Leafs vyhráli s Ottawou také podruhé

Podruhé v přípravě si Maple Leafs poradili s Ottawou Senators. Brankově se o to zasloužil nejvíce nově složený útok Austona Matthewse. Samotný Matthews vstřelil první branku v zápase. Patrick Marleau si připsal dvě asistence a dvě branky vstřelil Tyler Ennis.

V zápase byla vidět o trochu větší nesehranost jednotlivých útoku než v předchozím zápase s Ottawou v Lucanu. V bezbrankové první třetině toho nebylo moc k vidění až na jednu šanci Matthewsova útoku při které z těsné blízkosti brankoviště Ottawy dorážel Patrick Marleau.

Až v páté minutě druhé třetiny se Maple Leafs střelecky prosadili. Obranná dvojice Timothy Liljegren s Rasmusem Sandinem předvedli festival střel a nahození puků na branku Ottawy. Maple Leafs soupeře přestřídali a na led šel první útok Toronta. Nejprve Auston Matthews nebezpečně tečoval přihrávku Patricka Marleaua. Následně Tyler Ennis krásně udržel kotouč za brankou. Zaitsevovu přihrávku vrátil Matthews na Marleau, ten okamžitě poslal puk zpět na Matthewse, který už dorážel do odkryté branky.

„Ve druhé a ve třetí třetině jsme měli z každého z nás lepší pocit tím jak hra pokračovala. Je vždycky pěkné, když se vám podaří využít šance jako se to podařilo Ennisovi na konci. Pomůže vám to zvýšit si sebevědomí a posunout se dopředu,“ řekl po zápase Auston Matthews.

V polovině třetí třetině Maple Leafs využili špatného střídání Ottawy. Obránce Calle Rosen zavezl kotouč po levém křídle do útočné třetiny. Na jeho fantastickou přihrávkou za obranu domácích si najel Jeremy Bracco a střelou mezi betony brankáře Mikea McKenny poslal Leafs do dvoubrankového vedení.

Šest a půl minuty před koncem třetí třetiny dorážel v přesilové hře Filip Chlapík a Senators snížili na 1-2.

Tři minuty před třetí sirénou Leafs skvěle napadali rozehrávku domácích. Útočník Tyler Ennis zachytil pas obránce Bena Harpura a krásnou střelou zápěstím poslal puk pod břevno. A stejný hráč poslal půl minuty před koncem zápasu puk do prázdné branky.

V brance Toronta odchytal dvě třetiny Frederik Andersen. Pochytal všech 19 střel a v první přípravě se ukázal ve velmi dobré formě. Pouze na 20 minut nastoupil Calvin Pickard a neměl příliš práce. Senators ho vyzkoušeli pouze šesti střelami.

2 thoughts on “Leafs vyhráli s Ottawou také podruhé

1. kde bude ten Ennis hrát, až podepíše Nylander? Mám radost, že jim to šlo, ale hrát v jedné lajně s AM a PM musí být docela radost (a pohoda).Na druhou stranu, ať hraje klidně v AHL nebo jinde, bo to by znamenalo, že Nylander konečně (odvolal a ) podepsal. Jsem zvědavý, kdy a za co podepíše. Ty rozdíly jsou markantní – 6,5 vs, 8 mega je dost. Zatím jsem jako jediný tipoval, že podepíše až v sezóně, tak uvidíme. Za dva roky obrana ve složení Sandin – Lily bude snad konečně hodna Maple Leafs.

2. Pavle všechny předsezonní odhady ho řadili někam do čtvrtého útoku nebo farma. Ta jeho střela byla pěkná, ale Nylandera ze sestavy nevytlačí. Jedině kdyby to s Willym nedopadlo, ale na to radši ani nemyslím