Překvapivá prohra s Ottawou

Toronto Maple Leafs prohráli sobotní domácí zápas s Ottawou Senators 3-5. Pro Maple Leafs to je první prohra v letošní sezoně. Ve druhém zápase nové sezony Maple Leafs pokračovali v rozpačitém výkonu a na rozdíl od Montrealu toho dokázala Ottawa využít.

Zápas dvou týmů s naprosto odlišnými ambicemi se vyvíjel přesně opačným směrem než jsme očekávali.

Leafs sice dokázali zkraje druhé třetiny otočit skóre v rozmezí 41 vteřin brankami Riellyho a Matthewse na svou stranu. Ottawa si ale opět vzala dvěma brankami vedení zpět. Ještě do konce druhé třetiny Leafs opět srovnali brankou Mitche Marnera v přesilové hře. Rozhodující byla ale třetí třetina. Hned na jejím začátku vrátil Ottawu do vedení svou druhou brankou v zápase Thomas Chabot a výhru Senators jistil střelou do prázdné branky Mark Stone.

Frederik Andersen nepředvedl tentokrát příliš jistý výkon a pustil na svá záda některé snadné střely. V zápase si nakonec připsal 19 zásahů z 23 střel.

Od začátku zápasu bylo Toronto střelecky aktivnějším týmem. Střela Zacha Hymana skončila jenom těsně vedle levé tyčky Craig Andersona v brance Ottawy, který si poradil i s následnou střelou Mitche Marnera. Krátce po vhazování se před Andersonem zjevil Patrick Marleau, ale brankář Ottawy dokázal opět reagovat.

V polovině první třetiny šla Ottawa do vedení 1-0. Andersena prostřelil střelou ze střední vzdálenosti Dylan DeMelo. Puk prošel mezi betony brankáře Toronta, který zřejmě na několik okamžiků ztratil kotouč ze svého dohledu a na střelu DeMela nedokázal včas reagovat. Pro Ottawu to byla teprve druhá střela v zápase.

Necelých šest minut před první sirénou dostal šanci na vyrovnání z penaltového nájezdu Mitch Marner, ale brankář Ottawy jeho střelu vyrazil.

Torontu se ale vydařil nástup do druhé třetiny. Už po půl minutě si sjel z modré čáry Morgan Rielly na skvostnou přihrávku Mitche Marnera a poslal kotouč do branky, 1-1.

Trvalo pouze 41 vteřin a Maple Leafs vedli. Auston Matthews prostřelil brankář Ottawy střelou z levého kruhu, 2-1 Leafs. Pro Matthewse to byla už třetí branka v letošní sezoně.

Jenomže Ottawa dokázala velmi brzy vyrovnat a dokonce otočit skóre opět na svou stranu. Na konci čtvrté minuty si Thomas Chabot nejprve pohrál s Ennisem a poté dorazil svou předchozí střelu, 2-2. V polovině páté minuty už Ottawa zase vedla. Volný kotouč doklouzal až na modrou čáru Maple Leafs, kde se ho zmocnil Chris Tierney a podruhé v zápase poslal kotouč mezi Andersenovi betony, 2-3.

V deváté minutě se do velké šance dostal opět Patrick Marleau, ale vyrovnat se Torontu podařilo až na konci druhé třetiny.

Leafs hráli přesilovou hru a Mitch Marner se prosmíkl obranou soupeře a po forhandové kličce zasunul kotouč za ležícího Andersona, 3-3.

Už ve druhé minutě třetí třetiny strhl vedení na stranu Ottawou svou druhou brankou v zápase Thomas Chabot, který si v útočném pásmu prohodil kotouč mezi bruslemi Igora Ozhiganova a poté pod pravou rukou Andersena poslal kotouč do sítě, 3-4.

To brejku se krátce na to dostal Marner s Tavaresem, ale souhru jim překazil jeden z obránců soupeře. V polovině třetí třetiny tečoval Par Lindholm přihrávku Connora Browna, ale brankář Ottawy byl opět pozorný.

Vzhledem k nepříznivému skóre se kouč Mike Babcock rozhodl už tři minuty před koncem třetí třetiny pro hru bez brankáře. Leafs se ale vyrovnat nepovedlo a naopak 25 vteřin před třetí sirénou uzavřel skóre zápasu střelou do prázdné branky Toronta Mark Stone.

„Naše bilance je asi to, co si zasloužíme. Ale asi to mělo být v obráceném pořadí. Opravdu, jestli máme bilanci 1-1 tak jsme měli pravděpodobně vyhrát dnes večer a prohrát první zápas s Montrealem,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.

Nehledě na nečekanou bilanci 1-1 zkraje nové sezony budou mít Maple Leafs už v neděli večer na ledě Chicaga Blackhawks příležitost napravit nečekanou porážku s Ottawou.