Pohodlná výhra v generálce na novou sezonu

Poslední zápas v sestavě velmi blízké té, která nastoupí už příští středu v otevíracím zápase nové sezony vyhrálo Toronto Maple Leafs páteční přípravný zápas s Detroitem Red Wings na domácím ledě vysoko 6-2. O výhře Maple Leafs rozhodla opět velká síla v přesilových hrách. Maple Leafs využili hned tři přesilovky včetně jedné dvojnásobné výhody. K tomu přidal Par Lindholm branku v oslabení.

Pro fanoušky to byla taková ochutnávka toho, co mohou od Maple Leafs čekat v základní části. Kreativní hra po celém kluzišti a přesné pasy s rychlým zakončením první přesilovkové formace.

Už v polovině druhé minuty stál Nazem Kadri za vlastní brankou u založení rychlé akce, na jejímž konci poslal kotouč přesně nad vyrážečku Jimmyho Howarda, 1-0 Leafs. Rychlé akci pomohli ve středním pásmu také Connor Brown a Josh Leivo.

V polovině první třetiny ukázal Gustav Nyquist, že je stále jedním z nejnebezpečnějších útočníků v lize. Rychlým bruslením si poradil s obranou Toronta a svižnou střelou zápěstím vyrovnal na 1-1.

Toronto si sice připsalo první tři fauly v zápase, ale Red Wings toho nedokázali ani zdaleka tak dobře využít jako Maple Leafs ve druhé třetině.

Až do poloviny zápasu vydržel nerozhodný stav. Pak se ale dostali do potíží s fauly Red Wings a jejich tři vyloučení v řadě Maple Leafs dokázali trestat.

Jako první si šel sednou na trestnou lavici Tyler Bertuzzi. Superútoku Leafs na přesilové hry se tentokrát ještě nepodařilo skórovat a tak přesilovku dohrávala formace kolem Patricka Marleaua. Právě on poslal kotouč na modrou čáru. Obránce Jake Gardiner si ho ještě vyměnil s Joshem Leivem a pak ho poslal zápěstím z modré čáry až do branky, 2-1 Leafs.

Necelých šest minut před druhou sirénou se provinili v rozmezí čtyř vteřin hráči Detroitu Dylan Larkin a Joe Hicketts a dvojnásobnou přesilovku Maple Leafs bezezbytku využili. Auston Matthews se tentokrát zhostil role rozehrávače a jeho fantastickou přihrávku poslal střelou z první do branky John Tavares, 3-1 Leafs.

Netrvalo ani půl minuty a Patrick Marleau poslal do odkryté branky kotouč odražení od zadního mantinelu po střele Joshe Leiva, 4-1 Leafs.

Detroit vůbec nestíhal zastavit útočné akce Maple Leafs a navzdory své další přesilovce po faulu Igora Ozhiganova opět inkasoval. Connor Brown obral v útočném pásmu soupeře o puk a Par Lindholm se trefil krásně z první podobným způsobem a z velmi podobného místa jako John Tavares, 5-1 Leafs.

Hráčům Toronta se podařilo vstřelit čtyři branky v rozmezí necelých čtyř minut a zápas tak naprosto ovládli.

Hned zkraje třetí třetiny sice snížil na 2-5 Dylan Larkin, ale to bylo ze strany Red Wings kromě několika faulů všechno.

Maple Leafs si ještě jednou zahráli téměř kompletní přesilovou hru pět na tři, ale skórovat tentokrát nedokázali.

Až necelých pět minut před třetí sirénou upravil svou druhou brankou v zápase na konečných 6-2 Jake Gardiner. Brance předcházelo parádní představení Austona Matthewse, který svým pohybem a kontrolou kotouče v útočné třetině připravil celou akci.

Maple Leafs si tak před posledním přípravném zápase před novou sezonou vylepšili svou bilanci na 6-1-0. V sobotní odvetě na ledě Detroitu plánuje kouč Mike Babcock nasadil sestavu složenou z hráčů Toronta Marlies a můžeme tedy hovořit po podařené generálce Maple Leafs na novou sezonu.

2 thoughts on “Pohodlná výhra v generálce na novou sezonu

1. Ahoj všem,

Tak jak to vidíte se sestavou? Já kouknul na dva přípravny zápasy. Vzhledem k tomu, že jsem si vždy počkal na pořádnou sestavu, tak jsem viděl Montreal a Detroit výhry a moc jsem tedy neviděl kluky z Marlies. Musím říct, že celkem fajn na mě působil Oshiganov, je velkej, nepříjemnej, rozehraje.. pokud nebudu brát nějaká silná měřítka, tak klidně může začít jako bek č. 6 v hlavním týmu. S tím, že Gardiner, Rielly, Zajcev, Hainsey a Dermott beru jako základ. Carrick podle mě scratch bek. Rosen má smolíka, že je levak a v týmu docela podobné hrající Rielly, Gards, Dermott. Holl podle mě dostane velkou šanci, ale je zbytečné aby byl scratch, takže ten podle mě čeká na zranění a mezitím bude v Marlies. Jakmile přijde delší zranění, tak podle mě vytáhneme Holla a Carrick bude opravdu je taková záplata day in day out. Borgman začíná být podle mě out, ten už to bude mít těžký. Liljegren, Sandin, Nielsen zatím podle mě jasně v Marlies celý rok. :))) uvidíme jak to vidí vedení, třeba vše úplně jinak :)))

2. Ahoj Sváťo podle dnešního zúžení sestavy ses celkem trefil.

Ozhiganov byl asi nejlepší z těch hráčů v bublině (Rosen, Carrick, Holl, Borgman atd..) takže tam to opravdu vypadá na dvojici Travis-Igor.

I když mě moc nepřesvědčil a třeba v tom zápase v Montrealu hrála obrana první třetinu strašně.

Zajímavý to bude taky ve čtvrtým útoku….hodně to přeju Lindholmovi. Přijde mi strašně sympatickej. Je skvělý střelec (až ho je možná škoda do čtvrtýho útoku). Příprava mu myslím docela vyšla a myslím že čtvrtýho centra hrát bude.

Křídla ve čtvrtým útoku budou Johnsson a Kapanen když se vrátí Zach Hyman k Tavaresovi. Když nebude Hyman přpravený, tak bude vedle Lindholma nějaká náhrada ale netipoval bych Gauthiera a Kapanen se postaví vedle Tavarese.