Čím později Nylander podepíše, tím víc Leafs ušetří

Jednání o nové smlouvě se mohou někdy protáhnout. Své o tom vědí v Torontu a také švédský útočník William Nylander. Ale co když mohou obě strany z dlouhého vyjednávání těžit?

Datum, které musíme mít stále na paměti je 1. prosince 2018. Do té doby se musí obě strany nějak dohodnout nebo si švédský blonďák v letošní sezoně v NHL nezahraje. Takže je nutné s jednáními spěchat? Ne tak úplně. Čím déle se obě strany budou dohadovat, tím více z toho obě strany vytěží.

Maple Leafs aktuálně vypadají jako tým pro playoff ať už bude mladý Švéd v sestavě nebo ne. Tým tak má šanci otestovat schopnosti Tylera Ennise vedle Austona Matthewse a dokud se Nylander nevrátí tak pár zápasů dostane Josh Leivo.

V momentě, kdy se Nylander vrátí, ať už to bude v říjnu, v listopadu nebo v prosinci, tak hrozí, že na tom nebude ideálně fyzicky. Možná mu bude chybět souhra se spoluhráči nebo bude muset obnovit společné vztahy. To všechno se mu ale do playoff podaří stihnout, nemyslíte?

A to může být pro Maple Leafs v tento moment opravdu důležité.

Obě strany mohou mít zájem na trvajících jednáních pokud se ovšem všechno stihne do zmíněného data.

Podle zjištění serveru capfriendly.com může Nylander dostat peníze, o kterých si myslí, že si zaslouží v dlouhodobém kontraktu zatímco Maple Leafs si mohou současně odečíst z platového stropu nižší částku.

Je to zvláštní, ale opravdu čím déle zůstane Nylander bez smlouvy tím více peněz může dostat a Maple Leafs zároveň ušetří větší částku pod stropem.

„Na základě ligového nařízení tým, jehož chráněný hráč podepíše víceletou smlouvu v probíhající sezoně bude mít vyšší cap hit (zatížení platového stropu) v prvním roce, ale snížený cap hit v následujících sezonách dané smlouvy.“

Běžně pokud hráč podepíše smlouvu na 7,5 milionů dolarů ročně je zatížení platového stropu 7,5 milionů dolarů ročně. Velmi jednoduché. Pokud se daný hráč vynechá několik zápasů před tím, než svou smlouvu podepíše, tak se počty změní, protože v tom momentě bude mít kratší sezonu.

Precedentem je obránce Anaheimu Ducks Hampus Lindholm, který podepsal šestiletou smlouvu na 31,5 milionů dolarů 16 dní po začátku sezony 2016-17. Jeho roční plat je 5,25 milionů. Jeho cap hit v sezoně 2016-17 byl ale 5 713 415 dolarů přesně podle capfriendly. Po zbytek jeho smlouvy činí cap hit přívětivějších 5 205 556. Tedy zhruba o 450 tisíc dolarů méně.

Takže pokud Nylander 1. prosince podepíše smlouvu na 7,5 milionů dolarů ročně na sedm let tak bude činit jeho cap hit v letošní sezoně 10,5 milionů dolarů. Prostor na to Maple Leafs v letošní sezoně mají. Po zbytek této Nylanderovi smlouvy by pak cap hit činil pouze 7.16 milionů dolarů.

Je to dostatečný důvod, aby obě strany jednání prodlužovaly? To uvidíme, až Nylander podepíše. Možná tady obě strany vidí určitou výhodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *