Toronto vyhrálo potřetí v přípravě

Toronto Maple Leafs vyhrálo první přípravný zápas na domácím ledě. Buffalo Sabres Maple Leafs porazili 5-3. Další dvě branky vstřelila domácí hvězda John Tavares. Trefili se také Ron Hainsey, Pierre Engvall a Chris Mueller.

Zápas začal docela divoce. Za prvních 71 vteřin hry padly tři branky. Jako první se trefili hosté. Mitch Marner ztratil kotouč v obranném pásmu a Andrew Oglevie překonal Garreta Sparkse z dorážky po střele Caseyho Nelsona. Už za 18 vteřin bylo ale srovnáno. Střelou zápěstím se trefil se obránce Ron Hainsey. A zkraje druhé minuty zápasu Maple Leafs už vedli. Akci třetího útoku zakončil střelou na vyrážečku brankáře Buffala Pierre Engvall.

Na konci čtvrté minuty se pak trefil poprvé v zápase John Tavares. Rychlou akci začal John Tavaares už ve vlastním pásmu přihrávkou na Mitche Marnera. Ten zavezl kotouč do útočné třetiny, kde poklepáním hokejky o led řekl o puk obránce Timothy Liljegren. Jeho střelu brankář Linus Ullmark pouze vyrazil a John Tavares mohl snadno dorážek, 3-1.

Byla to pro něj první branka v jeho nové domovské aréně a po zápase v žertu povídal, že cestu do nové arény snad najde.

„Trochu svou cestu znáte. Vím, kde mám sever, východ, západ a jih. Věděl jsem kam mířím, takže i kdybych špatně odbočil, tak bych věděl, kde jsem,“ popisoval svou cestu do arény Maple Leafs.

„Jenom jsem se snažil si to užívat. Nesnažil jsem se na to příliš myslet. Myslím si, že se člověk prostě snaží žít v dané chvíli a chopit se té příležitosti,“ dodal.

John Tavares přišel do Toronta posílit útočnou sílu už tak dost silného týmu a to se mu rozhodně daří. Ve dvou přípravných duelech posbíral čtyři branky a také jednu asistenci.

Ještě v první třetině se Buffalu podařilo snížit na jednu branku. Osm a půl minuty před první třetinou si vybruslil na střed hřiště C.J. Smith a střelou přes ležícího Sparkse snadno zavěsil.

Na začátku druhé třetiny Maple Leafs nevyužili jedinou přesilovku v zápase, kterou měli a krátce na to srovnali. Martin Marinčin neudržel v útočné třetině puk po těžké přihrávce Nazema Kadriho. Hosté se dostali do rychlého protiútoku, útočník Tage Thompson si potáhl puk na střed hřiště a střelou střelou zápěstím na Sparksovu vyrážečku vyrovnal.

V polovině zápasu se tradičně prostřídali gólmani Toronta a hned po vyhraném vhazování v útočné třetině poslal Maple do vedení Chris Mueller, který uplatnil důslednost v souboji s obránci na brankovišti a podařilo se mu dotlačit kotouč do branky.

Sabres nastoupili v prvním ze dvou vzájemných přípravných zápasech s mladou sestavou, která domácí Toronto přece jenom slušně prověřila. Buffalo dokázalo v první polovině zápasu vyrovnat dvoubrankovou ztrátu a ve třetí třetině byli Sabres střelecky aktivnější v poměru 12-8.

Až v poslední minutě zápasu přidal další branku Toronta John Tavares, který střelou do prázdné branky jistil třetí výhru Maple Leafs v přípravě.

Brankář Curtis McElhinney pochytal za necelých 30 minut hry všech 20 střel soupeře. Garret Sparks pak v první polovině zápasu inkasoval tři branky z 12 střel. Jeho nejlepší zákrok v zápase přišel zkraje druhé třetiny, když dokázal zastavit samostatný únik Alexandera Nylandera.

I přes výhru nebyl kouč Mike Babcock s některými pasážemi zápasu úplně spokojený.

„Je opravdu důležité, když dokážete najít způsob, jak vyhrát. Je také důležité si v domácím prostředí nastolit takovou pracovní morálku, která se stane automatickou. Znamená to, že vyhráváte každý večer, hrajete každý večer tvrdě a ostatní týmy vědí, že nemají žádnou šanci. Oni dnes večer ale neodjíždí s tím, že si to myslí,“ řekl po zápase kouč.

Zápas nedohrál útočník Zach Hyman. Kouč po zápase upřesnil, že Hyman má zraněnou kyčel po krosčeku, který během zápasu inkasoval. Jeho místo v Tavaresově útoku poté zaujal Josh Leivo, pro kterého by to mohla být příležitost, jak se udržet v sestavě pro úvodní zápas v nové sezoně.

„Snažím se co nejvíc využít příležitosti, kterou dostanu a nezáleží s kým to zrovna je,“ řekl Leivo po zápase.

Dnes se oba týmy potkají ve druhém zápase na ledě v Buffalu.