5 divokých prognóz před novou sezonou

Sezona 2018-19 je tady a já vám opět přináším mé předsezónní tipování, čeho Maple Leafs v nové sezoně dosáhnou. Když jsem v roce 2016 s tímto tipováním začal, tak to byly vysoké a tehdy ještě často nereálně vnímané cíle. Také v loňském roce se zdálo, že mé tipy není možné naplnit. Většina z nich se nakonec také nevyplnila, nicméně nebylo k tomu zase až tak daleko.

Zavřeme tedy opět naše oči a představme si, co všechno nás čeká. A můžeme se přitom zamyslet, jak moc jsou dané mety reálné nebo nereálné.

1 – Maple Leafs vyhrají svou divizi (75%)

Stejný tip jsem měl také v loňské sezoně a moje předpověď se nenaplnila. Tampa Bay byla v loňské sezoně jednoduše příliš kvalitní protivník. A stejně kvalitní bude také v letošní sezoně. Lightning vůbec nic na své kvalitě neztratili a jsou v módu orientovaném na okamžitý úspěch.

Velmi tvrdým soupeřem bude také další divizní rival Boston Bruins. Boston jsem v roce 2016 tipoval na tým, který čeká přestavba. Oni ji také provedli ale velmi rychle a za pochodu. Už v sezoně 2016-17 dokázal Boston postoupit do playoff a stejná věc se jim podařila také v loňské sezoně, kdy navíc vyřadili Maple Leafs v sedmizápasové sérii.

Oba týmy jsou největšími soupeři Maple Leafs v souboji o divizní titul.

V bublině za top trojkou jsou Florida Panthers s Buffalem Sabes a možná Detroitem Red Wings. Budou to nepříjemní soupeři, ale první trojku to stačit rozhodně nebude. Na divizním dně budou Montreal Canadiens a Ottawa Senators.

2 – Útočná hra přinese v základní části 300 branek celkem (60%) a 100 branek v přesilovce (15%)

Letní příchod Johna Tavarese do Toronta znamená, že se Maple Leafs mohou pochlubit možná nejsilnější trojicí centrů v lize. Auston Matthes, John Tavares a Nazem Kadri znamená pro soupeře velmi těžko řešitelný problém k ubránění. Navíc asi žádný tým v NHL nemá na třetím centru hráče, který v posledních dvou sezonách nastřílel vždy 32 branek. Kadri se stal navíc s 12 brankami v přesilovce v obou sezonách nejlepším střelcem v početní výhodě.

Už příprava naznačila, že v útoku Maple Leafs potíže mít nebudou. Kouč Mike Babcock ovšem plánuje sestavit super útok Matthews, Tavares, Kadri, Marner, Rielly na první přesilovku. Schopnosti a postavení jednotlivých hráčů dávají každému z nich tři až čtyři možnosti kam s pukem a kdokoliv z nich je schopný poslat kotouč přímo do branky.

Ale bude to stačit na celkových 300 branek v základní části a 100 branek v přesilových hrách?

Od výluky v sezoně 2004–05 se podařilo jenom třem týmům nastřílel 300 branek v základní části. V sezoně 2005-06 to byl Detroit Red Wings, který v první sezoně s Mikem Babcockem na střídačce nastřílel 301 branek. V témže roce Ottawa Senators nastřílela 312 branek. A sezoně 2009-10 byl Washington Capitals se 313 brankami ještě o jednu trefu lepší.

Podaří se Maple Leafs jako čtvrtému týmu od výluky překonat hranici 300 vstřelených branek? Znamenalo by to přidat oproti loňské sezoně 30 vstřelených branek navíc.

Dodám ještě, že pouze šestkrát Maple Leafs nastříleli přes 300 branek v sezoně. Naposledy se tak stalo v ročníku 1989-90 a Leafs si se 337 brankami vytvořili klubový rekord.

Je tu ještě jeden cíl a sice 100 branek v přesilových hrách. Branky v přesilových hrách se počítají od sezony 1933-34. Od té doby se povedlo nastřílel 100 branek v početní výhodě 19 týmům. A jedním z nich je také Toronto Maple Leafs, které v sezoně 2005-06 nastřílelo 107 branek v přesilovce.

Právě první sezona po výluce byla poslední, během které některý z týmů tuto hranici překonal. Podařilo se to hned pěti týmům a není se co divit. NHL po výluce zavedla přísnější trestání faulů. V souhrnné tabulce nejvyššího počtu přesilových her v jedné sezoně zaujímá sezona 2005-06 prvních sedm míst.

3 – Nazem Kadri získá Selke trophy (10%)

Ano je to jedna z nejdivočejších představ. Trofej Franka Selkeho vyhrávají prvotřídní centři. Třikrát v řadě si získal Pavel Datsyuk a hned čtyřikrát v posledních sedmi letech Patrice Bergeron. Dvakrát se to podařilo Anzemu Kopitarovi a jednou Jonathanu Toewsovi.

