První prohra v přípravě. Leafs v sestavě s hráči pro AHL nestačili na Montreal

Toronto Maple Leafs zaznamenali v pondělním domácím zápase s Montrealem Canadiens první prohru v přípravě.

Zápas se Torontu příliš nevydařil. Canadiens se dostali v polovině první třetiny dvěma brankami do vedení, které kontrolovali až do konce zápasu. V první minutě druhé třetiny sice snížil Kasperi Kapanen, ale další dvě rychlé branky prakticky rozhodly o osudu utkání.

V brance Toronta tentokrát odchytal celý zápas Garret Sparks, ale se svým výkonem nemůže být určitě spokojený. Při první brance Montrealu se dostal daleko před své brankoviště a Canadiens po chybě Justina Holla snadno skórovali do odkryté branky. Už za necelou minutu a půl prostřelil Sparkse střelou od modré čáry Xavier Ouellet. Brankář Maple Leafs měl ještě zakrytý výhled jedním z útočníků Montrealu, který se dokonce dostal do kontaktu se chráničem Sparksem. Leafs proto nechali zkontrolovat celou situaci na videu, ale branka zůstala v platnosti. Asi nejhorší Sparksův moment v zápase přišel pět minut před koncem druhé třetiny, kdy brankář Toronto poslal kotouč přímo na hokejku soupeře a z následné šance inkasoval popáté v zápase.

Ještě v první minutě druhé třetiny zavezl kotouč do útočné třetiny Kasperi Kapanen a odraženou střelu Martina Marinčina poslal se štěstím do odkryté branky. Jenže to bylo ze strany Maple Leafs vše.

Canadiens odpověděli brankou Xaviera Ouelleta v polovině páté minuty a Charlese Hudona na konci šesté minuty. Na konci 15. minuty pak zvýšil Artturi Lehkonen svou druhou brankou v zápase už na 5-1.

Maple Leafs poté nevyužili 1:12 dlouhou přesilovku 5 na 3 a bylo prakticky rozhodnuto. Ve třetí třetině Canadiens zápas kontrolovali a Maple Leafs k ničemu nepustili.

Garret Sparks nakonec dokončil zápas s 31 zásahy ze 36 střel Montrealu. Oba týmy postavili své sestavy z většiny hráčů pro AHL a kouč Mike Babcock tak nechce ze zápasu dělat žádné závěry.

„Myslím si, že pro jedince to je promarněná příležitost v tom, že jste měli příležitost být dnes večer důležitým hráčem, ale to vám nevyšlo. To určitě nepomůže. Byl to náročný zápas na hodnocení hráčů. Nikdo z nich se neposunul na lepší místo, než tam, kde začali. Nemyslím si, že by to jakkoliv hráčům pomohlo,“ řekl kouč.