Otevírací zápas nové sezony je tady! Maple Leafs hrají domácí zápas s Montreal Canadiens

Dnes večer: Montreal (0-0-0) proti Torontu (0-0-0)
Posledních 10 zápasů: Canadiens 0-0-0; Maple Leafs 0-0-0

Léto je pryč. Dny jsou chladnější, noci delší a ranní mlhy nám připomínají blížící se zimu. Ten čas, na který se všichni tolik těšíme je tady. Pro fanoušky NHL to je jako probuzení z letního spánku. Ten čerstvý vzduch. Závan chladného větru z otevřených dveří arény nám rozpumpuje srdeční tep na vyšší obrátky.

Není lepšího dne než otevírací den nové sezony se zápasem Maple Leafs.

Je to jako svátek, na který se každý moc těší. Všichni jsme slavnostně naladěni a plní očekávání příštích týdnů a měsíců v nové sezoně NHL. Celou slavnostní atmosféru večer podtrhne tradice úvodního večera každé nové sezony NHL v Torontu. Na led Scotiabank Arény napochoduje vojenská kapela jednotky 48th Highlanders a odehraje svůj pochod na trubky, bubny a dudy. Je to tradice, která trvá už 86 let.

Ano nová sezoně NHL je konečně tady. Sezona 2018-19 začíná právě dnes večer domácím zápasem Toronta Maple Leafs proti Montrealu Canadiens.

Pro Maple Leafs je to další krok v nové éře. Nový GM, nová hvězda v týmu. Vysoké očekávání. Jak se s tím Maple Leafs vypořádají? Budeme na konci sezony slavit? Těšte se a užívejte si následujících dnů. Jsme na začátku krásné cesty. Jdeme na to.

Sezona NHL začne tradičním soubojem dvou odvěkých rivalů. Oba týmy se ale široce rozcházejí v počátečních očekáváních fanoušků. Zatímco od Maple Leafs se očekává útok na pohár tak Montreal čeká sezony na dně Východní konference.

Už v loňské sezoně byl mezi oběma týmy propastný rozdíl a Maple Leafs vyhráli všechny čtyři zápasy s celkovým skóre 18-5 a dvěma čistými konty.

Maple Leafs

V sestavě Toronta prožije svou premiéru John Tavares. Rodák z Toronta si konečně splní svůj dětský sen a obleče se do dresu Maple Leafs v zápase NHL. Pro jedničku draftu roku 2009 to bude určitě nezapomenutelný zážitek.

„Věděl jsem, že mladé jádro týmu, které tady je mě opravdu posune dopředu a udělá ze mě lepšího hráče. Budu muset povýšit svou hru a zlepšit se v mnoha oblastech. V krátkém čase, co jsem tady na měli byli fantastičtí. Ten talent a schopnosti, které mají to se s nimi hraje snadno. Můžete jim snadno věřit díky tomu, jak dobří jsou,“ řekl Tavares před dnešním zápasem.

S Johnem Tavaresem a Austonem Matthewsem v sestavě budou mít Maple Leafs poprvé od sezony 2005-06 dvě jedničky společně v sestavě. Tehdy společně nastoupili Mats Sundin a Eric Lindros.

Už v přípravných zápasech se velmi dobře ukázala spolupráce Johna Tavarese s Mitchem Marnerem v jednom útoku. Společně s nimi dnes nastoupí Zach Hyman, který měl v přípravném kempu potíže se zraněním kyčle, ale vše by už mělo být v pořádku.

V sestavě Maple Leafs ovšem stále chybí útočník William Nylander. Ten se stále s klubem nedohodl na nové smlouvě. Podle dnešních informací přichází každým dnem o 20 – 45 tisíc dolarů na své mzdě. Co se týče výplaty tak dnešek je dnem číslo 2 ze 186 denní sezony. Doufejme, že s přibývajícím časem bude chtít William Nylander podepsat smlouvu s Maple Leafs aby se mohl zapojit do sezony.

President Maple Leafs Brendan Shanahan dnes zrovna stanovil plán požádat hráče, aby udělali osobní finanční oběť ve jménu většího dobra. Řekl, že za starých časů v Detroitu z toho tým těžil.

Kromě Tavarese čeká premiéra v dresu Toronta také centra čtvrtého útoku Para Lindholma a obránce ve třetím páru Igora Ozhiganova.

Lindholm vytvoří čtvrtý útok s Johnssonem a Kapanenem a asi všichni očekávají od tohoto útoku o něco lepší výkony než v přípravě.

„Mám rád velké zápasy. A první zápase v NHL bude určitě velký zápas. Bude to zábava a těším se na to,“ řekl švédský útočník.

Ruský obránce Igor Ozhiganov nastoupí ve třetím páru vedle Travise Dermotta. Ruský hráč stále zápasí s angličtinou. Domluva s Dermottem je proto složitá.

„Ještě ne, ale mohl bych od něj dostat nějaká hrubá slovíčka, protože potřebuji něco, když mám hrát s ruskými kluky,“ odpověděl Dermott na otázku, jestli aspoň pochytil od svého spoluhráče nějaké ruské fráze.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs v úvodním zápase nové sezony:

Zach Hyman – John Tavares – Mitch Marner
Patrick Marleau – Auston Matthews – Tyler Ennis
Joshn Leivo – Nazem Kadri – Connor Brown
Andreas Johnsson – Par Lindholm – Kasperi Kapanen

Morgan Rielly – Ron Hainsey
Jake Gardiner – Nikita Zaitsev
Travis Dermott – Igor Ozhiganov

Do branky se postaví tradičně jednička týmu Frederik Andersen. Záda mu bude krýt ale nová dvojka Garret Sparks.

Canadiens

Také Montreal vstupuje do nové éry. Tradiční rival Maple Leafs provedl během léta další změny v kádru a pokusí se napravit tragickou sezonu 2017-18.

Canadiens opustil útočník Alex Galchenyuk, který byl vyměněný do Arizony Coyotes za Maxe Domiho a Tomáše Tatara. Vyměněný byl také kapitán Mac Pacioretty, který se stěhuje do Vegas Golden Knights výměnou za volbu ve druhém kole prospect Nicka Suzukiho.

V pondělí 1. října pak vedení Montrealu jmenovalo novým kapitánem týmu obránce Shea Webera. Ten ovšem během léta podstoupil operaci kolene a nebude moci nastoupit dřív než v půlce prosince.

O to víc budou Canadiens spoléhat na svou jedničku v brankovišti Careyho Price. Také jeho v loňské sezoně trápily zranění. Odchytal pouze 49 zápasů s bilancí 16-26-7, s průměrem 3,11 inkasovaných branek na zápas a úspěšností zásahů pouze 90%. Po všech stránkách to pro něj byla nejhorší sezona v kariéře.

V sestavě Canadiens se ukáže třetí hráč letošního draftu Jesperi Kotkaniemi, který zřejmě během přípravného kempu potvrdil své schopnosti, díky kterým mu vedení Montrealu dalo na draftu přednost před ostatními hráči.

Úvodní vhazování prvního zápasu Maple Leafs na ledě „Banky“ je na programu v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *