Leafs zakončili kemp v Niagara Falls a zúžili sestavu

This slideshow requires JavaScript.

Toronto Maple Leafs zakončili v neděli třídenní tréninkový kemp v Niagara Falls třetím modelovým zápasem a zúžili sestavu na 46 hráčů (26 útočníků, 16 obránců a čtyři brankáře).

První zúžení sestavy se týkalo tradičně juniorů a pak také především hráčů pro AHL. Hráči, kteří zůstali na přípravném kempu Maple Leafs nyní vytvoří dva týmy.

Osm hráčů včetně obou Čechů se přesune ke svým juniorských týmům v CHL. Brankáři Zachary Bouthillier se přesune do Chicoutimi a Ian Scott do Prince Albert, obránci Filip Král do Spokane a Owen Lalonde do Guelph a útočníci Ryan McGregor do Sarnia, Roman Půček do Sault Ste. Marie, Riley Stotts do Calgary a Eli Zummack do Spokane.

Obránce Jesper Lindgren bude v letošní sezoně působit ve klubu HPK ve finské nejvyšší soutěži.

Největší skupina 17 hráčů se přesune k Torontu Marlies, kteří začnou tréninkový kemp 24. září. Jsou to Matthew Bradley, Sean Durzi, Hudson Elynuik, Giorgio Estephan, Brady Ferguson, Alex Gudbranson, Mac Hollowell, Sam Jardine, Kasimir Kaskisuo, Stefan LeBlanc, Eamon McAdam, Griffen Molino, Ryan Moore, Zach O’Brien, JJ Piccinich, Scott Pooley a Kristians Rubins.

Ještě předtím Maple Leafs trénovali. Jako první se na ledě ukázala skupina hráčů kolem brankáře Frederika Andersena a Johna Tavarese.

Modelového zápasu se pak účastnil tým Horton s Austonem Matthewsem a tým Kennedy s Nazemem Kadrim v sestavě. Právě jejich útoky nastupovaly proti sobě. Zápas nakonec skončil po brankách Tylera Ennise a Carla Grundstroma za tým Horton a Andrease Johnssona a Joshe Leiva za tým Kennedy remízou 2-2. V nájezdech se pak trefil také Auston Matthews.

Po třídenním kempu se zdá, že se tým začíná dávat pomalu dohromady.

„Mluvili jsme o tom dnes v kabině. Říkali jsme, jak jsme se na konci včerejšího zápasu posunuli dopředu a dnes zase. Čím více hrajeme spolu, tak tím více si začínáme rozumět,“ řekl nový útočník Maple Leafs Tyler Ennis.

Bohužel stále pokračuje sága o (ne)vyjednávání Maple Leafs o nové smlouvě s Williamam Nylanderem. V podstatě nyní chybí jakékoliv informace o stavu vyjednávání. Švédský útočník tak vynechal celý třídenní kemp v Niagara Falls a zatím se zdá, že jeho návrat k Maple Leafs je v nedohlednu.

Právě Tyler Ennis je náhradou za Nylandera na křídle Matthewsova útoku. A tréninkový kemp je obzvlášť cenný právě v tomto budování vztahů v případě nového složení útoků.

Kromě Ennise dostal Matthews v podobně Patricka Marleaua nové křídlo také na druhou stranu. Právě tady byl po dvě sezony navyklý na Zacha Hymana, který se ovšem přesunul do útoku Johna Tavarese.

Pro Hymana je ovšem budování vztahu s Tavaresem zatím o trochu složitější než pro Marleaua s Matthewsem. Ti dva se stali velmi blízkými přáteli mimo led a jejich sympatie se začínají přenášet také na led. Patrick Marleau řekl, že rozpoznal tendence Austona Matthewse sledovat velmi pozorně zkušeného útočníka nejenom při přesilové hře, ale také při hře pět na pět.

Ještě před tím, než kouč Mike Babcock ty dva spojil do jednoho útoku byl Matthews otevřený k možnosti hrát v jednom útoku se zkušeným veteránem a jejich vzájemné porozumění na ledě se začíná projevovat.

Jejich útok si ale bude muset na opravdový zápas ještě několik dní počkat.

Toronto začne přípravné období dvěma zápasy s Ottawou Senators. První zápas se hraje v úterý v Lucanu. O den později nastoupí Maple Leafs proti stejnému soupeři v Ottawě. Kouč Mike Babcock už v neděli řekl, že do Lucanu pojedou hráči kolem Johna Tavarese a Nazema Kadriho. Neměl by chybět ani Connor Brown, Zach Hyman, Mitch Marner, Morgan Rielly, Ron Hainsey a Josh Leivo.

Zajímavá situace se nám začíná odehrávat v obranně. Z poskládaných útoků a párů v obraně už pomalu můžeme odhadovat možné složení sestavy. A spojení nováčka Igora Ozhiganova s Travisem Dermottem dává tušit, že ruský bek by se mohl stát šestým obráncem týmu.

To, jak s příležitostí naložení nám ale odhalí až první přípravné zápasy.

