Leafs zakončili přípravu prohrou na ledě Detroitu

Toronto Maple Leafs prohráli poslední přípravný zápas na ledě Detroitu Red Wings 1-5. Zatímco v pátečním zápase na domácím ledě se dařili přesilové hry a hra v oslabení Torontu, tak v zápase na ledě Detroitu to byli tentokrát Red Wings, kdo dával branky při hře speciálních formací.

Už v páté minutě zápasu se Red Wings dostali do vedení 1-0. V přesilové hře se trefil Vili Saarijarvi. Devět minut před koncem první třetiny hrálo Toronto přesilovou hru ale špatnou rozehrávku v útočném pásmu potrestal brankou v oslabení Dominic Turgeon.

Ve druhé minutě druhé třetiny zakončil Carl Grundstrom po kombinaci s Adamem Brooksem nájezd dvou na nikoho dorážkou do odkryté branky a Leafs snížili na 1-2.

To ale bylo ze strany Toronta vše.

V deváté minutě druhé třetiny prostřelil Curtise McElhinneyho v brance Toronta Matt Puempel. Po brance Martina Frka v přesilové hře Maple Leafs prohrávali už 1-4.

V polovině třetí třetiny pak český obránce Libor Šulák po návratu z trestné lavice zakončil rychlý brejk a uzavřel tak skóre na konečných 5-1.

Brankář Curtis McElhinney odchytal celý zápas a zaznamenal 32 zásahů z 37 střel.

Po páteční generálce silné sestavy nastoupili Maple Leafs tentokrát v sestavě s hráči Marlies. V zápase „náhradníků“ byl Detroit bojovnějším týmem a kouč Mike Babcock nebyl s výkonem hráčů Toronta spokojený.

„Nevím, jestli jejich sestava byla lepší než naše. Určitě to tak vypadalo. Nic to ale nemění na tom, že jsem zklamaný. Měli jsme šanci vidět naše hráče hrát. Řekl jsem na začátku velmi jasně, že tohle je čas individualit. Jsem tady, abychom je sledovali a pokusili se vybrat hráče pro náš tým. Dnes večer to pro nás byl těžký večer,“ řekl Mike Babcock po zápase.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *