První příprava na jedničku. Zářil Tavares a Marner

Toronto Maple Leafs v prvním přípravném zápase porazili Ottawu Senators 4-1. O tři ze čtyř branek se postaral John Tavares s Mitchem Marnerem. John Tavares ve svém vůbec prvním zápase po letním příchodu do Toronta vstřelil dvě branky a jednou asistoval u branky Mitche Marnera, který upravil skóre na konečných 4-1. Marner si pak připsal asistenci u obou branek svého centra.

Přesto nebyl JT po tříbodovém debutu v dresu Toronta úplně spokojený a ve své hře stále vidí rezervy.

„Můžu být mnohem rychlejší se svou hrou. Prostě zvýšit tempo a dostat to do nohou, poslat rychleji přihrávku spoluhráčům,“ řekl Tavares po zápase s vědomím, že několikrát nenašel úplně volného Marnera.

V polovině zápasu se v brance Toronta vystřídal Curtis McElhinney a Garret Sparks. Mezi nimi a také Calvinem Pickardem se rozhodně o dvojce za Frederikem Andersenem. Oba dva ve včerejším zápase podali velmi dobrý výkon. McElhinney sice inkasoval jedinou branku Ottawy ve včerejším zápase a měl méně zásahů než jeho včerejší náhradník, ale jinak je kandidátem na místo druhého brankáře Toronta nejspíše on. Proti Ottawě si připsal 12 zásahů ze 13 střel soupeře. Garret Sparks pak pochytal všech 22 střel Senators.

O jedinou branku Ottawy se postaral útočník Ryan Dzingel, který využil chyby Nazema Kadriho. Ten po riskantním manévru u vlastní branky ztratil kotouč a Ryan Dzingel překonal McElhinneyho už po 21 vteřinách hry.

Leafs ale rychle srovnali brankou Johna Tavarese z přesilové hry po faulu Marka Borowieckiho. Hráči Ottawy se v oslabení až příliš soustředili na Marnera. Ten si s jejich napadáním u mantinelu poradil a posunul puk na úplně volného Tavarese. Ten si vybruslil před branku a střelou na vyrážečku si připsal první branku v dresu Toronta.

Pokud panovali obavy z odchodu Jamese van Riemsdyka do Philadelphie, tak se zdá, že John Tavares je odpovědí na veškeré pochybnosti o tom, kdo van Riemsdyka na přesilové hře Toronta zastoupí.

A už za necelou minutu a půl Maple Leafs vedli. Obránce Andreas Borgman si najel na přihrávku Emersona Clarka a úplně volný z prostoru mezi kruhy usměrnil kotouč rychle za záda brankáře Mikea Condona.

Borgman patří mezi mladé obránce, kteří soupeří o některé z mála míst v obraně Leafs. Po loňském příchodu ze Švédska si teprve musel zvyknout na zámořský hokej a zpočátku ho trápila nevyrovnanost výkonů na úrovni NHL. Přesto v dresu Toronta odehrál 48 zápasů a zaznamenal 11 bodů. Svou robustní postavou dokáže upoutat pozornost nejenom fanoušků. Dokáže ale také naskočit do rychlého protiútoku a nebezpečnou střelou ohrozit soupeřovu branku tak jako se mu to povedlo ve včerejším zápase.

Jedna branka určitě žádnému hráči NHL nezaručí, ale při jeho akci bylo vidět celé jeho spektrum dovedností. Ještě se ale nedostal až na vrchol, ale jestli bude pokračovat v chytré a disciplinované hře jako se mu to dařilo ve včerejším zápase tak má vážnou šanci se do sestavy Maple Leafs probojovat.

Ve druhé třetině včerejšího zápasu se ani jeden z týmů střelecky neprosadil.

Až po šesti minutách hry ve třetí třetiny přidal druhou branku v zápase John Tavares. Po vyhraném vhazování poslal JT puk za sebe na Marnera. Ten našel na modré čáře Justina Holla a jeho střela propadla druhému brankáři Ottawy do brankoviště. A Tavares ač těsně bráněný soupeřem dorazil puk do prázdné branky.

Osm minut před koncem třetí třetiny Tavares v protiútoku počkal na Marnera z druhé vlny a jeho střela zapadla těsně k tyčce.

Zdá se, že spolupráce Marnera s Tavaresem bude opravdu fungovat a fanoušci Maple Leafs se mají se soupeři Toronta na co těšit v nové sezoně. Potěšený jejich spoluprací byl také kouč Mike Babcock.

„Měli dobrý večer. Viděli jsme hodně dobrých znamení,“ řekl.

„Byl to jeden přípravný zápas. Začátek. Je dobré, že se věci daly do pohybu a získaly jsme nějaké pozitivní závěry, ale víme, že máme hodně na čem pracovat,“ dodal Tavares.

Dnes večer je na programu odveta na domácím ledě Ottawy. Oba týmy nastoupí ovšem v odlišných sestavách.