Dosavadní složení sestavy:

Útočníci

Marleau – Matthews – Ennis
Hyman – Tavares – Marner
Leivo – Kadri – Brown
Johnsson – Lindholm – Kapanen
Engvall – Gauthier – T. Moore
Grundstrom – Cracknell – Timashov

Obránci

Rielly – Hainsey
Gardiner – Zaitsev
Dermott – Ozhiganov
Borgman – Holl
Rosen – Carrick
Marinčin – Liljegren
LeBlanc – Subban

9 thoughts on “Leafs zakončili kemp v Niagara Falls a zúžili sestavu

 1. Doufám, že se Ennis chytí a bude dobrý. Mám pocit, že to bude s Nylanderem dlouhé, ale snad se pletu. Aspoň to na něj vytvoří tlak, aby ustoupil ze svých požadavků. Všimli jste si na fotkách těch fanoušků na tréninku? Asi to dělají i ceny lístků na regulérní zápas, ale to je pomalu jak na extralize 🙂 Jinak očekávám největší boj o posty 5-7 obránce.

 2. Pavle lidí tam chodilo strašně. Na autogramiádách měli hráči co dělat, aby se všem podepsali a aby je lidi pustili. Na lístky se stáli každé ráno před tréninky dlouhé fronty.

  Prostě Leafs jsou v Kanadě neskutečný pojem

 3. Ale letos je to jine, Sparks, Rielly a další na twitteru dekuji fanouskum za atmosferu. Letis jsou vsichni naladění na pozitivni notu.

 4. Ahoj všichni, nebudu vypisovat jak jsem se tam dostal, ale druhý tréninkový kemp jsem tam byl a mám i podepsaný puk od Andersena a Marnera (jsem na fotce v albu u článku Druhý den trén…) na fotce, kde podepisuje Andersen, já jsem v pravo od něj se zelenými popruhy od batohu s pukem v ruce. Bylo to naprosto skvělé. Zmiňované čekání v nekonečné frontě bylo blbý, ale jakmile jsem se tam dostal, tak se to zapomene. Atmosféra v hledišti, energie, která vycházela z hráčů..bylo to naprosto skvělé. Babcock velmi aktivní a posouval hráče o 30 cm vedle při hře. Na všech bylo vidět jak moc chtějí a užívají si to. Rychlost jakou mají Marner, Tavares, Kapanen, Leivo,..to bylo úžasné. Ještě jsem tam vyhrál lístky do HHOF, takže jsem další den zašel za Stanley cupem.. V Niagarra Falls to působilo rodinným dojmem, ona vůbec Kanada taková je a jestli někdo trvdí, že ja USA stejná jako Kanada, tak ho polijte javorovým sirupem 😉 Už se mě pár lidí ptalo jaké jsou vodopády v Niagárech, tak jim odpovídám, že jaké vodopády, já o žádných nevím..tam byl kemp Maple Leafs a hotovo. Opravdu je skvělé jaký máme kádr a škoda, že zástupci Nylandera to ignorují (jasně, že jde o prachy a jen o prachy) to kolik chtějí je proti všemu. Třeba formace Brown – Kadri – Leivo bude super. Máme šanci, aby jsme udělali dynastii Leafs 2020-2025

 5. Ahoj Štěpáne, super že jsi tam byl a viděl kemp Leafs! To je paráda a moc ti to přeju. Na fotce jsem tě opravdu poznal, takže vím, že jsi tam opravdu byl 🙂

  Jsi ještě v Kanadě? Budeš tam zůstávat nebo se vracíš? Nechtěl bys dělat zpravodaje? 😀

 6. Ahoj Michale. Dam bych vědět i dopředu, ale má jsem se to dozvěděl ani ne týden dopředu. Letěl jsem 13 do New Yorku, 14 v noci do Toronta, 15 v Niagara Falls a 16 v noci odlet zpátky do čech, takže ultra forf trip od Time Square k CN Tower, ale povedlo se to fantasticky, jen se mi smějí doma, že když jsem je informoval přes Whatsapp zvukovou nahrávkou, že mám podepsaný podepsaný puk, že mluvim jako mrtvola, ale byl jsem hodně vyčerpaný z těch přesunů, plánů co všechno chci a časových posunů. Pokud by si chtěl, tak Ti můžu poslat nějaký fotky, ale díky tomu, že dneska už hrají přípravný zápas, tak nějaký Training camp je asi pasé pro lidi, ale samozřejmě pokud bys to chtěl pojmout jako článek pro fanoušky, že Toronto a vše pod CN Tower není tak nedosažitelný a kdokoli, kdo navštěvuje tyto stránky se tam může dostat, tak ti to nějak můžu dát dohromady. Z novinářskýho hlediska to bude bezcenný, ale je fajn vidět Toronto jinak než z propagačních fotek..to samé Leafs.

 7. Ne ne 🙂 Původně jsem měl na pár dnů do NY, ale trochu se to zvrtlo..skvěle se to zvrtlo 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *