Toronto hraje dnes večer v Dallasu

Dnes večer: Toronto (2-1-0) proti Dallasu (2-0-0)
Posledních 10 zápasů: Maple Leafs 2-1-0; Stars 2-0-0

Po fantastickém představení v neděli večer na ledě Chicaga Blackhawks nastoupí Toronto Maple Leafs dnes večer na ledě zatím neporaženého Dallasu Stars.

Maple Leafs

Toronto vyhrálo v neděli na ledě Chicaga 7-6 po prodloužení. Byl to dramatický zápas s neskutečným koncem třetí třetiny, během kterého Leafs dvakrát sahali po výhře v základní hrací době, ale až branka Morgana Riellyho po 19 vteřinách nastavení jim zajistila dva body.

Pro Leafs to byla druhá výhra v nastaveném čase v letošní sezoně.

Opěvovaným hráčem se stal John Tavares, který zaznamenal svůj devátý hattrick v kariéře a první po svém příchodu do Toronta.

„Hodně se to dnes večer přelévalo z jedné strany na druhou. Zůstali jsme v zápase a nevzdali to. Myslím si, že jsme dokázali velmi dobře odpovědět na všechno, čemu jsme dnes čelili,“ řekl po zápase Tavares.

Zdá se, že po příchodu zkušeného Tavarese mohou Maple Leafs v letošní sezoně pomýšlet velmi vysoko. A není jenom díky Tavaresovi. Velmi dobře hraje také Auston Matthews, který byl v pondělí vyhlášený první hvězdou prvního týdne v NHL.

V prvních třech zápasech v letošní sezoně mají Matthews a Tavares na svém kontě dohromady devět branek. Auston Matthews je pak před úterními zápasy s osmi body nejproduktivnějším hráčem celé NHL. S pěti brankami pak společně s Jonathanem Toewsem nejlepším střelcem.

Po nedělním drama v Chicagu se tým se nevracel do Toronta a místo zamířil rovnou do Dallasu. V pondělí dostali hráči volno a mohli si tak užít kanadský Den díkuvzdání.

Z dnešního ranního tréninku se zdá, že Mike Babcock ponechá Kasperiho Kapanena vedle Austona Matthewse. V dalším složení sestavy ale bude několik změn. Do obrany se vrátí pravděpodobně také obránce Igor Ozhiganov. Naopak pouze na tribuně bude dnes večer sledovat zápas Andreas Johnsson. V sestavě ho nahradí Frederik Gauthier.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs:

Marleau – Matthews – Kapanen
Hyman – Tavares – Marner
Lindholm – Kadri – Brown
Leivo – Gauthier – Ennis

Rielly – Hainsey
Gardiner – Zaitsev
Dermott – Ozhiganov

Do branky se vrátí Frederik Andersen.

Stars

Dallasu se začátek letošní sezony vydařil. Ve čtvrtek si Stars poradili na domácím ledě s Arizonou Coyotes 3-0. Hned v prvním zápase v nové sezoně si tak Ben Bishop mohl připsat čisté konto. V sobotu Dallas porazil také na domácím ledě jednoho z favoritů Winnipeg Jets 5-1.

Nový kouč Dallasu Jim Montgomery tak může být s dosavadním výkonem svého týmu spokojený, ale přesto zůstává ostražitý.

„Dobře, když se první dva zápasy vydaří tak, jak se vydařili tak se musíte soustředit na detaily a ujistit se, že se příliš neuspokojíte,“ Montgomery po pondělním tréninku.

V sestavě Dallasu se dnes večer objeví dva obránci, kteří ještě v loňské sezoně nastupovali vedle sebe v obraně Maple Leafs.

Roman Polák v létě podepsal s Dallasem Stars smlouvu jako volný hráč a Connor Carrick byl do Dallasu vyměněný jenom dva dny před začátek nové sezony. Navzdory tomu Carrick nic svému týmu nezazlívá.

„Celé léto jsem měl cíl udržet se v sestavě Leafs a trénoval jsem, abych dostal větší část koláče. Mike to tak neviděl, ale v lize je mnoho hráčů, kteří dostali druhou šanci,“ řekl Carrick před zápasem s Torontem.

„Občas prostě zapadnete do týmu, občas ne. O tom NHL je,“ dodal Carrick.

Ten se tak v novém působišti setkal se svým parťákem z obrany Toronta.

„Mám pocit, že mě sleduje. Nevím proč. Nemůžu se ho zbavit. Možná se příští rok ukáže v Evropě, kdo ví,“ vtipkoval před dnešním zápasem český bek.

Oba bývalý hráči hrají vedle sebe také v Dallasu. Carrick má na svém kontě už tři asistence zatímco Dallas inkasoval ve dvou zápasech pouze jedinou branku.

„Je tady toho hodně z čeho se vám točí hlava. Star jsou týmem, který hraje vysoko v pásmu. Daří se nám získávat kotouče zpět a vylepšovat naše pozice takže můžeme dát našim klukům prostor k tomu, něco vymyslet,“ řekl o hře svého nového týmu Carrick.

Na dnešní zápas s Torontem se oba hráči samozřejmě velmi těší.

„Bude to velká zábava. Nemůžu se dočkat až tam vejdeme. Bude tak hodně popichování,“ řekl Roman Polák a dodal, že asi s každým z týmu Toronta se trochu pošťouchne.

Úvodní vhazování ve 2:30 po půlnoci našeho času.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *