leafs v trénincích na ledě v Niagara Falls a zdá se, že spojení Marnera s Tavaresem bude v sestavě týmu velmi časté. Kouč Mike Babcock včera reportérům prozradil, že chce oba hráče využívat ke konci oslabení.

Zdá se to být zajímavý nápad, díky kterému mohou Leafs krátce po oslabení velmi převzít kontrolu nad hrou a zatlačit soupeře.

„Marner může všechno odbruslit a já se můžu v klidu dívat zezadu,“ vtipkoval poté John Tavares.

„Jeho bruslením a tím, jak je rychlý může vytvářet tlak na protihráče… doufejme, že to dokážu přečíst a budu v místech na přihrávku soupeře. A občas máte štěstí, že se dostate do šance na druhé straně tím, jak agresivní přesilovka to je,“ dodal JT.

„Zní to skvěle. Bránil jsem oslabení v juniorech. Samozřejmě tady jsme úplně jinde. Když bráníte oslabení tak se zlepšujete. Učíte se lépe hrát v úhlech a pomáhá vám to ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě,“ říkal Marner.

Také John Tavares má zkušenosti se hrou v oslabení. V loňské sezoně odehrál v dresu NY Islanders průměrně více než minutu a půl v oslabení za zápas. V celkovém čase byl v sestavě Isles na oslabení druhým centrem za Casey Cizikasem.

Kromě Marnera s Tavaresem by dalšími útočníky, kteří by se měli podělit o čas ve hře v oslabení měli být Zach Hyman, Connor Brown, Kasperi Kapanen a čtvrtý centr, který bude někdo z dvojice Frederik Gauthier nebo Par Lindholm. Kouč Mike Babcock musí zalepit díru v oslabení především po odchodu Leo Komarova, který v loňské sezoně odehrál průměrně více než dvě a půl minuty v oslabení za zápas.

Marner s Tavaresem si na sebe navzájem zvykají čím dál tím více a bylo to vidět také v modelovém zápase, ve kterém se John Tavares poprvé na kempu trefil do sítě.

„Je to všechno nové, takže je těžké říct, že je to normální. Ale myslím si, že tím se přistupuji ke hře na ledě, tak to je pro mě normální,“ řekl Tavares po druhém dni tréninkového kempu Maple Leafs.

V sobotním modelovém zápase proti sobě nastoupil tým Kennedy a tým Apps. Jako první se za tým Kennedy trefil Josh Leivo, kterému přihrával Connor Brown. Druhou branku pro tým Kennedy připravil krásnou akci Kasperi Kapanen. Ten z rychlého brejku po pravé straně našel Andrease Johnssona a bílí vedli 2-0. Na konečných 2-1 snížil John Tavares, který po přihrávce Mitche Marnera prostřelil Calvina Pickarda. Asistoval také nový obránce Maple Leafs Igor Ozhiganov. A trefa JT měla mezi několika stovkami fanoušků v hledišti bouřlivou reakci.

„Je velmi rychlý a má na ledě velmi dobrý přehled. Dokáže velmi rychle využít volného prostoru. Občas vím, že je na nějakém místě a najednou je někde jinde. Je to jeho velká výhoda, a je to mnohem těžší bránit. Takže si jen musím zvyknout na to, jak to využívá,“ řekl Tavares o hře Mitche Marnera.

Spolupráce Marnera s Tavaresem zatím velmi těší kouče Mikea Babcocka, který je z Mitche Marnera nadšený.

„Mitch pracoval toto léto velmi tvrdě. Podívejte se na něj. Jeho záda jsou mnohem větší, jeho spodek je mnohem větší. Má sebedůvěru. Má ze sebe dobrý pocit. To je pro nás velmi dobré. Je dobrým hráčem. Na ledě lítá,“ chválil kouč Marnera.

Tréninkový kemp Maple Leafs přináší mnoho témat a jedním z nich je oslava devětatřicátých narozenin Patricka Marleaua. Ten byl na loňském kempu Maple Leafs ve stejné pozici, jako John Tavares v letošním roce. Nový hráč, hvězda první velikosti najednou pocítila, ještě větší zájem o svou osobu už jenom tím, že je součástí týmu Toronta.

„Cítím se docela dobře. Číslo se možná bude pořád zvedat, ale já se budu cítit pořád velmi dobře,“ řekl s úsměvem o generaci starší veterán, než je většina jeho spoluhráčů v týmu.

Když v loňské sezoně podepisoval svou tříletou smlouvu, tak možná někteří pochybovali, jestli dokáže udržet svou výkonnost. Ale on svými 27 vstřelenými brankami vyrovnal svůj výkon z poslední sezony v San Jose a se 47 body byl dokonce o bod lepší.

A mezi svými spoluhráči Patrick Marleau stále vzbuzuje dojem tím, jak výborně ve svých letech bruslí a jaké výkonnosti dosahuje.

„Pomáhá vám, když bruslíte jako vítr, protože takový je dneska hokej, správně? Musíte být schopný bruslit a on toho samozřejmě stále ve svém věku schopný je. Je mu dnes 39 a stále dokáže lítat. Zdá se, jakoby byl dokonce ještě rychlejší. Mám pocit, jako by to pro něj bylo přirozené. Prostě stroj. Způsob, jakým je jeho tělo postaveno a jeho síla. Má velké nohy, prostě silný a dělá to tak lehce. Bruslí na ledě nahoru a dolů a vypadá to, že ho to ani nezatěžuje. On se při tom ani nezadýchá,“ obdivoval Marleaua jeho současný spoluhráč v útoku Auston Matthews.

A jaké je jeho tajemství?

„Stále na tom pracuji. Užívám si to, takže to je pravděpodobně jeden důvod toho, že jsem stále schopný se tomu tak dlouho věnovat. Je to zábava,“ řekl Patrick Marleau.

V loňské sezoně vzal zkušený útočník Matthewse a Marnera pod svá křídla a vytvořilo se mezi nimi silné pouto. A dvojice mladých spoluhráčů mu pak pomohla poznat nejnovější trendy, které mu pomohou pomoci lépe vycházet s jeho čtyřmi dětmi.

„Zlepšuje se,“ ušklíbl se Matthews. „Hodně se učí. Ale má před sebou ještě dlouhou cestu. Je nakažený svými dětmi a všemi těmi věcmi, které se naučili ve škole s kamarády a je zase jako dítě.“

V loňské sezoně se Auston Matthews s Patrickem Marleauem v jednom útoku až na výjimky nepotkali. V letošní sezoně to bude jiný příběh.

„Ví, jak vstřelit branku. Jsem nadšený, že s ním budu hrát. Máme skvělý vztah mimo led a doufám, že se to přenese také na led,“ řekl Matthews.

V sobotu ráno se také GM Kyle Dubas setkal se studenty na své alma mater Brock University. A během diskuze se vyjádřil také k situaci Williama Nylandera.

Na otázku, kdy tým podepíše s Nylanderem smlouvu Kyle Dubas odpověděl, že co nejdříve to bude možné a dodal, že nemá obavy, pokud Nylander zmešká tréninkový kemp Maple Leafs. Zněl také skálopevně v otázce, jestli Leafs sleví ze své nabídky.

„Jestli chceme tady dosáhnout úspěch, tak nemůžeme nastavovat nové rekordy trhu,“ řekl Dubas.

A dodal, že se snaží udržet platy hráčů co nejníže to je možné tak, aby udržel mladé jádro tým pohromadě na dlouhou domu. A to je nejlepší pro tým.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *