Leafs se můžou spolehnout na svou jedničku

Brankář Frederik Andersen bude opět v nové sezoně patřit mezi nejdůležitější hráče týmu. A na rozdíl od brankářů soupeře si může vyzkoušet už nyní, jaké to je čelit každý den útočné síle Maple Leafs.

Podle jeho vlastní zkušenosti má nejtěžší střelu z celého týmu Auston Matthews těsně následovaný Mitchem Marnerem.

„Auston má velmi mnoho způsobů, jak vystřelit. Umí střílet z blízkosti nebo z o něco větší dálky a má také velmi rychlou střelu. Také Mitch má několik dobrých střel,“ popsal Andersen útočníky Toronta.

Náročný trénink s velkou útočnou silou Maple Leafs je pro jedničku týmu velká výhoda do zápasů s ostatními soupeři.

„Je to skvělé. Můžu trénovat proti opravdu skvělým hráčům. Máme štěstí, že máme kluky, kteří umí velmi dobře vystřelit. Nutíme jeden druhého se stále zlepšovat. To je to, o co tady jde, takové prostředí, kde trénujete stejně tvrdě, jako by to byl zápas,“ řekl Andersen.

I přes podpis Johna Tavarese a stále pokračující vývoj Matthewse a Marnera zůstává Frederik Andersen nejdůležitějším hráčem Leafs.

Sice ještě nedosáhl nejvyšší úrovně brankářů NHL nebo chcete-li kandidátů na zisk Vezinovy trefeje a má také období, obvykle zkraje sezony a v únoru, kdy se mu příliš nedaří. Společně s ním pak trpí celý tým. Ale je zároveň nejlepším brankářem Toronta od dob Eddieho Belfoura a dokáže sám vyhrát zápas. Když je ve formě, tak je téměř nepřekonatelný.

O brankářích se říká, že jsou rádi sami ve svém světě. Ale Frederik Andersen se stal společně s Austonem Matthewsem dobrými přáteli a společně s obráncem Morganem Riellym strávili spoustu času také mimo led.

„Máme v našem týmu mnoho lídrů, ale těch nikdy nemůžete mít dostatek. Já se snažím stát se jedním z nich. Veteránem, na kterého se ostatní obrací ve všech situacích.“

Důležitost brankáře pro tým si velmi dobře uvědomuje také kouč Mike Babcock. Proto také navštívil Andersena v jeho domově během Mistrovství světa v Dánsku.

„Strávil nějaký čas s mou rodinou Bylo to od něj hezké gesto,“ řekl Andersen a dodal, že jeho rodiče dostali v práci hodinu nebo dvě volna, aby pro kouče Toronta stihli připravit kávu také lekci dánštiny.

„Bylo příjemné poznat se lépe mimo hokejové kluziště.“

Přes respekt k ostatním třem brankářům Toronta soupeřící o místo dvojky by dlouhodobé Andersenovo zranění mělo obrovský negativní dopad na sezonu Maple Leafs.

Proto se stále vede věčná debata týkající se ideálního počtu zápasů Frederika Andersena. V posledních dvou sezonách odchytal pokaždé 66 zápasů se shodnou úspěšností zásahů 91,8%.

V příští sezoně odehrají Maple Leafs 13 zápasů ve dvou dnech za sebou a to by mohlo znamenat, že Andersen nastoupí v 69 zápasech základní části.

„Myslím si, že je skvělé mít takový plán, ale co když nebudou body přibývat způsobem, jakým chcete? Je dobré si tohle říct, ale uvidíme, co se stane,“ řekl Mike Babcock.

A samotný brankář se podobnými úvahami netrápí.

„Já nemám ideální číslo zápasů. To je věc trenérů. Starám se pouze o to, co je mojí prací. Nestarám se tolik o další věci. Trénink a regenerace udrží mé tělo připravení. Chci být připravený až mě postaví do brány,“ dodal Frederik Andersen.

One thought on “Leafs se můžou spolehnout na svou jedničku

  1. Andersen za ty dva drafty stál. Co se přesně stane z těch hráčů na 30 pozici roku 2016 (vybraný Sam Steel ještě nehrál ani jeden zápas, my zvolili Austona z první) a 50 pozici roku 2017 (Max Comtois, F ještě taky nic, ale to zatím ani náš Liljegren) je ještě otázka, ale za mě dobrý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *