Matthews s Tavaresem táhnou ofenzivu Leafs

Útočné duo dvou centrů Maple Leafs je třetím párem v historii NHL, které v prvních čtyřech zápasech nové sezony nastřílel po šesti brankách.

Auston Matthews má na svém kontě sedm branek a zatímco John Tavares pouze o branku méně. Oba hráči jsou zatím nejlepšími střelci v sezony 2018-19.

V posledním zápase Maple Leafs na ledě Dallasu Stars vstřelil Matthews s Tavaresem po dvou brankách. V předchozím zápase na ledě Chicaga si Tavares připsal hattrick zatímco Matthews přidal dvě trefy.

Auston Matthews, který má na svém kontě už 10 bodů za sedm branek a tři asistence, je šestým hráčem v historii organizace Toronta, který vstřelil alespoň jednu branku v každém z prvních čtyř zápasů v nové sezoně. Těmi dalšími jsou Corb Denneny v dresu Toronto St. Patricks v sezoně 1921-22, legendární Babe Dye v dresu St. Patricks v sezoně 1925-26, Sweeney Schriner v dresu Maple Leafs v sezoně 1944-45, John Anderson v sezoně 1981-82 a naposledy Clarke MacArthur, který nastřílel šest branek za první čtyři zápase nové sezony v ročníku 2010-11.

Lídr NHL je také třetím hráčem v historii Toronta, který zaznamenal v každém z prvních čtyř zápasů nové sezony více než jeden bod. V sezoně 1917-18 zaznamenal Harry Cameron v dresu Toronto Arenas 14 bodů za 8 branek a 6 asistencí. Sweeney Schriner měl v sezoně 1944-45 v prvních čtyřech zápasech 15 bodů za 9 branek a 6 asistencí.

Matthews nikdy nebyl hráčem, kterému by chybělo sebevědomí. Ale díky vylepšenému bruslení od loňské sezony se pohybuje po ledě s takovou lehkostí a odhodláním, že je těžké ho zastavit. A s Tavaresem hrajícím s Matthewsem jako dokonalá útočná dvojice začínají Leafs pomalu vypadat jako kolos, který každý před letošní sezonou očekával.

Maple Leafs nastříleli v prvních čtyřech zápasech 20 branek. Potřetí za posledních dvacet let Maple Leafs nastříleli dvakrát po sobě sedm branek (19-21. prosince 1998 a 4-7. října 2017) a s úspěšností 50% vedou tabulku využitých přesilových her.

Začátek letošní sezony se Maple Leafs opravdu výjimečně vydařil co se týče produktivity.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *