Leafs uspěli v testu na ledě Buffala

Toronto Maple Leafs vyhráli i čtvrtý zápas v přípravě. V sobotním zápase Leafs uspěli v těžkém testu na ledě Buffala Sabres 3-2. Rozhodující branku vstřelil v polovině třetí třetiny střelou v přesilové hře obránce Calle Rosen. Podruhé v přípravě se trefil také Auston Matthews a svou první branku zaznamenal Jeremy Bracco.

Brankář Frederik Andersen pochytal za dvě třetiny 19 z 21 střel. Na poslední dvacetiminutovku nastoupil Calvin Pickard, který v rušné třetině pochytal všech 14 střel domácích.

Ve třech ze čtyř přípravných zápasech Toronto inkasovalo první branku v zápase. Už na začátku páté minuty šel na trestnou lavici za zdržování hry útočník Adam Cracknell a přesilovou hru Buffala využil už po 9 vteřinách Kyle Okposo, který se trefil střelou z vrcholu kruhu.

Buffalo nastoupilo ve druhém vzájemném přípravném zápase v silné sestavě, která se velmi blížila sestavě pro úvodní zápas v nové sezoně. Nastoupila jejich jednička v brance, pět ze šesti obránců pro základní sestavu a devět pravděpodobných útočníků pro základní sestau. Kromě Okposa nastoupil také Jack Eichel, nová posila Jeff Skinner, Sam Reinhart, který teprve před několika dny podepsal s klubem novou smlouvu a také jednička posledního draftu Rasmus Dahlin.

Naopak především v obraně Toronta se jednalo spíše o hráče bojující o některé z mála volných míst v sestavě. Jedinou dvojicí s jistým místem v základní sestavě byl pár Nikita Zaitsev a Jake Gardiner. Igor Ozhiganov, Justin Holl a Calle Rosen by se k nim rádi přidali.

V první části se Maple Leafs hned třikrát bránili přesilové hře Buffala, ale Sabres své vedení už nezvýšili.

Dvě a půl minuty před koncem první třetiny ujel v oslabení Patrick Marleau, ale svůj nájezd nevyužil. Maple Leafs vyrovnali na 1-1 až na začátku druhé třetiny. Postaral se o to Auston Matthews, který si protlačil přes domácího obránce na přihrávku Tylera Ennise a svou hokejkou poslal kotouč pod břevno domácí branky.

V polovině šesté minuty Maple Leafs už vedli. Střelu Justina Holla od modré čáry tečoval před domácí brankou Jeremy Bracco.

V osmé minutě druhé třetiny uspěl Frederik Andersen v přímém souboji s Jackem Eichelem, který se v přesilové hře Buffala dostal ke střele z levého kruhu, ale Andersen jeho střelu vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě.

Těsně před druhou přestávkou ale Sabres srovnali na 2-2. Ke střele se přes obranu Toronta protlačil Sam Reinhart a odražený kotouč poslal do sítě Jeff Skinner.

Ve třetí třetině nejprve Calvin Pickard zneškodnil šanci Sabres z rychlého brejku. Deset minut před třetí sirénou hráli Maple Leafs přesilovou hru a Calle Rosen poslal svůj projektil přesně nad chráničem Cartera Huttona v brance Buffala do sítě.

Zápas na ledě silného Buffala byl pro Maple Leafs dobrým testem a nepříliš zkušenou obranu Toronta velmi prověřil. První útok Buffala ve složení Eichel, Skinner, Reinhart se dostal pět a půl minuty do další velké šance, ale Skinner nejprve netrefil kotouč ve vzduchu po přihrávce Jacka Eichela a jeho následná střela z brankoviště mířila naštěstí vedle. Za pár vteřin se Skinner ocitl úplně sám u levé tyčky Pickarda, ale ten byl na jeho střelu i následnou dorážku připravený.

V posledních vteřinách hry se Leafs bránili hře Buffala bez brankáře a svou čtvrtou výhru v přípravných zápasech nakonec i díky zblokované střele Trevorem Moorem ubránili.

Nejlepším hráčem Maple Leafs byl kromě obou brankářů Auston Matthews, který potvrdil, že je v přípravném období ve velmi dobré formě a velmi dobře připravený na novou sezonu. Proti Sabres si připsal celkem sedm střel na branku.

„Měl jsem hodně příležitostí. Doufejme, že si nechávám branky na základní část,“ řekl Matthews o své střelecké produktivitě po zápase.