Nazem Kadri přišel do NHL s reputací střelce a velmi ofenzivně laděného útočníka. Tyhle typy Selkeho trofej nevyhrávají. Jenže pod Mikem Babcockem se Kadri proměnil právě v jednoho z nejlepších bránících útočníků v lize. Musím uznat, že částečně to byla nutnost při pohledu na slabší obranu týmu.

Jenže kouč Kadrimu věří. V minulé sezoně platilo pravidlo, že kouč nasazuje Kadriho v domácích zápasech téměř výlučně proti nejlepším útočníkům soupeře. A přesně tohle dělá z hráčů kandidáty na Selke Trophy.

Všichni si ale ještě pamatujeme na zápas proti Edmontonu Oilers Edmonton 1. listpadu 2016, ve kterém Nazem vynuloval Connora McDavida. A co víc. Zatímco McDavid si připsal -2 v hodnocení +/- tak Kadriho bilance byla dva hity, dvě trestné minuty, +2 v hodnocení +/- a dvě branky včetně památné trefy v prodloužení, při které Kadri velkolepě přehrál McDavida a rozhodl. Právě tehdy se možná začala rýsovat cesta, po které Kadri dokráčí až k Selke Trophy.

„Když se o tom začalo poprvé mluvit, tak jsem se ho zeptal: ‚Opravdu chceš vyhrát tu trofej?‘ a on odpověděl: ‚Rozhodně. Jednoho dne bych rád vyhrál tu trofej.‘ Tak jsem řekl: ‚Máme před sebou hodně práce‘. Jestli to chce vyhrát pak udělám co mohu abych mu pomohl,“ řekl o touze svého centra získat Selke Trophy kouč Mike Babcock v roce 2017 v rozhovoru na stanici Sportsnet.

Během letošní sezony může právě Kadriho obranná hra vyniknout v kontrastu s útočnou hrou prvních dvou útoků Johna Tavarese a Austona Matthewse. Jeho příspěvek by navíc mohl být důležitým dílem celkové skládačky úspěchu Maple Leafs. Stále totiž platí, že obrana Toronta není příliš silná. O to víc bude záležet na obranné hře celého týmu.

A v tom by mohl Kadri výrazně přispět.

Jestliže je Toronto opravdu tak dobré, jak se tuší a Kadri se stane v týmu, který se bude v příští sezoně ucházet o Stanley Cup nejlepším bránícím útočníkem, tak bude velmi těžké jeho nominaci na Selke Trophy ignorovat.

4 – Leafs získají 50 výher (80%)

Toronto Maple Leafs kráčí postupnými krůčky kupředu. A tak každým rokem přidávám týmu větší cíle. Před sezonou 2016-17 jsem kromě postupu do playoff netipoval žádné další týmové úspěchy. V roce 2017 už to byla výhra v divizi a také historicky nejlepší sezona, co se týče klubových rekordů.

V letošní roce k výhře v divizi přidávám rekord 50 výher v sezoně. V loňské sezoně Toronto vylepšilo klubový rekord v počtu bodů (105) a v počtu výher (49).

V letošním roce věřím, že Maple Leafs ještě jednu výhru přidají a poprvé v historii se dotknou hranice 50 výher v základní části.

5 – Leafs postoupí do finále konference (75%)

Posledním tipem je postup Maple Leafs do finále konference. V roce 2016 Toronto senzačně postoupilo do playoff a potrápilo v šesti zápasech Washington Capitals. V loňském roce se postup čekal a bylo z toho zklamání v sedmizápasové sérii s Bruins.

Jak už bylo řečeno mnohokrát. Příchodem Johna Tavarese jsou Maple Leafs jedním z adeptů na zisk Stanley Cupu. Já věřím, že v letošním roce Maple Leafs překročí první dvě kola a zahrají si Finále konference.

Co bude dál ví jenom bůh.

Užijme si novou sezonu na jejímž prahu právě dnes stojíme.

GO LEAFS GO!!!

One thought on “5 divokých prognóz před novou sezonou

 1. Tady jsou moje předchozí prognózy 🙂

  2016
  1) Auston Matthews ohromí NHL ✓
  2) Maple Leafs postoupí do playoff ✓
  3) Leafs vyhrají úvodní zápas na domácím ledě ✓
  4) Leafs vymění Lupula x
  5) Frederik Andersen se stane jedničkou ✓

  2017
  1) Maple Leafs vyhrají svou divizi x
  2) Maple Leafs prožijí nejlepší sezonu ve své historii co se týče klubových statistik ✓
  3) Nylander podepíše novou smlouvu x
  4) Auston Matthews se stane nejproduktivnějším hráčem Leafs x
  5) Maple Leafs postoupí přes první kolo playoff x

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *